Polski Psycho Wolf debiutuje na PC. To kreskówkowa gra akcji w stylu Don’t Starve

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 18-11-2020 22:47 ()


Już 20 listopada br. na PC zadebiutuje Psycho Wolf, szalona gra indie z kreskówkową oprawą 2,5D i rozgrywką przypominającą tytuły w stylu Don’t Starve. Twórcy postawili na proste zasady rozgrywki, dużo biegania, eksplorację, crafting, elementy survivalu i bezkompromisowe używanie siekiery. W II połowie 2021 r. Psycho Wolf ma zostać wydany także na Nintendo Switch.

Psycho Wolf został stworzony przez niezależne polskie studio Hydragon. Wydawcami gry na PC są Ultimate Games S.A. i Falcon Games S.A.

Nowa produkcja studia Hydragon to nietypowy miks gatunkowy z kreskówkową grafiką 2,5D, stworzony z myślą o grze dla pojedynczego gracza. Rozgrywka jest oparta na prostych, ale wciągających elementach, i wyróżnia się sporą intensywnością.

Głównym bohaterem jest tytułowy wilk – szemrany naukowiec, który oszukał mieszkańców swojej wioski i teraz musi stawić czoła konsekwencjom.

To gra niemieszcząca się w schematach gatunkowych. W Psycho Wolf połączyliśmy wiele różnych rozwiązań. Bardzo istotną rolę odgrywa bieganie, trzeba być niemal cały czas w ruchu. Nie brakuje też eksploracji wiosek i ich okolic, elementów survivalu i craftingu, a także bezkompromisowego korzystania z siekiery. Psycho Wolf jest tytułem, który powinien szczególnie mocno przypaść do gustu fanom Don’t Starve i innych gier w tym stylu” – mówi główny programista w studiu Hydragon, Łukasz Majewski.

Jak tłumaczą twórcy, w Psycho Wolf rozgrywkę urozmaicają dodatkowo m.in.  demolka otoczenia oraz przejmowanie cudzej własności. Gra oferuje w sumie ok. 5 godzin niczym nieskrępowanej zabawy.

Psycho Wolf – główne cechy:

  • szalony miks gatunkowy;
  • prosta i intensywna rozgrywka;
  • bezkompromisowe używanie siekiery;
  • szerokie opcje craftingu;
  • spora dawka czarnego humoru;
  • unikalna grafika 2,5D w stylu retro;
  • zróżnicowane zadania i przeciwnicy.

Datę premiery gry na PC (Steam) zaplanowano na 20 listopada 2020 r. Psycho Wolf ma trafić w II połowie 2021 r. także na Nintendo Switch.

 

Psycho Wolf (Steam):

https://store.steampowered.com/app/867690/Psycho_Wolf/

Psycho Wolf – Release Trailer:

Podstawowe informacje:

tytuł: Psycho Wolf

gatunek: akcja, kreskówkowe, przygodowe, survival, niezależne, humor

producent: Hydragon

wydawca: Ultimate Games S.A., Falcon Games S.A.

język: angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański

data premiery: 20.11.2020 r. (PC – Steam), II połowa 2021 r. (Nintendo Switch)

Galeria


comments powered by Disqus