Gra paragrafowa „Czarny Legion” jako darmowy ebook

Autor: Masz Wybór Redaktor: Motyl

Dodane: 07-07-2020 19:03 ()


Czarny Legion Rafała Nowocienia, gra paragrafowa w klimatach space opery, powraca jako darmowy ebook (PDF, EPUB, MOBI) 25 lat po premierze wydany nakładem Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru.

ROK 2350

Ziemia – wypalona nuklearnym ogniem pustynia – na zawsze znika za rufami okrętów kolonizacyjnych unoszących ocalałe resztki ludzkości w kosmos, ku wielkiej niewiadomej. Po długich latach podróży natrafiają na kilka planet nadających się do zamieszkania. Rozpoczyna się wielka kolonizacja.

ROK 2720

Istoty ludzkie (i pochodne od nich) zasiedlają już ponad 150 światów. Po kilku wyniszczających wojnach na gruzach pierwotnej federacji wyrasta Imperium Nowego Rzymu.

ROK 2910

Statki zwiadowcze armii Imperium zostają zaatakowane przez nowo odkrytą, inteligentną, lecz wrogą ludziom rasę. Po raz pierwszy w historii ludzkości wybucha konflikt międzygalaktyczny.

Twoja życiowa przygoda zaczyna się dosyć banalnie – w kwaterach młodszych oficerów Wojskowego Obozu Polowego orbitującego wokół planety Selikarion. Droga do tego miejsca nie była łatwa – najpierw kilkuletnie szkolenie podstawowe, później Akademia Oficerska Armii Imperium, wreszcie długi staż w zapomnianym garnizonie gdzieś na krańcach Znanego Wszechświata. Teraz jednak otwiera się przed Tobą droga do kariery – przydzielono Cię do Czarnego Legionu, jednej z najsłynniejszych jednostek w Armii.

Gra książkowa dostępna za darmo w formatach PDF, EPUB, MOBI na stronie wydawcy.

Rafał Nowocień — ur. 8 sierpnia 1971 w Radomiu, z wykształcenia archeolog i kulturoznawca, zawodowo od wczesnych lat 90. zajmuje się grami. Redaktor naczelny miesięcznika Magia i Miecz, największego polskiego czasopisma o tematyce gier RPG, autor i redaktor legendarnego magazynu poświęconego grom Secret Service. Pracował w CD Projekt Red, gdzie współtworzył grę Wiedźmin

Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru od 2010 wydaje gry paragrafowe polskich autorów i autorek, zarówno nowe tytułu, jak i odświeżone wersje hitów sprzed lat. Większość tytułów jest dostępna do pobrania za darmo, za wyjątkiem tych, za które twórcy oczekują drobnych wpłat na wybrane organizacje charytatywne.


comments powered by Disqus