Zapowiedzi programowe AMC na listopad

Autor: AMC Redaktor: Motyl

Dodane: 18-10-2020 16:54 ()


W tym miesiącu zapraszamy na polską premierę 2. sezonu serii dokumentalnej Eli Roth: Historia horroru - w czwartek 12 listopada o 22:00. Polecamy również nowe odcinki 6. sezonu Fear the Walking Dead - w poniedziałki o 22:00.

 

Premiera w czwartek 12 listopada o 22:00, kolejne odcinki w czwartki

Drugi sezon serii „Eli Roth: Historia horroru” wchodzi jeszcze głębiej tam, gdzie spoczywa przerażenie, odkopując przy tym przełomowe filmy i kultowe klasyki oraz grzebiąc we wnętrznościach ostatnich dokonań kinowych w sferze horroru. Serial odkrywa mroczną i nikczemną frajdę płynącą ze strasznych filmów, rzemiosło, które stało za ich stworzeniem oraz sposób, w jaki horrory odzwierciedlają niepokoje swoich czasów. Historia opowiadana jest przez Eli’a Rotha przy pomocy znamienitej obsady złożonej
z pisarzy, reżyserów, aktorów, kinematografów, kompozytorów i specjalistów od efektów specjalnych, którzy powołują nasze największe koszmary do życia.

W programie wypowiadają się m.in.: Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Ari Aster, Bill Hader, Nancy Allen, Megan Fox, Greg Nicotero, Rob Zombie i wielu innych.

Pierwszy sezon serii „Eli Roth: Historia horroru” otrzymał nagrodę RealScreen 2020 za wybitne osiągnięcie  w kategorii programów o sztuce i kulturze.

Program zawiera wyjątkowe połączenie osobistych opowieści twórców filmowych ze społecznymi, politycznymi i psychologicznymi interpretacjami dzieł kina grozy. W 2. sezonie omówione zostaną filmy takie jak: „Carrie”, „Creepshow”, „Midsommar. W biały dzień”, „Obcy”, „Dziedzictwo. Hereditary”, „Ciche miejsce”, „Suspiria”, „The Witch” czy „Cannibal Holocaust”.

 


PRODUKCJA WŁASNA AMC

FEAR THE WALKING DEAD

SEZON 6A

PREMIERA

Nowe odcinki w poniedziałki o 22:00

Szósty sezon „Fear the Walking Dead” odkryje, co stało się z pozoru niemającą racji bytu rodziną zjednoczoną przez misję niesienia pomocy innym.

Po tym, jak zostali rozdzieleni przez Virginię (Colby Minifie) i jej Pionierów, grupa jest rozproszona między oddalone od siebie osady. Ostatnia wiadomość Morgana (Lennie James) na końcu 5. sezonu wzywała bohaterów do tego, by „po prostu żyli” – nowy sezon pokaże, co to przesłanie oznacza dla każdej z osób. Niektórzy uznają stabilizację
i możliwości czekające wewnątrz społeczności Virginii za intrygujące, inni pogrążą się w mroku, a pozostali zdecydują się walczyć przeciwko okolicznościom, które zostały im narzucone.

Życie za murami utworzonymi przez Virginię wystawi każdego z nich na inną próbę oraz zmusi do zdefiniowania kim są w tym nowym świecie.

 

PRODUKCJA WŁASNA AMC

MISTRZOWIE KINA AKCJI

W piątkowe wieczory w listopadzie od 22:00

 

 

6 listopada o 22:00                                                                                            DETOKS (2002)

 

Sylwester Stallone daje z siebie wszystko wcielając się w postać gliniarza, który podczas służby był świadkiem brutalnego morderstwa. To traumatyczne wydarzenie spowodowało, że coraz częściej zagląda do kieliszka. Decyduje się na odwyk w klinice specjalizującej się w leczeniu policjantów, gdzie odkrywa, że ktoś ich po kolei morduje.

Tytuł: Detoks (D-TOX)

Reżyser: Jim Gillespie

Występują: Sylvester Stallone, Tom Berenger, Charles S. Dutton, Polly Walker, Robert Patrick

 

 

6 listopada o 23:50                                                                                                       TUNEL (1996)

 

Sylvester Stallone wciela się w postać skompromitowanego byłego pracownika służb ratowniczych, który dostał szansę na odkupienie, gdy tunel w Nowym Jorku zaczyna się zapadać. Musi znaleźć drogę do środka i uratować uwięzionych podróżnych zanim skończy się im powietrze.

 

Tytuł: Tunel (Daylight)

Reżyser: Rob Cohen

Występują: Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya, Stan Shaw, Jay O

  

 

13 listopada o 22:00                                                                           PAMIĘĆ ABSOLUTNA (1990)

 

Douglasa Quaida nawiedza powracający sen
o podróży na Marsa. Mając nadzieję, że dowie się
o nim czegoś więcej, wykupuje wakacje w firmie Rekall Inc. zajmującej się wszczepianiem wspomnień.

 

Podczas zabiegu implementacji coś idzie nie tak. Quaid nagle przypomina sobie, że był tajnym agentem walczącym ze złym administratorem Marsa, Cohaagenem.

 

Czy te doświadczenia są prawdziwe... czy może są tylko zaimplantowanymi fantazjami?

 

Tytuł: Pamięć absolutna (Total Recall)

Reżyser: Paul Verhoeven

Występują: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone, Ronny Cox

 

 

 

13 listopada o 00:10                                                                                            CZERWONA SONJA (1985)

 

Spokojne życie Sonji legło w gruzach, gdy jej rodzice zostali zabici przez bezwzględną królową Gerden, noszącą talizman mogący unicestwić planetę. Sonja wyrusza, by pomścić śmierć swych bliskich, a dzięki tajemniczej wizji otrzymuje niezwykłe moce. Musi jednak przyrzec, że nigdy nie zakocha się
w mężczyźnie, chyba że będzie on od niej silniejszy.

 

Tytuł: Czerwona Sonja (Red Sonja)

Reżyser: Richard Fleischer

Występują: Brigitte Nielsen, Arnold Schwarzenegger, Sandahl Bergman, Paul L. Smith

 

 

20 listopada o 22:00                                                                                           SABOTAŻ (1996)

 

Byłemu komandosowi marynarki wojennej, a teraz prywatnemu ochroniarzowi, nie udaje się obronić klienta przed śmiertelnym zamachem. Dzięki temu zdarzeniu odkrywa powiązania między zamachowcami, a nieudaną misją, w wyniku której kilka lat wcześniej zwolniono go ze służby. Z pomocą agentki FBI spróbuje doprowadzić morderców przed oblicze sprawiedliwości i oczyścić swoje imię.

 

Tytuł: Sabotaż (Sabotage)

Reżyser: Tibor Takács

Występują: Mark Dacascos, Carrie-Anne Moss, Tony Todd

 

 

20 listopada o 00:00                                                                                                   ZNAK SMOKA (1994)

 

Brawurowy film sztuk walki, w którym zło trafia na równego sobie przeciwnika. Dwaj nastoletni bracia muszą powstrzymać szalonego potentata przed znalezieniem obu połówek mistycznego talizmanu.

 

Tytuł: Znak smoka (Double Dragon)

Reżyser: James Yukich

Występują: Mark Dacascos, Scott Wolf, Alyssa Milano, Robert Patrick 

 

 

27 listopada o 22:00                                                                                            DOOM (2005)

 

Akcja rozgrywa się na Stacji Badawczej Olduvai – odosobnionej placówce naukowej na Marsie, w której coś poszło nie tak. Wszystkie eksperymenty zostały wstrzymane, a komunikacja z bazą zawiodła. Nieliczne komunikaty, które wychodzą ze stacji, są bardzo niepokojące. Ustanowiono 5. stopień kwarantanny, a na teren placówki może wejść jedynie oddział szybkiego reagowania (RRTS). W jego skład wchodzą zahartowani żołnierze Marines, uzbrojeni po zęby i mogący zneutralizować każdego wroga…
a tak im się przynajmniej wydaje.

 

Tytuł: DOOM

Reżyser: Andrzej Bartkowiak

Występują: Karl Urban, Rosamund Pike, Dwayne Johnson, Deobia Oparei

 

 

27 listopada o 00:00                                                                          KRÓL SKORPION (2002)

 

Inspirowany życiem legendarnego egipskiego wojownika, Król Skorpion rozgrywa się 5000 lat temu w okrytej złą sławą Gomorze, której nikczemny władca zdecydowany jest zniszczyć wszystkich koczowniczych mieszkańców pustyni. Nieliczne ocalałe plemiona, które nigdy nie były swymi naturalnymi sojusznikami, muszą się zjednoczyć lub zginąć. Wiedząc, że ich wróg polega na wizjach czarownika, zatrudniają wyszkolonego zabójcę Mathayusa (w tej roli Dwayne Johnson), by zgładzić wizjonera.

 

Tytuł: Król Skorpion (The Scorpion King)

Reżyser: Chuck Russell

Występują: Dwayne „The Rock” Johnson, Kelly Hu, Grant Heslov, Michael Clarke Duncan


comments powered by Disqus