Zapowiedzi programowe AMC na sierpień

Autor: AMC Redaktor: Motyl

Dodane: 11-07-2020 10:57 ()


W nadchodzącym miesiącu AMC zaprasza na MIESIĄC MEGAHITÓW, czyli wieczory wypełnione hitami filmowymi. Wśród emitowanych produkcji m.in. „Hulk”, „Pamięć absolutna” i „Bękarty wojny”.

 

Sobota, 1 sierpnia, 22:00                                                                                

AIR AMERICA (1990)

W trakcie wojny w Wietnamie, młody pilot zostaje nieświadomie zwerbowany do skorumpowanej lotniczej organizacji prowadzonej w Laosie przez CIA.

Tytuł: Air America

Reżyser: Roger Spottiswoode

Występują: Mel Gibson, Robert Downey Jr.

 

Wtorek, 4 sierpnia, 22:00                                                                               

NAGI INSTYNKT (1992)

Nick Curran, detektyw z San Francisco, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa przebrzmiałej gwiazdy rocka. W jego trakcie trafia na niepokojące tropy: zakrwawiony szpikulec do lodu, biały jedwabny szalik przywiązany do łóżka i dowody na to, że był to całkiem romantyczny wieczór. Gdy Nick zagłębia się w sprawę, wplątuje się w śmiertelnie niebezpieczny romans z trzema intrygującymi kobietami,
a każda z nich ma zaskakujący motyw do popełnienia tej zbrodni.

Tytuł: Nagi instynkt (Basic Instinct)

Reżyser: Paul Verhoeven

Występują: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza, Jeanne Tripplehorn

 

Środa, 5 sierpnia, 19:20                                                                                                     

HULK (2003)

Klasyczny bohater komiksów Marvela ożywa  w epickim obrazie w reżyserii Anga Lee. Kiedy naukowiec Bruce Banner przemienia się w gigantyczną, niezwykle silną istotę, musi walczyć z siłami zła, jednocześnie zwalczając zło kryjące się w nim.

Tytuł: Hulk (The Hulk)

Reżyser: Ang Lee
Występują: Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Nick Nolte

 

 

Wtorek, 11 sierpnia, 22:00                                                                  

PAMIĘĆ ABSOLUTNA (1990)

Douglasa Quaida nawiedza powracający sen o podróży na Marsa. Mając nadzieję, że dowie się o nim czegoś więcej wykupuje wakacje w firmie Rekall Inc. zajmującej się wszczepianiem wspomnień.

Podczas zabiegu implementacji coś idzie nie tak. Quaid nagle przypomina sobie, że był tajnym agentem walczącym ze złym administratorem Marsa, Cohaagenem.

Czy te doświadczenia są prawdziwe... czy może są tylko zaimplantowanymi fantazjami?

Tytuł: Pamięć absolutna (Total Recall)

Reżyser: Paul Verhoeven

Występują: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone, Ronny Cox

 

 

Poniedziałek, 17 sierpnia, 22:35                                                                             

TUNEL (1996)

Sylvester Stallone wciela się w postać skompromitowanego byłego pracownika służb ratowniczych, który dostał szansę na odkupienie, gdy tunel w Nowym Jorku zaczyna się zapadać. Musi znaleźć drogę do środka i uratować uwięzionych podróżnych zanim skończy się im powietrze.

Tytuł: Tunel (Daylight)

Reżyser: Rob Cohen

Występują: Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya, Stan Shaw, Jay O

 

 

Piątek, 21 sierpnia, 22:00                                                                    

BĘKARTY WOJNY (2009)

W pierwszym roku okupacji niemieckiej we Francji, Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) jest świadkiem egzekucji swojej rodziny, której dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa (Christoph Waltz). Shosanna ledwo uchodzi z życiem i ucieka do Paryża, gdzie, jako właścicielka i operatorka kina, przyjmuje nową tożsamość.

W innej części Europy porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje grupę żydowsko-amerykańskich żołnierzy, których zadaniem jest dokonywanie szybkich i szokujących akcji odwetowych na nazistach. Do oddziału Raine’a, znanego jako „Bękarty”, dołącza niemiecka aktorka i tajna agentka Bridget von Hammersmark (Diane Kruger),
z misją obalenia przywódców Trzeciej Rzeszy.

Losy bohaterów łączą się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna planuje dokonanie własnej zemsty…

Tytuł: Bękarty wojny (Inglourious Basterds)

Reżyser: Quentin Tarantino

Występują: Brad Pitt, Diane Kruger, Eli Roth, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Michael Fassbender

 

Piątek, 28 sierpnia, 22:00                                                                            

PITCH BLACK (2000)

Kosmiczny statek pasażerski rozbija się na pustynnej planecie. Garstka ocalałych, wśród których znajduje się zbiegły skazaniec, Riddick (Vin Diesel), zostaje uwięziona na jałowym pustkowiu z trzema palącymi słońcami na niebie.

W poszukiwaniu schronienia i wody, rozbitkowie łączą siły i odkrywają, że noc przynosi ze sobą roje gigantycznych, mięsożernych potworów, które odstraszyć może jedynie światło. Jeśli chcą wyjść z tego z życiem, Riddick i pasażerowie muszą sobie wzajemnie zaufać.

Tytuł: Pitch Black

Reżyser: David Twohy

Występują: Radha Mitchell, Cole Hauser, Vin Diesel, Keith David

 

 

CREEPSHOW

  1. sezon

Nowe odcinki w każdy poniedziałek o 22:00

„CREEPSHOW” to serialowa antologia oparta na klasycznej komedii grozy z 1982 roku, która dostarczy zarówno dreszczyku emocji jak i świetnej zabawy.

Słynny komiks zostaje ożywiony poprzez dwanaście krótkich historii przedstawionych w dwunastu odcinkach. Jest w nich wszystko, co straszne i przerażające – od morderstw do zjawisk niewytłumaczalnych i nadprzyrodzonych. Nawiedzone domki dla lalek, wilkołaki, mordercze gobliny, nikczemne dzieciaki w przebraniach podczas Halloween, zmarli oraz przypadki medycznych cudów - to tylko mały przedsmak tego, czego można się spodziewać. Nigdy nie wiadomo, co się czai na kolejnej stronie…

Producentem wykonawczym serii jest showrunner Greg Nicotero („The Walking Dead”, „Fear the Walking Dead”). „Creepshow” powstał na podstawie kultowego filmu z 1982 roku zrealizowanego według scenariusza Stephena Kinga, w reżyserii George'a A. Romero.

W „Creepshow” pojawia się cała plejada gwiazd, wśród nich: David Arquette (znany z serii filmów Krzyk), Adrienne Barbeau (Mgła), Tobin Bell (Piła), Big Boi (serial „Krzyk”), Jeffrey Combs („Star Trek”, Reanimator), Kid Cudi (Imprezowi rodzice), Bruce Davison (X-Men), Giancarlo Esposito („Zadzwoń do Saula”), Dana Gould („Stan Against Evil”), Tricia Helfer („Battlestar Galactica”) i DJ Qualls („Nie z tego świata”).

Seria przedstawia adaptacje opowiadań Stephena Kinga, Joego Hilla, Joego R. Lansdale'a, Josha Malermana i innych. Za produkcję potworów pojawiających się w serialu oraz charakteryzację odpowiada Studio KNB EFX GROUP należące do Nicotero, wielokrotnie nagradzane i nominowane do najbardziej prestiżowych wyróżnień: nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, BAFTA® i Emmy®.

 

NOS4A2

  1. sezon

Nowe odcinki w każdy czwartek o 22:00

Osiem lat po wydarzeniach z 1. sezonu, Vic McQueen (Ashleigh Cummings) jest jeszcze bardziej zdeterminowana, by zniszczyć Charliego Manxa (Zachary Quinto). Charlie, który zmierzył się z własną śmiertelnością, desperacko próbuje zemścić się na Vic. Tym razem jego uwaga jest skierowana na osobę, która znaczy dla niej najwięcej – jej ośmioletniego syna Wayne’a. Wyścig o duszę chłopca nabiera tempa, a sytuacja zmusza bohaterów do stawienia czoła błędom z przeszłości, by mieć wpływ na przyszłość Wayne’a.

W 2. sezonie serialu z gatunku horroru nadprzyrodzonego zobaczymy nominowanego do nagrody Emmy® Zachary’ego Quinto oraz wschodzącą gwiazdę Ashleigh Cummings. Ponadto w serii występują: Jahkara Smith, Olafur Darri Olafsson, Ebon Moss-Bachrach, Virginia Kull, Jonathan Langdon, Ashley Romans, Jason David oraz Mattea Conforti. Producentami wykonawczymi NOS4A2 są showrunnerka Jami O’Brien („Fear the Walking Dead”, „Hell on Wheels”) oraz Joe Hill, autor bestsellerowej powieści z 2013 roku o tym samym tytule.

PRODUKCJA WŁASNA AMC


comments powered by Disqus