Październikowe premiery VOD od Kino Świat

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 30-09-2020 18:04 ()


Pełna absurdu hiszpańska komedia z gwiazdami filmów Pedro Almodóvara, trzymający w napięciu i naszpikowany akcją koreański thriller twórców „Parasite” oraz prezentowany w Cannes dramat o nieprzystosowaniu do świata i poszukiwaniu własnej tożsamości.

Zapraszamy do pełnego programu październikowych premier VOD dystrybutora Kino Świat.

 

7 POWODÓW DO UCIECZKI (27.10)

Zwiastun:

 

Siedem pełnych absurdu i czarnego humoru opowieści o dysfunkcyjnym społeczeństwie. Siedem sytuacji, w których czarny humor jednocześnie budzi niezręczność i okazuje się podejrzanie znajomy. W obsadzie porównywanej do „Dzikich historii” komedii znalazła się śmietanka hiszpańskiego kina: dwie wielokrotnie nagrodzone i współpracujące z Pedro Almodóvarem aktorki – Lola Dueñas („Volver”, „Przerwane objęcia”) i Emma Suarez („Julieta”, „Córki Abril”), Manolo Solo („Labirynt fauna”, „Biutiful”) i Sergi López („Człowiek, który zabił Don Kichota”, „Niewidoczni”).

 

I ZBAW NAS ODE ZŁEGO (23.10)

Zwiastun:

 

"I zbaw nas ode złego" to pełen akcji i napięcia film twórców "Parasite" i "W pogoni". W roli głównej gwiazda koreańskiego kina Jung-Min Hwang, znany z takich filmów jak: "Lament", "Szpieg" czy "Hashima".

 

ŻNIWA (23.10)

Zwiastun:

 

Niezwykła opowieść o nieprzystosowaniu do świata, inności i młodzieńczym poszukiwaniu tożsamości, będąca fascynującą reinterpretacją mitu o Kainie i Ablu. Film debiutował w prestiżowej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes.

 

WYKLĘTY (9.10)

Zwiastun:

 

Oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.

 

HISTORIA MARII (16.10)

Zwiastun: 

 

Historia Marii to oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Film porównywany jest przez krytyków do takich obrazów, jak: „Dzikie dziecko” François Truffauta, „Cudotwórczyni” Arthura Penna czy „Camille Claudel, 1915” Bruno Dumonta.

 

BIAŁA JAK MLEKO, CZERWONA JAK KREW (16.10)

Zwiastun:

 

Przejmująca opowieść o dojrzewaniu, miłości, przeciwnościach losu i walce z ciężką chorobą.

 

JACK STRONG (9.10)

Zwiastun:

 

Oparty na faktach thriller szpiegowski o pułkowniku Wojska Polskiego Ryszardzie Kuklińskim w reżyserii Władysława Pasikowskiego – mistrza polskiego kina gatunkowego, reżysera takich hitów, jak „Psy”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Pokłosie” i „Kurier”. Scenariusz filmu powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim.

 

OSTATNIE PIĘTRO (2.10)

Zwiastun:

 

„Ostatnie piętro” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller o kapitanie Wojska Polskiego, który trafia na ślad afery w swojej jednostce. Dziwne zbiegi okoliczności, interpretacje i domysły doprowadzają go na skraj szaleństwa. Film prezentowany był w Konkursie Głównym 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


comments powered by Disqus