Zapraszamy na interaktywną podróż w czasie i przestrzeni

Autor: Dastin Wawrzyniak Redaktor: Motyl

Dodane: 22-10-2020 12:24 ()


21 października pod internetowym adresem www.podrozwczasoprzestrzeni.pl ukazała się najnowsza produkcja Agencji Artystyczno-Eventowej 5 Żywiołów - “Interaktywna podróż w czasoprzestrzeni”. Jak wskazuje tytuł, to interaktywny film fabularny, w którym przebieg fabuły i jej zakończenie zależy w pełni od decyzji podejmowanych przez widza w trakcie seansu.

Projekt dostępny jest również dla widzów anglojęzycznych - film jest opatrzony angielskimi napisami, a promująca go strona internetowa ma również angielską wersję językową.

5 Żywiołów znane było dotychczas przede wszystkim z organizacji dużych larpów (m.in. Witcher School i Battle Quest), ma już jednak na swoim koncie także produkcje filmowe, na przykład opowieść zrealizowaną na potrzeby jednego z organizowanych przez CD Projekt Red turniejów gry karcianej Gwint. W roku 2020, kiedy liczba wydarzeń kulturalnych wymagających kontaktu międzyludzkiego została z konieczności mocno ograniczona, 5 Żywiołów postanowiło ponownie dotrzeć do szerszej publiczności, wykorzystując magię  Internetu. 

Fabuła filmu w dużej mierze zależy od widza, jednak jej podstawowe zręby są niezmienne: jest rok 2177. Podróże w przeszłość, choć bardzo kosztowne i wymagające skomplikowanej aparatury, stały się niedawno rzeczywistością. Biuro Interwencji Temporalnych to pozostająca pod kontrolą Rady Światowej organizacja, której zadaniem jest przeciwdziałanie próbom zmieniania biegu znanej historii i tworzenia nowych linii czasu.

Agentka Maria Kaczmarek i jej nowy partner, agent Filip Brzeski, są pracownikami europejskiej sekcji Biura. Już niebawem wyruszą na kolejne misje w przeszłość.

Portale czasoprzestrzenne przeniosą ich na wielkie polowanie w pałacu w Mosznej na początku dwudziestego stulecia i do siedemnastowiecznego Głogówka, w którym czasowo rezyduje król Jan Kazimierz. To co tam przeżyją i to, jak skończy się ich misja zależeć będzie wyłącznie od wyborów widza.

Film dostępny jest pod linkiem a zwiastun można znaleźć tutaj


comments powered by Disqus