„Saint Maud” - arcydzieło horroru w polskich kinach od 23 października!

Autor: Studio A24 Redaktor: Motyl

Dodane: 13-10-2020 21:19 ()


„Saint Maud” to kolejny horrorowy triumf od studia A24, któremu zawdzięczamy „Hereditary. Dziedzictwo”, „Midsommar”, „Lighthouse” czy „To przychodzi po zmroku”, to diabelnie wizjonerska opowieść o opętaniu i zbawieniu.

Zobaczcie zwiastun „Saint Maud” z hitem Billie Eilish „all the good girls go to hell”. Film Rose Glass w kinach od 23 października!

Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy  – byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę, co wkrótce zamienia się w niebezpieczną obsesję…

„Saint Maud” to pełnometrażowy debiut Rose Glass, który zachwycił światową krytykę, zdobywając 96% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. Za scenografię do filmu odpowiada Paulina Rzeszowska, utalentowana Polka, która robi międzynarodową karierę na planach filmów, teledysków oraz reklam. Muzykę do filmu skomponował pochodzący z Polski Adam Janota Bzowski.

Horror „Saint Maud” trafi polskich kin 23 października. Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

 

 

Galeria


comments powered by Disqus