Idealne życie to idealna pułapka! Jude Law i Carrie Coon w thrillerze „Gniazdo” w kinach od 9 października

Autor: M2 Films Redaktor: Motyl

Dodane: 10-09-2020 16:11 ()


Jude Law i Carrie Coon w thrillerze o małżeństwie, którego pozornie idealne życie zamienia się w spiralę sekretów i kłamstw. „Gniazdo” w kinach od 9 października!

Rory (Jude Law) dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison (Carrie Coon) na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków.

„To fascynująca, pełna napięcia i tajemnic filmowa układanka” – zachwycał się po premierze redaktor naczelny nowojorskiego The Film Stage, a Peter Debruge z Variety napisał, że „Gniazdo” to „Doskonałe studium gier małżeńskich”. „Wizualne arcydzieło, od którego nie można oderwać oczu!” entuzjastycznie oceniła Jessica Kiang w The Playlist, przyznając thrillerowi najwyższą notę. 

„Gniazdo” to wyjątkowy popis umiejętności aktorskich dwukrotnie nominowanego do Oscara Jude'a Lawa. Przełomowa w jego karierze rola Dickiego w „Utalentowanym panie Ripleyu” wyniosła go na szczyt sławy i przyniosła kolejne atrakcyjne propozycje filmowe – zabłysnął m.in. w rolach cyber kobieciarza – lekkoducha („A.I. Sztuczna inteligencja”), doktora Watsona („Sherlock Holmes”), czy najprzystojniejszego w historii papieża („Młody papież”). Tej jesieni zobaczymy go w serialu „Dzień trzeci” HBO oraz thrillerze „Gniazdo” w roli Rory'ego O’Hary – maklera i ojca rodziny, który w pogoni za wielkimi pieniędzmi łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko i skrywając przed najbliższymi kolejne sekrety. W roli jego żony Allison wystąpiła fantastyczna Carrie Coon, znana m.in. z hitu „Zaginiona dziewczyna” i seriali „Pozostawieni” i „Fargo”. Ten rewelacyjny, aktorski duet nie tylko wspaniale elektryzuje na ekranie, ale przede wszystkim niezwykle przekonująco oddaje napięcie w pozornie idealnym małżeństwie, w którym pojawiają się kolejne rysy. 

„Gniazdo” to najnowszy film producentów „Faworyty”, „Zabicia świętego jelenia” i „Pokoju”. To drugi film w reżyserii Seana Durkina, którego pełnometrażowy debiut „Martha Marcy May Marlene” został świetnie przyjęty na całym świecie. Ścieżkę dźwiękową do „Gniazda” skomponował Richard Reed Parry z zespołu Arcade Fire.

„Gniazdo” w kinach od 9 października! Dystrybutorem filmu jest M2 Films.


comments powered by Disqus