Prestiżowa Nagroda w rękach polskich twórców!

Autor: PHALANX Redaktor: Motyl

Dodane: 28-10-2020 18:06 ()


Polskie wydawnictwo gier planszowych z Opola otrzymało siedem nagród Charles S. Roberts, czyli najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla planszowych gier wojennych na świecie. Zwycięzcą we wszystkich siedmiu kategoriach jest opublikowany w maju zeszłego roku przez PHALANX U-Boot: Gra Planszowa Artura Salwarowskiego i Bartosza Pluty.

Gra skierowana jest dla 1-4 graczy, umożliwia wcielenie się w cztery niezwykle istotne role na okręcie podwodnym (kapitana, pierwszego oficera, nawigatora i starszego mechanika), co wiąże się z różnymi rzeczywistymi obowiązkami i wyzwaniem opracowania skutecznego systemu komunikacji.

U-Boot to kooperacyjna, innowacyjna symulacja załogi niemieckiego okrętu U-Boot typu VIIC, stacjonującego na Atlantyku i Morzu Północnym podczas II Wojny Światowej oraz prowadzącego działania wojenne. Rozgrywka trwa w czasie rzeczywistym i jest wspomagana przez aplikację mobilną, dzięki czemu udało się osiągnąć niespotykany dotychczas w tradycyjnych grach poziom realizmu, zaś zaawansowana S.I. przeciwnika sprawia, że wypełnienie misji i samo przetrwanie stanowi dla graczy niezapomniane doświadczenie, jak i wielkie wyzwanie.

U-Boot: Gra Planszowa została uhonorowana nagrodą Charles S. Roberts w kategoriach Wargamer of the Year, Best Map Graphics, Best Playing Components, Best Wargame Rules, Best Box Cover Art, Best World War 2 Era Board Wargame oraz Best Solitaire or Cooperative Board Wargame.

Nagroda im. Charlesa S. Robertsa po raz pierwszy rozdana została podczas debiutu jednego z największych konwentów w USA – Origins Game Convention (obecnie Origins Game Fair) w 1975 roku. Początkowo nagroda nosiła nazwę Origins Awards, aczkolwiek nawet wówczas określano je jako Charles Roberts Awards i od 1988 roku Charles S. Robers oficjalnie stał się patronem wyróżnienia. W latach 2000-2012 nagrody przyznawano podczas World Boardgaming Championships, zaś w latach 2013-2018 nagroda nie została przyznana.

Wydawnictwo PHALANX to firma założona przez polskich przedsiębiorców, pasjonatów historii i gier planszowych, która od ponad dekady specjalizuje się w wydawaniu gier historycznych na rynek polski i zagraniczny. W swoim portfolio ma wiele uznanych, bestsellerowych dzieł, cieszących się niegasnącą popularnością i wyróżnianych prestiżowymi nagrodami branżowymi.


comments powered by Disqus