Przedsprzedaż gry „Cthulhu: Death May Die” opartej na prozie Lovecrafta

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 11-04-2020 12:07 ()


Cthulhu: Death May Die to niezwykle klimatyczna kooperacyjna gra scenariuszowa dla 1 do 5 graczy oparta na literaturze H.P. Lovecrafta, zaprojektowane przez weteranów branży - Roba Daviau (Pandemic Legacy 1 & 2) i Erica M. Langa (Blood Rage, Rising Sun). Gra została w ubiegłym roku ufundowana na platformie Kickstarter gromadząc ponad 2,5 mln dolarów.


W Death May Die gracze wcielają się w Badaczy, którzy stają do walki z Kultystami i Potworami, aby wreszcie ostatecznie zmierzyć się z Przedwiecznym. W trakcie rozgrywki postacie będą nieuchronnie tracić władzę nad swoim umysłem popadając w odmęty szaleństwa, w zamian zyskując umiejętności niedostępne zwykłym śmiertelnikom. To dzięki nim będą mogli stanąć jak równy z równym w walce przeciwko Potworom, starając się jednak zachować resztki zmysłów. Wielkich Przedwiecznych do świata śmiertelników chcą przywołać ich fanatyczni Kultyści, wspomagani przez przerażające Potwory. Każdy z przeciwników ma swoją specjalną zdolność oraz charakterystykę. Nie są kontrolowani przez żadnego z graczy, a ich zachowanie zależy od kart Mitów, które są unikatowe dla każdego Przedwiecznego i każdego Scenariusza.


Death May Die jest grą scenariuszowo-modularną. Zawiera w sobie małe pudełka z elementami do tworzenia unikatowych rozgrywek. Na początku gry gracze wybierają jednego z dwóch dostępnych Przedwiecznych i łączą go z jednym z 6 zupełnie odmiennych Scenariuszy. Każde pudełko zawiera unikatowe figurki, żetony, i karty które będą użyte tylko i wyłącznie w danym Scenariuszu. Rozgrywki różnić będą nie tylko mapy, ale też nowe akcje, które Badacze będą mogli wykonać, by przerwać kultowi dokończenie rytuału. Każdy ze Scenariuszy dodaje też własne karty Odkryć, wprowadzające całkowicie nowe historie do eksploracji, nowych przeciwników i ich wzorce zachowań, czyniące każdy ze Scenariuszy wyjątkowym.


Death May Die wyróżnia się nastrojowym klimatem, intuicyjną i emocjonującą rozgrywką oraz niepowtarzalnymi figurkami, z których znane jest wydawnictwo CMON. Oprawę artystyczną przygotowali Adrian Smith oraz Karl Kopiński, którzy swoim talentem artystycznym stworzyli niepowtarzalną i spójną wizję mitologii Cthulhu. W pudełku znajdują się niezwykle szczegółowo wykonane figurki Cthulhu i Gwiezdnego Pomiotu, Hastura i jego 4 Wyznawców, 18 różnych figurek Potworów, 10 różnych figurek Badaczy i 10 figurek Kultystów.


Wraz z grą podstawową Death May Die Portal Games wydaje 3 wyjątkowe dodatki do gry. Dzięki dodatkom Czarna Koza z Lasu oraz Yog-Sothoth gra zyskuje dwóch zupełnie nowych Przedwiecznych wymagających od graczy odmiennych strategii do pokonania przeciwnika. W pudełkach znajdziemy niesamowite figurki nowych wrogów, karty Mitów, Potworów. Każdy z dodatków można kombinować z dowolnym Scenariuszem, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa się regrywalność Death May Die.


Dodatek Przebudzenie R’lyeh jest wyjątkowy nawet na pierwszy rzut oka. Zawiera spektakularną figurę Cthulhu o wysokości 57 cm oraz Scenariusz stanowiący epicki finał do Death May Die. Wnosi on nie tylko własne żetony, karty Odkryć, Potworów i Mitów, ale też istotne zmiany do zasad gry – Badacze wspinają się po cielsku Przedwiecznego, by zadać mu ostateczny cios.


Gra Death May Die oraz dodatki Czarna Koza z Lasu, Yog-Sothoth i Przebudzenie R’yleh dostępne są w przedsprzedaży w sklepie Portal Games. Z tej okazji wydawca przygotował atrakcyjną ofertę specjalną. Premiera gry zapowiedziana jest na 3 kwartał 2020 r.


comments powered by Disqus