Premiera „Little Town” i „Bolidy: Szalona Jazda”

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 10-06-2020 16:47 ()


Gra Little Town oraz dodatek Bolidy: Szalona Jazda od dziś dostępne w sklepach z planszówkami w całej Polsce.

Little Town, czyli zbudujcie razem miasteczko

Little Town to gra strategiczna dla 2-4 graczy, o czasie rozgrywki poniżej 1 godziny, wykorzystująca mechanikę układania kafelków oraz zarządzania robotnikami i surowcami. Little Town może być znakomitym wprowadzeniem nowych graczy w mechanikę Worker Placement (zarządzania robotnikami). Pomimo prostych reguł rozgrywka wymaga sporo planowania i układania strategii. Gra spotkała się ze świetnym przyjęciem za granicą - została nominowana do prestiżowej nagrody As d’Or we Francji oraz znalazła się na liście wyróżnień tegorocznego Spiel des Jahres.

W Little Town gracze kierują grupą architektów, których zadaniem jest rozwój miasteczka. W swojej turze można wysłać jednego ze swoich architektów na mapę lub do konstrukcji nowego budynku. Architekt wysłany na mapę zbiera surowce z przylegających 8 pól oraz może wykorzystać stojące na tych polach budynki. Druga możliwość, to wysłanie architekta do konstrukcji nowego budynku. Gracz opłaca wówczas koszty budynku, otrzymuje za niego punkty zwycięstwa i kładzie budynek na mapie. Od tej pory budynek oferować będzie swoją unikalną możliwość generowania lub konwersji surowców lub punktów. Co ciekawe budynek może być wykorzystywany zarówno przez właściciela, jak i innych graczy, po uiszczeniu opłaty właścicielowi.

Umiejętne wystawianie na mapie swoich architektów może bardzo skutecznie zablokować opcje naszych przeciwników. Ze względu na ograniczoną pulę budynków (w każdej grze losowany jest zestaw 12 budynków z 29 dostępnych), surowców oraz miejsc na mapie, gra wyróżnia się silną interakcją między graczami.

Rozbieżność obranych strategii u graczy jest zapewniona przez ukryte cele, do których zmierza każdy z graczy – są one losowane na początku gry i przynoszą dodatkowe punkty zwycięstwa.

Gra kończy się po 4 rundach. Błyskotliwa rozgrywka, szybkie tury oraz mocna interakcja między graczami została doceniona przez wielu recenzentów na świecie.

Z okazji premiery Portal Games przygotował na YouTube specjalny program, w którym zaprezentuje zasady gry oraz przykładową rozgrywkę na 2 osoby i na 3 osoby. Transmisja na żywo rozpoczyna się dziś (10 czerwca) o godzinie 18.00. Filmy można obejrzeć też później na YouTube.

Bolidy: Szalona Jazda, czyli nowe tory wyścigowe

Dodatek do gry Bolidy zawierający dwa nowe tory – Aloha Sands i Savanna Stretch, które mocno zmieniają rozgrywkę.

Na torze Aloha Sands znajdują się rampy. Jeśli w odpowiedni sposób wjedziesz na rampę, nabierzesz rozpędu i pognasz do przodu, pozostawiając konkurentów w tyle.

Przez tor Savanna Stretch często przemykają dzikie zwierzęta. Musisz ich unikać, kiedy znajdą się na twojej trasie. Savanna Stretch słynie z szalonych slalomów między dzikimi zwierzętami. Uważaj na nie, bo w każdej chwili możesz wypaść z wyścigu!

Bolidy to dynamiczna gra rodzinna dla 2 do 6 graczy, o nieskomplikowanych zasadach, które świetnie oddają emocje towarzyszące wyścigom samochodowym. Gra zaprojektowana przez weteranów branży - Roba Daviau (Pandemic Legacy, Detektyw: Drugie Dno), Wolfganga Kramera (El Grande, Tikal) oraz Justina Jacobsona (Fireball Island).


comments powered by Disqus