Czerwcowe nowości od Timofa

Autor: Paweł Timofiejuk Redaktor: Motyl

Dodane: 04-06-2020 13:21 ()


Prezentujemy majowe premiery wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami trzech publikacji.  

Luís Zhang, Fábio Veras Szczurwysyny

Scenariusz: Luís Zhang
Rysunki: Fábio Veras
Tłumaczenie: Weronika Orlińska i Jakub Jankowski
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-26-7
Format: 200x280
Oprawa: twarda
Liczba stron: 88
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli 
Komiks nr 305
Wydanie: I
Data wydania: 16 czerwca 2020 

Portugalski żołnierzu, porzuć tę daremną wojnę! Nie cierp dalej tyranii swych faszystowskich przywódców. Nie popełniaj więcej zbrodni wobec braci z Gwinei.

Gwinea, rok 1974. W ostatnich dniach przed upadkiem Kolonialnego Imperium Portugalskiego gwinejski żołnierz, który walczył po stronie armii portugalskiej, zaczyna pogrążać się w swoim osobistym piekle.

Publikacja sfinansowana ze środków podmiotowej dotacji projakościowej przyznanej Instytutowi Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW na lata 2018-2020 za wyróżniającą ocenę PKA.

Cullen Bunn, Brian Hurtt, Brian Churilla, Bill Crabtree Szósty rewolwer: Bękarty rewolweru

Scenariusz: Cullen Bunn i Brian Hurtt
Rysunki: Brian Churilla
Kolory: Bill Crabtree
Tłumaczenie: Wojciech Jędrak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-21-2
Format: 170X260
Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 306
Wydanie: I
Data wydania: 16 czerwca 2020 

Tajemnice czterech rzezimieszków wychodzą na światło dzienne, kiedy ich drogi rozchodzą się po śmierci generała Hume’a. Bill ma nadzieję na znalezienie nowego powołania i nowej bandy banitów. Ben próbuje rozpocząć nowe życie i odkrywa nieodwzajemnioną miłość. Will powraca do domu na makabryczne spotkanie rodzinne. A Silas trafia na społeczność potrzebującą zarówno lekarza, jak i kaznodziei. Ale każdy z jeźdźców dzierży jeden z Sześciu, a posiadanie każdego z nich ma straszną cenę. Nawet gdy na ich oczach zachodzą straszne przemiany fizyczne i duchowe, wyjęci spod prawa jeźdźcy zdają sobie sprawę, że nigdy nie znajdą miejsca w normalnym świecie. A rewolwery pragną zjednoczenia ze sobą.

Gdy towarzysze broni spotykają się ponownie, muszą stawić czoła złu jeszcze większemu niż czerń, która wypełnia ich własne dusze - chorobie rodzącej potwory, która może pochłonąć ich wszystkich.
Czy ci bezwzględni ludzie mogą zostać wybawicielami? Czy w świecie Szóstego rewolweru istnieje różnica między bohaterem a złoczyńcą?

Szósty rewolwer: Bękarty Rewolweru zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach 1-5 miniserii.

„Już sześć pierwszych stron ma więcej tajemnic, dziwów i przygód niż niektóre serie mają w ogóle. Przedstawiam wam wasz nowy ulubiony komiks”.
– Matt Fraction, Hawkeye, Casanova

„Wasz ulubiony dziwny serial TV może tylko pomarzyć o byciu tak fajnym”.
– Warren Ellis, Transmetropolitan, Planetary

„To nie tylko świetna mieszanka popularnych motywów. To doskonały przykład tego, jak genialne pisarstwo i ilustracje wynoszą komiksy ponad jakiekolwiek inne medium”.
– Matt Kindt, Mind MGMTErnesto Gonzales Kapitan Bzyk

Scenariusz i rysunki: Ernesto Gonzales
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-30-4
Format: 190x270
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Druk/barwność: kolor 
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli 
Komiks nr 307
Wydanie: I
Data wydania: 16 czerwca 2020

Kobiety go kochają, a mężczyźni... no cóż, też go kochają. Niestraszna mu Jaskinia Zbójców. Salto śmierci to dla niego dziecinna igraszka. No i nie boi się ryzyka. Właściwie to niczego się nie boi. A co najważniejsze, wie co to dobra zabawa. Na takiego bohatera czekaliście przez całe życie. Bon vivant, erudyta, funkcjonariusz... po prostu KAPITAN. Dajcie się porwać w podróż po latach siedemdziesiątych PRL-u. Podróż pełną przygód, romansów, klubokawiarni i mieszkań z meblościanką. Przygód, które sprawią, że mocniej zabije serce i zarumienią się policzki. Kapitan zaprasza i gwarantuje dobrą zabawę na ponad stu stronach kolorowych ilustracji. Ernesto Gonzales - warszawski ilustrator i autor komiksów. Autor kultowego Rroarra oraz takich komiksowych albumów jak: "Lekturnik", "Bon ton", czy wydanej niedawno antologii "Nim wstanie dzień".

Galeria


comments powered by Disqus