Nowości komiksowe dla dzieci Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 30-07-2020 21:15 ()


12 sierpnia 2020 r. nakładem wydawnictwa Egmont ukażą się komiksowe pozycje dla najmłodszych. Poniżej możecie się zapoznać z tymi tytułami. 

 

Kajtek i Koko w Kosmosie. Dwór Apodyktusa, tom 6

Scenariusz: Janusz Christa

Rysunki: Janusz Christa

Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Format: 216x285                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-3582-6

Język oryginału: polski

Seria: Kajtek i Koko w Kosmosie

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

 

Pierwsza pełna kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koka! Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972 i składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych. Po latach wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka. Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona.

W trakcie ekspedycji przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody, popadają w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi. „Dwór Apodyktusa” to szósty album nowej, kolorowej edycji, która będzie się składać z siedmiu tomów o objętości 96 stron każdy.

Myszart w Wenecji

Scenariusz: Thierry Joor

Rysunki: Gradimir Smudja

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 40 stron

Format: 216x285                           

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-9805-0

Język oryginału: francuski

Seria: Myszart

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Drugi tom zabawnego i pełnego przygód komiksu dla dzieci o myszce, która jest genialnym muzykiem! Przed Myszartem, który po swoich poprzednich występach grzeje się już w blasku wielkiej sławy, ostatni etap artystycznego tournée – Wenecja! Jeszcze tylko zagra jeden koncert fortepianowy i może wracać do swojej ukochanej Konstancji. Na miejscu wita go uroczyście niejaki pan Lopard, który zgodnie z obietnicą daną osobistemu sekretarzowi wilka Salierego, ma się obchodzić z myszką „jak z jajkiem”. Czy rzeczywiście mu się to uda? Co kryje się pod tą wielce dwuznaczną deklaracją?

Scenariusz do Myszarta napisał Thierry Joor, belgijski redaktor i wydawca, a przepiękne rysunki stworzył urodzony w byłej Jugosławii, a mieszkający we Włoszech, malarz i karykaturzysta Gradimir Smudja, który zdobył uznanie komiksem o Van Goghu.

 

Kamila i Konie. Mistrzowie, tom 2

Scenariusz: Lili Mésange

Rysunki: Stefano Turconi

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255                           

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9755-8

Język oryginału: francuski

Seria: Kamila i Konie

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Wesoła i ciekawa opowieść dla dzieci oraz dorosłych o tym, jak wspaniały jest świat, kiedy ma się zwierzęcych przyjaciół! Kamila i jej młodsza siostra Anais uwielbiają jazdę konną. Spędzają mnóstwo czasu w klubie jeździeckim „Cztery Podkowy”, gdzie przeżywają jedną zabawną przygodę po drugiej. Uczą się też opiekować zwierzętami, a ich ulubieńcy – inteligentny koń Ocean i humorzasty kucyk Pompon – stają się przyjaciółmi dziewczynek. W klubie mieszkają jednak nie tylko wierzchowce: są też rozrabiające młode muły, szalony osioł, lubiąca spacery owca, waleczna mysz czy ospały bernardyn. Cała menażeria, dzięki której nie sposób się nudzić! Kiedy zbliżają się konkursy hipiczne, zawodnicy i ich rumaki mocno trenują, natomiast w wolnych chwilach specjalistka od koni wyjaśnia dzieciom tajemnice historii i hodowli zwierząt z czterema kopytami. Każda część serii wzbogacona jest stronami opisującymi ciekawostki o zawodach jeździeckich oraz porady dla dzieci chcących rysować komiksy.

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod kobiecym pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. „Robin Hood”, „Alienor”, „Lola Bogota”), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci – od „Myszki Miki” przez „Małą Syrenkę” po „W.I.T.C.H.”.

 

Smerfy na letnisku, tom 27

Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford

Rysunki: Pascal Garray

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-4231-2

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Smerfy powracają w kolejnej opowieści o niezwykłej krainie! Pracuś dostaje ataku szału, bo ma już dość ciągłego naprawiania zepsutych narzędzi i wymyślania maszyn, które nie działają! Papa Smerf szybko stawia diagnozę: wynalazca potrzebuje wakacji. Pracuś wyrusza w góry, aby na łonie przyrody dojść do siebie... Wraca po kilku dniach, szczęśliwy i wypoczęty. Reszta Smerfów zaczyna mu zazdrościć pobytu w dziczy. Teraz już wszyscy chcą opuścić wioskę, żeby poczuć się jak na wakacjach! Społeczności Smerfów grozi chaos, a co gorsza, Gargamel opracowuje zaklęcie pozwalające Klakierowi wyczuć drogę do osiedla Smerfów! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.


comments powered by Disqus