Mousetrap Games wyda najnowszą grę Goobsta Games - Train City Station

Autor: Mousetrap Games Redaktor: Motyl

Dodane: 21-10-2020 18:04 ()


Studio gamingowe Goobsta Games podpisało umowę wydawniczą z Mousetrap Games, spółką zależną Oxygen SA na wydanie jeszcze w tym roku gry pod roboczym tytułem „Train City Station”.

Mousetrap Games rozpoczyna tą umową realizację strategii w zakresie działalności wydawniczej grupy kapitałowej Oxygen.

Przedmiotem Umowy jest podjęcie przez Strony odpłatnej współpracy w zakresie wydania, promocji, dystrybucji i supportu gry Train City Station (tytuł roboczy) na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Ważną częścią usług oferowanych przez Mousetrap Games (MTG) jest analizowanie danych z rozgrywek, lokalizacja Gry oraz w razie potrzeby zarządzanie społecznością graczy.

- Cieszymy się, że naszą grę wyda Mousetrap Games. Powierzyliśmy tej spółce licencję na „Train City Station”, ponieważ podoba nam się ich podejście do biznesu, a obecność na giełdzie zapewnia transparentność. Jestem pewny, że działając razem, we wsparciu naszego wspólnego partnera, firmy The Knights of Unity, mamy większe szanse na sukces na wysoce konkurencyjnym rynku gier mobilnych - mówi Rafał Stanowicki, członek zarządu Goobsta Games.

- Współpracę warto podejmować wtedy, gdy przynosi ona korzyści wszystkim stronom, a w naszej sytuacji kooperacja bazuje na dobrej umowie wydawniczej. Jesteśmy przekonani, że MTG jest tworzone przez silny merytorycznie, zaangażowany i kompletny kompetencyjnie zespół. Przy podejmowaniu decyzji zwróciliśmy także uwagę na duży nacisk na data science w MTG, co ułatwia im adaptację do dynamicznie zmieniającego się „ekosystemu” na globalnym rynku graczy i gier mobilnych – dodaje Łukasz Gostkowski, członek zarządu Goobsta Games.

O grze Train City Station

„Train City Station” to gra o transportowaniu zasobów koleją i rozbudowie miast. Gracz rozbudowuje swój tabor, aby móc przewozić więcej coraz cenniejszych zasobów. Dostarczanie odpowiednich produktów powoduje rozwój miast. Większe miasta produkują cenniejsze i większe zasoby. Prekursorem gry jest „Transport Tycoon”, oczywiście gra jest uproszczona, dostosowana na mobile i ograniczona tylko do kolei.

- Mousetrap Games poszukuje w grach innowacji i sposobów na spełnienie potrzeb graczy. Wybraliśmy Train City Station, bo pozwala zbliżyć się do kulis zarządzania pociągami i spełnić fantazję organizowania przejazdów wielu składów po całym kraju, a któż w dzieciństwie nie spędzał czasu na zabawie pociągami i oglądanie z zachwytem ich przejazdów? Myślimy, że niezależnie od miejsca na globie, ta tematyka może być bardzo wciągająca, a doświadczony zespół Goobsta Games zadbał o bardzo dobrą jakość tej produkcji - mówi Edward Mężyk, Prezes Mousetrap Games.

O Goobsta Games

Goobsta Games to wrocławskie studio gamingowe założone przez grupę pasjonatów gier mobilnych i wieloletnich przyjaciół. Zespół tworzą osoby z doświadczeniem w IT, finansach i gamedevie. Część zespołu pracowała wcześniej w największej wrocławskiej firmie gamingowej Ten Square Games.


comments powered by Disqus