Teledysk „Bruno S.” Jurka Bożyka

Autor: Jan Lorek Redaktor: Motyl

Dodane: 28-12-2020 11:21 ()


Jerzy Bożyk urodził się w 1941 r. we Lwowie, wtedy jeszcze polskim. Przez lata związany był z Krakowem. Komponował muzykę, grał na pianinie, śpiewał. Wykonywał własne utwory, ale także piosenki z repertuaru innych artystów. Warto wymienić następujące tytuły: „Spacerując po A-B”, „Blues alkoholowy”, „Tango piratów”, „Can't Help Falling In Love” (przebój Elvisa Presleya), „What a wonderfull world” (Louisa Armstronga z polskimi słowami Andrzeja Jakóbca) czy „We'll meet again” (Very Lynn). Zmarł 16 lutego 2019 r. w Krakowie. Miał 77 lat.

Jeszcze przed śmiercią, wraz z wokalistką Yoanną Ayers, nagrał utwór „Bruno S.” poświęcony twórczości Brunona Schulza, pisarza i grafika z Drohobycza. 27 grudnia 2020 r. miała miejsce premiera klipu do tego utworu.

Yoanna Ayers to śpiewaczka, wokalistka, producentka muzyczna... Ukończyła Szkoły Muzyczne I i II st. w Krakowie. Następnie uczyła się w Londynie. Ukończyła studia muzyczne w konserwatorium w Gruzji. Podjęła się reżyserii do klipu „Bruno S.”.

Autorem muzyki tego utworu jest Jerzy Bożyk, natomiast słowa napisał Piotr Krzysztof Preiss. Klip przedstawia animacje odwołujące się do prac Brunona Schulza oraz archiwalne nagrania wideo przedstawiające wykonawców. Za stronę wizualną teledysku odpowiadają Maria Yakimovich i Tomasz Schaefer.

Klip otrzymał dofinansowanie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski.


comments powered by Disqus