Dwie wielkie premiery Portal Games

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 04-06-2020 21:35 ()


New Frontiers to gra, która czerpie inspiracje z niezwykle popularnych tytułów: Puerto Rico oraz Race for the Galaxy. Twórca gry, Tom Lehmann, poszedł jednak o krok dalej i zdecydowanie udoskonalił wykorzystane pomysły.

New Frontiers, czyli jeszcze lepsze Race for the Galaxy

W New Frontiers gracze budują kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Główne mechaniki gry to budowanie silniczka, zarządzanie zasobami oraz wybór akcji. Dzięki temu, że dostępne w grze technologie są modularne i wybierane losowo na początku każdej rozgrywki, gracze muszą za każdym razem wymyślać nowe strategie, a gry nie da się po prostu "rozwiązać". W New Frontiers, podobnie jak w Race for the Galaxy czy Puerto Rico wykorzystana jest niezwykle ciekawa mechanika wyboru akcji. Z akcji wybranych przez gracza, korzystać mogą również inni, dzięki czemu gra jest angażująca dla wszystkich w każdym momencie, bez względu na to czyja jest tura.

New Frontiers wyróżnia się pięknym wykonaniem. Towary mają postać niezwykle oryginalnych plastikowych kolorowych kostek (odpowiednio rozróżnionych nawet dla graczy z daltonizmem), planety losowane są z tkaninowego woreczka. Gdy dodamy do tego głęboką satysfakcjonującą warstwę strategiczną, od lat udoskonalaną mechanikę, silną interakcję między graczami, bogatą tematykę sci-fi, wiadomo dlaczego New Frontiers faktycznie pokazuje nowe granice, dokąd zaprowadzić nas mogą gry planszowe.

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa w Edycji Gra Roku

Bestsellerowy tytuł Portal Games, Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, doczekał się wydania specjalnego - Edycji Gra Roku. Od pierwszego wydania w 2018 roku, gra ta sprzedała się na całym świecie w oszołamiającym nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy i została wydana w kilkunastu językach, w tym koreańskim i rosyjskim, a wydanie chińskie i brazylijskie są aktualnie w przygotowaniu. Detektyw zdobył też wiele nagród i nominacji w świecie gier planszowych, m.in najważniejszą nagrodę we Francji As d'Or oraz nominację do niezwykle prestiżowej niemieckiej nagrody Kennerspiel des Jahres.

Tak ogromny sukces Portal Games świętuje specjalną edycją gry - Gra Roku, która trafia na rynek 4 czerwca. Do pudełka podstawowej wersji gry zawierającego pięć spraw detektywistycznych połączonych w jedną kampanię, zostały dodane bonusowo fotografie postaci - materiał dostępny dotychczas jedynie w niezależnej sprzedaży. Dzięki portretom postaci gra staje się jeszcze bardziej klimatyczna - nie tylko czytamy o napotkanych bohaterach, przeglądamy ich akta policyjne w internetowej bazie Antares, ale też możemy wykorzystać je przy budowie mapy myśli i jak prawdziwi śledczy poprzypinać na tablicy wraz z notatkami ze spotkań, dokumentów policyjnych, aby wspólnie szukać rozwiązania zagadki. Detektyw w specjalnej edycji od dziś w sklepach w całej Polsce.


comments powered by Disqus