„Nędznicy”, największe wydarzenie w świecie francuskiego kina ostatnich lat już 10 lipca na VOD!

Autor: M2 Films Redaktor: Motyl

Dodane: 09-07-2020 23:04 ()


Spektakularny debiut Ladja Ly to prawdziwe odkrycie reżyserskie i zdobywca niebywałej ilości prestiżowych nagród i nominacji – nominacja do Oscara i Złotego Globu, Nagroda Jury w Cannes i Europejska Nagroda Filmowa w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca czterech Cezarów, w tym dla Najlepszego Filmu oraz trzech statuetek Lumières Awards. „Nędznicy” już 10 lipca na VOD!

Fenomenalny debiut Ladja Ly, nieco ponad rok temu nikomu nieznanego reżysera, dziś jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej. Krótko po zamknięciu francuskich kin z powodu pandemii, gdzie film obejrzały ponad trzy miliony widzów, w amerykańskich miastach rozpętały się zamieszki, których brutalność Ladj Ly tak dobrze zna ze swojego rodzinnego Montfermeil, gdzie rozgrywa się akcja „Nędzników”. To niezwykle poruszające, aktualne, wielkie kino, które niezwykle trafnie pokazuje jak niewiele potrzeba, by wybuchł gniew.

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Nawet niewinny psikus grupy dzieciaków, które kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

 

Dystrybutorem filmu „Nędznicy” jest M2 Films. Film od 10 lipca można zobaczyć na platformach VOD: VOD.pl, Platforma CANAL+, Player +, Chili, UPC Polska, Play Now, Inea, Toya, Vectra, Multimedia Polska, Netia oraz Orange VOD.


comments powered by Disqus