Październikowe nowości Timof Comics

Autor: Paweł Timofiejuk Redaktor: Motyl

Dodane: 18-09-2020 14:49 ()


 Prezentujemy październikowe nowości wydawnictwa Timof Comics, których premiera zbiegnie się z jesienną edycją Komiksowej Warszawy. Zapraszamy do zapoznania się  poszczególnymi tytułami. 

Upadek

Scenariusz i rysunki: Michael Ross
Tłumaczenie: Mateusz Jankowski
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-42-7
Format: 210x260
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli 
Komiks nr 310
Wydanie: I
Data wydania: 5 października 2020 

Nagle wszystko się zmienia, a twojego domu już nie ma.

Szczególnie, jeśli twoim domem nie było miejsce, a inny człowiek. Odkąd matka Noela doznała udaru, jego życie stanęło na głowie. Znikąd pojawił się facet z wąsem, który stwierdził, że Noel nie może zostać sam w starym mieszkaniu. Musi się wyprowadzić, daleko od Berlina, daleko od domu. Trafia do zupełnie nieznanego środowiska, do ośrodka opieki w Dolnej Saksonii.

Po raz pierwszy w życiu Noel jest zdany tylko na siebie. Również pierwszy raz żyje wśród tylu innych ludzi. Komu może zaufać? Kogo lubi? Kto się w nim zakochał?

Komiks wyróżniony w 2018 roku stypendium komiksowym przyznawanym przez Komisję Kultury i Europy senatu berlińskiego.

Zdobywca Nagrody Max und Moritz w 2020 roku dla najlepszego komiksu niemieckiego! Polskie wydanie tego komiksu zostało wsparte grantem z Goethe-Institut.

 


Kot rabina 9: Królowa szabatu

Scenariusz i rysunki: Joann Sfar
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 49 zł
ISBN: 978-83-66347-38-0
Format: 210X290
Oprawa: twarda
Liczba stron: 76
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 311
Wydanie: I
Data wydania: 5 października 2020 

Rabin powraca do dawnego żywota, twórca serii - Joann Sfar - powraca do elementarnych podstaw swojej mitycznej serii. W dniu pogrzebu swojej żony, rabin postanawia przygarnąć kota. Dla Zlabii. Aby nie pozostać tylko we dwoje. Kilka lat później kot zaczyna mówić. Te niezwykłe zdarzenie podważyło wiarę i przekonania rabina, ale również odegrało ważną rolę w kształtowaniu pragnienia wolności i niezależności młodej Zlabii. W tym tomie towarzyszymy Zlabii w przygodzie rozgrywającej się pomiędzy tomem 1 a 2.


Paweł Rzodkiewicz, Tomasz Woroniak Będzie dobrze

Scenariusz: Paweł Rzodkiewicz
Rysunki: Tomasz Woroniak
Cena: 49 zł
ISBN: 978-83-66347-24-3
Format: 165x240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 104
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli 
Komiks nr 312
Wydanie: I
Data wydania: 5 października 2020 

Fani piłki nożnej zapewne kilkukrotnie złapią się za głowę, ale spokojnie, „Będzie dobrze”. Rzodkiewicz i Woroniak we własnej wizji Mistrzostw świata w Piłce Nożnej z 2014 roku nie zaglądają za kulisy, czy do portfeli, a skupiają się na sugestywnym odtworzeniu powiedzenia, że dla Brazylijczyków ten sport to religia. Alternatywna historia, w której Canarinhos dostają łupnia, a narodowym problemem staje się konflikt między dyrektor sportową a dobrym duchem zespołu, to historia której nie powstydziliby się twórcy serialu „Black Mirror”. Lektura „Będzie dobrze” jest lepsza niż niejedna transmisja meczu.Szósty rewolwer 7: Nie kula, lecz upadek

Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Brian Hurtt
Kolory: Bill Crabtree
Tłumaczenie: Wojciech Jędrak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-33-5
Format: 170X260
Oprawa: miękka
Liczba stron: 168
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 313
Wydanie: I
Data wydania: 5 października 2020 

Śmierć otacza Szósty rewolwer!

Psy wojny zostały spuszczone ze smyczy! Siły ciemności tropiły Becky Montcrief odkąd tylko po raz pierwszy tknęła Szósty rewolwer. Teraz Becky i jej sojusznicy ruszają naprzeciw swoim wrogom. Ich celem jest zniszczenie przeklętych broni raz na zawsze! Ale Szara Wiedźma ma własne plany i rozpoczyna dewastujący kontratak! Wstrząsający wynik tego starcia zmieni los Sześciu na zawsze! Nadchodzi początek końca!

Nie kula, lecz upadek zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach 36-41 serii.

Salazar. Teraz, i w godzinie jego śmierci

Scenariusz: João Paulo Cotrim
Rysunki: Miguel Rocha
Tłumaczenie: Tamara Sobolska i Jakub Jankowski
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-31-1
Format: 165x240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 216
Druk/barwność: duotone
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli 
Komiks nr 314
Wydanie: I
Data wydania: 5 października 2020 

Salazara już nie ma, podobnie nie ma mostu jego imienia, przemianowanego po 1974 roku na „most 25 Kwietnia”, czyli most Rewolucji Goździków. To ta bezkrwawa rewolucja przyniosła Portugalii zupełnie inne wyzwania. I możliwości, np. nieskrępowaną wolność wyrażania myśli, co do maksimum wykorzystali Rocha i Cotrim w komiksie, który bez przesady zaliczyć można do Top 3 portugalskich komiksów historycznych. Publikacja sfinansowana ze środków podmiotowej dotacji projakościowej przyznanej Instytutowi Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW na lata 2018-2020 za wyróżniającą ocenę PKA.

 

Blaki

Scenariusz: Mateusz Skutnik, Karol Konwerski
Rysunki: Mateusz Skutnik
Cena: 0 zł
ISBN: 978-83-66347-44-1
Format: 165x230
Oprawa: miękka
Liczba stron: 56
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli 
Komiks nr 315
Wydanie: II
Data wydania: 5 października 2020 


Kim jest Blaki? To niewielki, wiecznie czymś zatroskany facecik, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach. Zgubiona gumka myszka czy puste miejsce w przedziale pociągu pospiesznego są w stanie sprowokować go do refleksji na temat natury wszechrzeczy. Czy coś z nich wynika? Jakiś morał, jakieś doniosłe przesłanie? Nie zawsze, ale też nie jest powiedziane, że koniecznie musi. Blaki myśli dla samej przyjemności myślenia. A komiksy z jego udziałem czytać można dla samej przyjemności czytania. Nazwiska autorów gwarantują, że czas poświęcony na zawarcie znajomości z Blakim nie będzie czasem straconym. Wydanie specjalne-zremasterowane, darmowe podczas festiwalu Komiksowa Warszawa 2020, wydane w 15-lecie wydania pierwszego.

Galeria


comments powered by Disqus