Rusza przedsprzedaż Escape Tales: Low Memory w Portal Games

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 16-05-2020 16:20 ()


Portal Games rozpoczyna przedsprzedaż gry Escape Tales: Low Memory, czyli kolej gry typu escape room w pudełku po niezwykle popularnej Escape Tales: Rytuał Przebudzenia.

Escape Tales: Low Memory to wyjątkowa gra kooperacyjna dla 1 do 4 graczy, którą wyróżnia mocny nacisk na fabułę. Gra skupia się nie tylko na wymagających zagadkach, lecz także na wciągającej historii, na którą gracze mają wpływ podczas rozgrywki. Od decyzji podjętych podczas gry, zależeć będzie jak potoczy się cała historia.

Gra jest świetnym odwzorowaniem gier typu Escape Room. Gracze przeszukują poszczególne lokalizacje i napotykają zagadki logiczne, wymagające do rozwiązania sprytu, spostrzegawczości i myślenia analitycznego. Gra pozwala na zabawę w zaciszu domu, zarówno w grupie znajomych czy domowników, jak i w rozgrywce jednoosobowej.

Escape Tales: Low Memory to gra kooperacyjna. Oznacza to, że gracze wspólnie podejmują decyzje, omawiają ze sobą lokacje i zagadki. Zakończenie historii zależy od wspólnych wyborów. W grę można również grać solo.

Gra składa się z trzech następujących po sobie opowieści. Rozgrywka toczyć się będzie na planszy, na której umieszczone zostają karty Lokacji reprezentujące przestrzeń w jakiej znajduje się bohater. Gracze przeszukują dane miejsce sprawdzając na leżącej obok karcie Układu numer Paragrafu ze Story Booka i odczytując jego tekst, oraz zużywając żeton Akcji. Z Paragrafu dowiedzą się, co znajduje się w danym miejscu – często będą to przedmioty, zagadki, wskazówki, a także jak dalej przebiega akcja opowieści.

Rozwiązania zagadek wprowadza się do bezpłatnej aplikacji Escape Tales, która jest przygotowana w formie strony internetowej. Jeśli gracze napotkają problem z rozwiązaniem jakiejś zagadki, mogą dodatkowo wyświetlić w aplikacji wskazówki nakierowujące na jej rozwiązanie.

Gra posiada wiele różnych zakończeń w każdej z trzech opowieści. Swoimi decyzjami i działaniami gracze obierają jedną z dróg. Wybory dokonane podczas pierwszych dwóch opowieści – i ich rezultaty – wpłyną na to, jak zakończy się ostatnia historia.

W roku 2060 Elizabeth żegna się z mężem. Wyruszają w rodzinną podróż, ona jednak musi dokończyć badania i postanawia później do niego dołączyć. Gdy tylko autonomiczny pojazd męża opuszcza podjazd, kobieta wraca do pracy. Kolejny zwykły dzień - przynajmniej tak jej się zdaje.

Następnego ranka budzi się na sofie. Przeraźliwie boli ją głowa, a w domu panuje bałagan, jakby ktoś się do niego włamał. Choć próbuje ze wszystkich sił, nie umie sobie przypomnieć niczego od momentu, gdy zajęła się pracą. Elizabeth postanawia użyć skanera pamięci. To świetne narzędzie! Jednak postęp technologiczny ma swoją cenę...

Gra Escape Tales: Low Memory jest aktualnie dostępna w przedsprzedaży w sklepie Portal Games w promocyjnej cenie. Premiera sklepowa odbędzie się w czerwcu 2020 r.


comments powered by Disqus