„Mroczna otchłań” tom 1 - zapowiedź

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 15-05-2020 18:01 ()


Wydawnictwo Egmont w czerwcu szykuje kolejny tytuł w ramach oferty frankofońskich serii, na które warto zwrócić uwagę. Poniżej prezentujemy zapowiedź, okładkę i przykładowe plansze z komiksu Mroczna otchłań, który trafi do sprzedaży już 3 czerwca 2020 r. 

 

Tytuł: Mroczna otchłań tom 1

  • Scenariusz: Christophe Bec
  • Rysunki: Eric Henninot, Milan Jovanovic
  • Przekład: Ernest Kacperski
  • Liczba stron: 172
  • Format: 216x285
  • Oprawa: twarda
  • Cena: 99,99
  • ISBN: 978-83-281-9750-3
  • Tematyka: thriller ekologiczny, science fiction
  • dla dorosłych

Podwodne miasta, których nie miała prawa zbudować ludzka ręka. Prehistoryczne istoty, które żyją jedynie w budzących przerażenie legendach. Mroczna otchłań skrywa w sobie tajemnice przekraczające ziemską wyobraźnię. Od zarania dziejów człowieka fascynują niezbadane głębiny mórz… Ocean jest ogromny, gęsta dżungla − nieprzebrana, a człowiek − śmiesznie mały. Choćby poświęcił całe życie, odkryje zaledwie niewielką ich cząstkę. Kim Melville, oceanografka zatrudniona przez ekscentrycznego podróżnika i kolekcjonera Feiersingera, na dnie największej głębi świata odkrywa sekret, który… nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego.

O autorach

Christophe Bec (1969), francuski autor komiksów, znany z takich tytułów jak „Sanktuarium” czy „Bunkier”. Swoją przygodę z komiksowym światem rozpoczął w wieku dziesięciu lat, kiedy przebywając u dziadków podczas choroby, przeczytał album o Asteriksie. Pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 1992 roku na wykonanie rysunków do albumu „Dragan”. W 1997 roku powstał pierwszy tom serii „Zero absolutne”. W latach 2009-2017 ukazywała się seria osiemnastu albumów „Prometeusz” według scenariusza Beca i z jego rysunkami. Oprócz tego jest fotografem i zajmuje się reżyserowaniem filmów krótkometrażowych. W 2018 roku zapowiedziano powstanie filmu na podstawie komiksu Beca „Under”. Éric Henninot (1974), z wykształcenia inżynier, swoją przygodę artystyczną rozpoczął od wykonania ilustracji do książki dla dzieci, wkrótce potem stworzył swój pierwszy komiks, który wziął udział w konkursie młodych talentów na festiwalu w Angoulême. Jego debiut komiksowy, „De mémoire d’Hommes”, ukazał się w 2004 roku. Był to początek serii o Alisterze Kaynie, pogromcy wampirów. W 2007 roku powstał pierwszy tom serii „Carthago”, thrillera ekologicznego ze scenariuszem Christophe’a Beca. Do tej pory w serii wyszło dziesięć albumów.


comments powered by Disqus