Ruszyła przedsprzedaż Mezo wraz z dodatkami i bonusem

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 23-06-2020 18:20 ()


Ruszyła przedsprzedaż Mezo – innowacyjnej gry area control i dudes on a map dla 2-4 graczy zainspirowanej mitologią Majów.

Ten klimatyczny tytuł od amerykańskiego studia Kolossal Games został sfinansowany na Kickstarterze w 24 godziny. Portal Games wydaje go od razu wraz z rozszerzeniami: Dusze dla Xibalby, God Pack i Rozszerzeniem dla 5 graczy. W przedsprzedaży dodajemy także atrakcyjny bonus: plastikowe piramidy dostępne tylko przez nasz sklep.

Komponenty

W pudełku znajdziecie efektowną dwustronną planszę, kilkadziesiąt plastikowych figurek dla każdego z graczy: Wojowników i Szamanów, Czempionów, a także te najbardziej imponujące – figurki Bogów: Au-Pucha, Kukulkana, Ixchela i Cabrakana.

Na każdego z graczy przypada planszetka Plemienia z przypisanymi asymetrycznymi akcjami. Dochodzą do tego charakterystyczne stylizowane żetony, kafle i wskaźniki wykonane z grubej tektury, karty Bogów i karty umiejętności Bogów, a także 44 kartonowe elementy piramidy, po 11 na gracza.

Bonus

Dla pierwszych 100 osób, które zamówią jeden z zestawów Mezo przez nasz sklep, przygotowaliśmy wyjątkowy gratis w przedsprzedaży: plastikowe elementy piramid, które prezentują się wyjątkowo na stole: są trwalsze od tych z podstawowej wersji gry i doskonale do siebie dopasowane. Elementy tworzą ze sobą zwartą całość i na pewno nie przesuną się względem siebie.

W Mezo będziesz kontrolował potężnego Boga, plemię złożone z jego Wojowników, Szamanów oraz Czempiona. Plemiona te zmierzą się w walce o dominację, będą budować piramidy i składać krwawe ofiary na cześć swoich Bogów. Dzięki unikatowym figurkom Bogów, asymetrycznemu zarządzaniu i rozbudowanym, licznym sposobom osiągnięcia zwycięstwa, jest to niezwykle regrywalna i pełna negatywnej interakcji gra.

Rozgrywka

Gra podzielona jest na 3 epoki, z których każda dzieli się na takie same etapy. W każdej z epok gracze rozpoczynają od Etapu Początku Epoki: odsłonięcia kafla Gniewnego Boga, a także wybrania umiejętności ze swojej planszetki, z której będą mogli korzystać do końca gry. Tych umiejętności jest 9, a kolejne odblokowywane będą w dalszej części gry. Ich wybór i możliwość dobierania w dowolnej kolejności, znacznie wpływa na regrywalność i różnorodność każdej rozgrywki.

Następne w kolejności są Etap Plemienia, w którym gracze rozmieszczają swoich Czempionów i jednostki w Regionach na mapie, Etap Bogów, gdy przywołują swojego Boga i Etap Konfliktów – najważniejsza część gry, w której dochodzi do przeprowadzenia i rozwiązania Konfliktów.

Każdy z graczy do rozwiązania Konfliktu wybiera jedną ze swoich kart Boga, a następnie wybiera i rozpatruje przedstawione na niej akcje. Konflikt rozwiązuje się, dzięki określeniu największej Siły w Regionie (mają na nią wpływ Czempioni, Szamani, Glify, Wojownicy i Premie graczy). Gracz o największej Sile otrzymuje nagrodę, a dodatkowo punktuje w Etapie Końca Epoki.

Grę Mezo sprzedajemy od razu z rozszerzeniami. Pamiętajcie, że jedynie kupując któryś z atrakcyjnych dodatków w pakiecie, otrzymacie bonus w postaci plastikowych Piramid.

Zestaw dodatkowych Bogów (God Pack), to 4 nowych Bogów z figurkami i komponentami. God Pack wynegocjowaliśmy od Kolossal Games – nie jest on już produkowany, a w sklepie Portal Games dostępna jest wersja z kartami Bogów po polsku.

Dusze dla Xibalby to rozszerzenie wzbogacające Mezo o nowe komponenty: żetony Ołtarzy, Bogów i kafle Gniewnych Bogów, co dodaje 3 nowe figurki Bogów do rozgrywki, a także nowe tryby gry wraz z trybem solo.

Rozszerzenie dla 5 graczy wprowadza nowego Boga – Ahau-Kina, wraz z jego figurką, kartami Boga, kartami jego umiejętności, a także planszetką Plemienia, jednostkami (Szamanami, Wojownikami i Czempionem), i innymi komponentami.


comments powered by Disqus