Commander '85 z nowym demem. Polski thriller sci-fi zmierza na PC i konsole

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 21-07-2020 21:04 ()


Jesienią na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch trafić ma Commander '85, czyli nowa gra szczecińskiego studia The Moonwalls, łącząca w sobie grę przygodową, thriller science fiction, survival i symulację życia hakera. Już teraz na platformie Steam dostępne jest natomiast bezpłatne demo gry. Jak tłumaczą twórcy, Commander '85 to tytuł osadzony w konwencji retro, który wyróżnia się mocno zróżnicowaną rozgrywką i unikalnymi rozwiązaniami.

Commander '85 to nowy projekt niezależnego polskiego studia The Moonwalls, znanego do tej pory z Bohemian Killing, niekonwencjonalnego thrillera sądowego, który trafił na PC i Nintendo Switch. Wydawcą gry będzie Ultimate Games S.A.

Na platformie Steam już teraz jest dostępne darmowe demo gry. Commander '85: Prologue daje możliwość sprawdzenia tytułu i poznania początkowej części gry.

Studio The Moonwalls pracuje nad grą już od kilku lat. Commander '85 jest osadzonym w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku thrillerem sci-fi z elementami gry przygodowej, symulacji i survivalu. Główny bohater to mieszkający na przedmieściach Chicago nastolatek będący synem polskich imigrantów. Jego życie zmienia się nieodwracalnie, gdy na urodziny dostaje komputer marki Commander, szczytowe osiągnięcie ludzkiej cywilizacji z systemem prawdziwej sztucznej inteligencji.

Gracze mogą liczyć tutaj na wiele ciekawych i świeżych rozwiązań. Commander '85 jest bardzo zróżnicowanym projektem pod względem rozgrywki. Ta gra to także np. wiele elementów losowych, zadania pobocze czy trzy różne zakończenia. Sama fabuła dotyczy z kolei m.in. wyścigu zbrojeń, tajemniczego incydentu w Roswell, eksperymentów wojskowych oraz SI. Całość świetnie uzupełnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa Marcina Maślanki” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Commander '85 ma cechować się bardzo różnorodną rozgrywką. Możliwe będą m.in. zabawa z psem, granie w gry, hakowanie sieci danych, rysowanie oraz oglądanie kaset wideo. Twórcy zapowiadają, że gracze znajdą w tym tytule także całą masę różnych odniesień i smaczków nawiązujących do lat 80.

W maju br. Commander '85 sukcesem zakończył zbiórkę na platformie crowdfundingowej Kickstarter na wsparcie projektu. Wcześniej tytuł zdobył kilka wyróżnień branżowych dla gier niezależnych (m.in. w trakcie GameDaily Connect USA 2019, Playtopia 2019 oraz Game Connection America 2020). Grę doceniło także polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych”.

Commander '85 – główne cechy:

  • retro thriller sci-fi;
  • przygoda, symulacja i survival;
  • lata 80. XX wieku;
  • zdarzenia losowe i 3 różne zakończenia;
  • liczne nawiązania popkulturowe;
  • wiele dodatkowych gier i programów;
  • klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Jak zapowiada Ultimate Games S.A., jesienią 2020 r. Commander '85 zostanie wydany równocześnie na PC (Steam), PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Commander '85: Prologue (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1356460/Commander_85_Prologue/

Commander '85 (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1086990/Commander_85/

Commander '85 – Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=4j_RqgjVIVA&feature=youtu.be

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Commander '85

gatunek: przygodowe, niezależne, symulacje, akcja

producent: The Moonwalls

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, turecki, portugalski, chiński uproszczony, koreański, japoński

data premiery: jesień 2020 r. (PC – Steam, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch)

 

Minimalne wymagania techniczne:

system operacyjny: Windows 7/8/8.1/10

procesor: Intel Core i3 / AMD Ryzen 3

pamięć: 4 GB RAM

karta graficzna: GeForce GTX 660 lub równoważna

DirextX: wersja 9.0c

miejsce na dysku: 5 GB

Galeria


comments powered by Disqus