40 lat od premiery „Supermana II”

Autor: Jan Lorek Redaktor: Motyl

Dodane: 04-12-2020 07:00 ()


Mija 40 lat od premiery filmu „Superman II”. W tytułową rolę Supermana oraz - rzecz jasna - Clarka Kenta wcielił się ponownie Christopher Reeve. W filmie można zobaczyć także Gene'a Hackmana jako Lexa Luthora. W pozostałych rolach wystąpili: Margot Kidder, Jackie Cooper, Terence Stamp.

Film 4 grudnia 1980 r. został zaprezentowany w Australii. Jest to kontynuacja obrazu z 1978 r. zatytułowanego po prostu „Superman”. Premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce dopiero w czerwcu 1981 r. Za scenariusz drugiego filmu o Supermanie odpowiadają: Mario Puzo, David Newman i Leslie Newman. Bardziej problematyczna jest kwestia reżysera. Znajdujemy dwa nazwiska: Richarda Donnera i Richarda Lestera. Wynika to z konfliktu Donnera z włodarzami studia i zmianą na fotelu reżyserskim przed ukończeniem filmu. Reżyserska wersja „Supermana II” autorstwa Donnera ujrzała światło dzienne dopiero w 2006 roku. 

Dodajmy, że film opowiada o starciu Człowieka ze Stali z Generałem Zodem i dwójką innych przybyszy z Kryptona, których wątek pojawił się już w pierwszej części filmu.

 


comments powered by Disqus