Zapowiedzi programowe AMC na czerwiec

Autor: AMC Redaktor: Motyl

Dodane: 22-05-2020 13:25 ()


W nadchodzącym miesiącu zapraszamy na polską premierę 1. sezonu serialu „Creepshow” – 22 czerwca o 22:00. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek o tej samej porze. W czerwcu polecamy ponadto cykle filmowe „Weekend z Rambo” (26-28 czerwca) oraz „Środy na krawędzi strachu”.

„CREEPSHOW” to serialowa antologia oparta na klasycznej komedii grozy z 1982 roku, która dostarczy zarówno dreszczyku emocji jak i świetnej zabawy.

Słynny komiks zostaje ożywiony poprzez dwanaście krótkich historii przedstawionych w dwunastu odcinkach. Jest w nich wszystko, co straszne i przerażające – od morderstw do zjawisk niewytłumaczalnych i nadprzyrodzonych. Nawiedzone domki dla lalek, wilkołaki, mordercze gobliny, nikczemne dzieciaki w przebraniach podczas Halloween, zmarli oraz przypadki medycznych cudów – to tylko mały przedsmak tego, czego można się spodziewać. Nigdy nie wiadomo, co się czai na kolejnej stronie…

Producentem wykonawczym serii jest showrunner Greg Nicotero („The Walking Dead”, „Fear the Walking Dead”). „Creepshow” powstał na podstawie kultowego filmu z 1982 roku zrealizowanego według scenariusza Stephena Kinga, w reżyserii George'a A. Romero. 

W „Creepshow” pojawia się cała plejada gwiazd, wśród nich: David Arquette (znany z serii filmów Krzyk), Adrienne Barbeau (Mgła), Tobin Bell (Piła), Big Boi (serial „Krzyk”), Jeffrey Combs („Star Trek”, Reanimator), Kid Cudi (Imprezowi rodzice), Bruce Davison (X-Men), Giancarlo Esposito („Zadzwoń do Saula”), Dana Gould („Stan Against Evil”), Tricia Helfer („Battlestar Galactica”) i DJ Qualls („Nie z tego świata”).

Seria przedstawia adaptacje opowiadań Stephena Kinga, Joego Hilla, Joego R. Lansdale'a, Josha Malermana i innych. Za produkcję potworów pojawiających się w serialu oraz charakteryzację odpowiada Studio KNB EFX GROUP należące do Nicotero, wielokrotnie nagradzane i nominowane do najbardziej prestiżowych wyróżnień: nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, BAFTA® i Emmy®.

WEEKEND Z RAMBO

Przygotuj się na weekend pełen wybuchowych przygód Rambo, ikonicznego bohatera granego przez Sylvestra Stallone!

Piątek, sobota i niedziela, 26-28 czerwca o 22:00

Maraton z trzema filmami w niedzielę, 28 czerwca od 18:20

RAMBO: PIERWSZA KREW

Piątek 26 czerwca, 22:00

Szeryf Teasle zamyka w więzieniu autostopowicza-włóczęgę w ramach kary za stawianie oporu przy aresztowaniu, nie zdając sobie sprawy z tego, że właśnie poruszył lawinę zdarzeń prowadzących do katastrofy. Włóczęgą jest bowiem John Rambo, odznaczony Medalem Honoru bohater wojny w Wietnamie. Szykanowany i poniżany przez zastępców Teasle'a, Rambo decyduje się na brawurową ucieczkę
z aresztu. Na kradzionym motocyklu wyjeżdża z miasteczkai kieruje się w stronę lasów pokrywających okoliczne wzgórza.  Rambo jest teraz w swoim żywiole i wypowiada partyzancką wojnę stróżom prawa.

Tytuł: Rambo: Pierwsza krew (First Blood)

Reżyser: Ted Kotcheff

Występują: Sylvester Stallone, Brian Dennehy, Richard Crenna

RAMBO II

Sobota 27 czerwca, 22:00                                                                                                     

Weteran sił specjalnych, John Rambo, zostaje zwolniony
z więzienia i wysłany przez wojsko do Wietnamu. Jego misja polega na odnalezieniu zaginionych w akcji amerykańskich żołnierzy i ustaleniu, czy są przetrzymywani jako jeńcy wojenni. Plan akcji przewiduje zrzucenie komandosa ze spadochronem na zakazane tereny tropikalnej dżungli. Rozkaz: nie atakować wroga, jedynie sfotografować okolicę. Podczas zrzutu Rambo traci cały sprzęt, zostaje jedynie z nożem, łukiem i strzałami.  Wkrótce komandos uświadamia sobie, że został zdradzony przez zwierzchników. Kierując się osobistym kodeksem etyki oraz współczuciem w stosunku do uwięzionych żołnierzy, Rambo łamie rozkazy swych dowódców i przysięga dokonać zemsty na wrogach.

Tytuł: Rambo II (Rambo: First Blood Part II)

Reżyser: George P. Cosmatos

Występują: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Charles Napier

RAMBO III

Niedziela 28 czerwca, 22:00                                                                                                

John Rambo wiedzie spokojne życie w buddyjskim klasztorze, gdy dowiaduje się o porwaniu pułkownika, który jest dla niego jak ojciec.  Wszystko wskazuje na to, że atak przeprowadzony był z rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego i protokołu. Amerykański rząd nie jest jednak w stanie podjąć oficjalnych działań w celu uwolnienia więźnia. Rambo zmuszony jest do wzięcia spraw w swoje ręce i uratowania pułkownika przy pomocy wszelkich możliwych środków.

Tytuł: Rambo III

Reżyser: Peter MacDonald

Występują: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Marc de Jonge

 

ŚRODY NA KRAWĘDZI STRACHU

W każdą środę czerwca od 22:00

GRA (1997)

3 czerwca, 22:00                                                                                                                  

Laureat Oskara, Michael Douglas, w roli mężczyzny, który otrzymuje niezwykły prezent urodzinowy: zostaje wybrany do udziału w grze na żywo, przenikającej wszystkie aspekty jego życia. Jednak, gdy zabawa zaczyna wymykać się spod kontroli, czy jest szansa na ucieczkę?

Tytuł: Gra (The Game)

Reżyser: David Fincher

Występują: Michael Douglas, Sean Penn

 

NAGI INSTYNKT (1992)

3 czerwca, 00:30                                                                                              

Nick Curran, detektyw z San Francisco, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa przebrzmiałej gwiazdy rocka. W jego trakcie dokonuje kilku niepokojących odkryć: zakrwawiony szpikulec do lodu, biały jedwabny szalik przywiązany do łóżka i dowody na to, że był to całkiem romantyczny wieczór. Gdy Nick zagłębia się w sprawę, wplątuje się w śmiertelnie niebezpieczny romans z trzema intrygującymi kobietami. Każda z nich ma zaskakujący motyw, który mógł doprowadzić do popełnienia zbrodni. Catherine Tramell jest prowadzącą hedonistyczny tryb życia pisarką, a opisywane przez nią zbrodnie wykazują dziwną tendencję do zdarzania się w rzeczywistości. Jej przebiegła dziewczyna, Roxy, prowokuje ekstrawaganckim zachowaniem, natomiast dr Beth Garner jest policyjną psycholożką, pracującą z Nickiem.

Tytuł: Nagi instynkt (Basic Instinct)

Reżyser: Paul Verhoeven

Występują: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza, Jeanne Tripplehorn

 

HANNIBAL (2001)

10 czerwca, 22:00                                                                                                     

Od spotkania agentki FBI, Clarice Starling, i doktora Hannibala Lectera w więzieniu o zaostrzonym rygorze minęło siedem lat. Lecter po ucieczce zamieszkał w Europie i korzysta z wolności, nie wiedząc, że jego przeszłość wreszcie go dogania. Jego szósta ofiara, Mason Verger, choć ohydnie oszpecony, przeżył i teraz szuka zemsty, wykorzystując jako przynętę kogoś, komu Lecter nie może się oprzeć: Clarice Starling.

Tytuł: Hannibal

Reżyser: Ridley Scott

Występują: Anthony Hopkins, Julianne Moore, Gary Oldman, Ray Liotta

 

CZERWONY SMOK (2002)

10 czerwca, 00:35                                                                                        

Po serii szczególnie okrutnych morderstw, były agent FBI Will Graham zostaje poproszony o pomoc w śledztwie i niechętnie zgadza się wrócić z emerytury. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że jedynym sposobem na schwytanie mordercy, znanego jako „Zębowa Wróżka”, jest wejście w jego umysł. Jest to możliwe tylko poprzez zbadanie innego zabójcy – równie genialnego i jednocześnie zaburzonego.  Dla Grahama oznacza to konfrontację z przeszłością i stawienie czoła człowiekowi, który prawie go zabił - Hannibalowi Lecterowi.

Tytuł: Czerwony Smok (Red Dragon)

Reżyser: Brett Ratner

Występują: Anthony Hopkins, Edward Norton, Ralph Fiennes, Harvey Keitel

  

MIAMI VICE (2006)

17 czerwca, 22:00                                                                                                  

Bez prawa. Bez ładu. Bez zasad. Dwaj tajniacy, Crockett i Tubbs, przekraczają wszelkie granice i zaczynają zapominać, po której stronie prawa jest ich miejsce.

Tytuł: Miami Vice

Reżyser: Michael Mann

Występują: Colin Farrell, Jamie Foxx, Li Gong, Naomie Harris

 

BUTY NIEBOSZCZYKA (2004)

17 czerwca, 00:35                                                                                  

Silny i sprawiedliwy Richard zawsze starał się chronić swego słabszego, prostodusznego i łatwowiernego młodszego brata, Anthony’ego. Kiedy starszy z braci opuszcza rodzinną wioskę, by zaciągnąć się do wojska, Anthony trafia pod opiekę Sonny’ego – kontrolującego i okrutnego lokalnego dilera narkotyków. Chłopak staje się zabawką w rękach gangu, gdy wprowadzają go w brutalny świat swoich interesów. Siedem lat później Richard wraca, by dokonać zemsty. 

Tytuł: Buty nieboszczyka (Dead Man’s Shoes)

Reżyser: Shane Meadows

Występują: Paddy Considine, Gary Stretch, Toby Kebbell

 

PO DRUGIEJ STRONIE KORYTARZA (2008)

24 czerwca, 22:00                                                           

Spokojna noc przybiera niebezpieczny obrót, gdy Julian otrzymuje telefon od swojego rozgorączkowanego przyjaciela, Terry'ego. Terry, śledząc swoją niewierną narzeczoną, June, trafił do obskurnego hotelu po drugiej stronie miasta. Co gorsza, wynajął pokój naprzeciwko i siedzi w nim z butelką whisky w jednej i rewolwerem  w drugiej ręce. Teraz Julian musi zrobić wszystko, co w jego mocy, by powstrzymać swojego przyjaciela i zapobiec tragedii.

Tytuł: Po drugiej stronie korytarza (Across the Hall)

Reżyser: Alex Merkin

Występują: Mike Vogel, Danny Pino, Brittany Murphy, Brad Greenquist

 

DIABOLIQUE (1996)

24 czerwca, 23:55                                                                                                  

Dwie kobiety, jeden plan. Otrucie drania, który traktuje je jak śmieci. Następnie porzucenie ciała w mętnych wodach basenu, by ktoś inny znalazł tę niespodziankę na dnie. Całkiem niezła niespodzianka, prawda? Jednak gdy podczas czyszczenia basen zostaje opróżniony, na jego dnie brakuje ciała…

Tytuł: Diabolique

Reżyser: Jeremiah Chechik

Występują: Sharon Stone, Isabelle Adjani, Chazz Palminteri


comments powered by Disqus