Kampania na Kickstarterze artbooka Anubis Joanny Karpowicz

Autor: Paweł Timofiejuk Redaktor: Motyl

Dodane: 27-10-2020 22:48 ()


Na Kickstarterze ruszyła zbiórka, której celem jest wydanie albumu Anubis. Thin Places autorstwa Joanny Karpowicz. Szczegóły znajdziecie poniżej i pod linkiem. 

 

Informacje o projekcie:

Anubis. Thin Places

Joanna Karpowicz rozpoczęła swój malarski cykl z Anubisem w roku 2011. Egipskie  bóstwo o głowie szakala, psychopomp o rodowodzie starożytnym pojawia  się na płótnach Karpowicz w kontekstach współczesnych. Postać Anubisa  nie  jest  personifikacją  śmierci.  Jest przewodnikiem dusz, „akuszerem  odchodzących”,  w  ujęciu Jungowskim: „End of Life Doula”. Jest  tym,  który  towarzyszy  nam w przejściu między jednym światem a drugim.  Spotykamy  go  na  końcu  swojej drogi, ale dostrzec możemy w ciągu  całego  życia  -  w  miejscach  gdzie  granica,  pomiędzy dwoma światami jest szczególnie cienka - w “Thin Places”.

O artbooku, parę danych technicznych:

“Anubis.Thin  Places”  to  117  wysokiej jakości reprodukcji wybranych prac  malarskich  i  krótkich  form  komiksowych  autorstwa Karpowicz, realizowanych  w latach 2012 - 2020. Artbook ma twardą oprawę, format: 28,6 x 21,6 cm  i liczy  w  sumie  128  stron.  Jest  to pierwsza, tak przekrojowa  prezentacja serii z Anubisem. Czytelnicy znajdą w albumie zarówno   stare prace, prezentowane już wcześniej, jak i nowe prace, w  tym wiele dotąd  niepublikowanych.  Słowo  wstępne,  autorstwa  Imogen Osborne,  pochodzi  z  prowadzonego  przez  (Kya  Bouller)/Aurelia Magazine. Całość mistrzowsko zaprojektował Jarek Obważanek (Dymkołamacze), jeden z najlepszych projektantów komiksów i książek na polskim rynku.

Joanna  Karpowicz  jest  malarką,  twórczynią  komiksów, ilustratorką. Mieszka  i  pracuje  w Krakowie. Maluje akrylem na płótnie i papierze. Jej  prace  pokazywane były między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK,  Muzeum  Narodowym  w Krakowie i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  w  Warszawie. Ta ostatnia instytucja zakupiła prace artystki do swojej komiksowej kolekcji.


comments powered by Disqus