Kwietniowe zapowiedzi programowe AMC

Autor: AMC Redaktor: Motyl

Dodane: 02-04-2020 13:29 ()


Kwietniowe niedziele na kanale AMC upłyną pod znakiem intensywnych filmów z gatunku science fiction. Od post apokaliptycznych wizji świata w „Bitwie o ziemię”, poprzez najeźdźców z kosmosu w „Spotkaniu”, aż po zmagania z krwiożerczymi potworami  i mutantami w „Istocie” i „Cierniu” – dwa ekscytujące tytuły co niedzielę w kwietniu od 22:00 na AMC.

5 kwietnia 22:00

BITWA O ZIEMIĘ (2000)

Ziemia, rok 3000. Rasa ludzka jest na wyginięciu. Ta oryginalna i nowoczesna opowieść o podboju dokonanym przez kosmitów i ludzkim buncie wypełniona jest humorem, przygodą i niebezpieczeństwem,
a w połączeniu z realistycznymi efektami specjalnymi, tworzy niezwykle wybuchowy i rozrywkowy film, który pozostawi widza pod wrażeniem.

5 kwietnia 00:15

STALOWY ŚWIT (1987)

W postapokaliptycznym świecie, wojownik wędrujący po pustyni napotyka na grupę osadników kontrolujących dostęp do wody na tym obszarze. Na ich cenne zasoby czyha morderczy gang.

 

12 kwietnia 22:00

SPOTKANIE (1996)

Radioastronom Zane Zaminsky (Charlie Sheen) uważa, że złapał sygnał od pozaziemskiej inteligencji. Jego desperackie poszukiwania doprowadzają go do Meksyku i tajemniczej elektrowni, gdzie zostaje aresztowany za zabójstwo naukowca. Zane musi uciec, zabierając ze sobą dowód na zagrażającą Ziemi inwazję kosmitów.

 

12 kwietnia 00:10

SPOTKANIE 2 (1998)

„Spotkanie 2” to trzymający w napięciu thriller, któremu udało zachować się integralność i klimat pierwszej części, uzupełnione o wartką akcję.
W filmie występują Patrick Muldoon i Jane Sibbett, a jego reżyserem jest Kevin Tenney. Producentem obrazu jest Claudio Castravelli,
a producentami wykonawczymi Jon Turtle i Lenny Shapiro. Autorem scenariusza jest pochodzący z Montrealu Mark David Perry.

19 kwietnia 22:00

ISTOTA (2009)

Clive i Elsa to para młodych, zdolnych i ambitnych naukowców. Nowe gatunki zwierząt, które wyhodowali sprawiły, że stali się zbuntowanymi gwiazdami świata nauki. W swym nowym eksperymencie prowadzonym
w tajemnicy przed światem, wykorzystują ludzkie DNA. W rezultacie powstaje żeńska hybryda człowieka i zwierzęcia, która może wspiąć się na wyższy szczebel ewolucji.

19 kwietnia 00:05

CIERŃ (2008)

Będąca na wakacjach para zostaje uprowadzona przez zbiegłego skazańca. Kiedy opony ich samochodu zostają przebite przez martwe zwierzę, którego ciało pełne jest cierniopodobnych drzazg, muszą szukać schronienia na opuszczonej stacji benzynowej. Jak się później okazuje, drzazgi, które podziurawiły opony pochodzą od pasożytniczego organizmu, który przekształca swoje żywe ofiary w spragnionych krwi żywicieli. Uwięzieni wewnątrz stacji benzynowej zdają sobie sprawę, że muszą pracować razem, aby przetrwać ten koszmar.

 

26 kwietnia 22:00

MUTANT (1997)

Dwoje młodych naukowców łączy siły, aby uratować Nowy Jork przed epidemią roznoszoną przez karaluchy, która zabiła tysiące dzieci. Stworzonym przez nich cudem inżynierii genetycznej jest nowy gatunek insekta, którego enzymy są zabójcze dla przenoszących chorobę owadów. Po trzech latach ich dzieło powraca w nowej formie, zmieniając równowagę w przyrodzie i przechylając szalę na korzyść owadów. Stworzenia powstałe w laboratorium ewoluowały i zaczęły naśladować najbardziej niebezpiecznego drapieżnika ze wszystkich – człowieka.

26 kwietnia 00:00

MUTANT 2 (2001)

Remi jest nauczycielką i ma kłopoty z mężczyznami, choć nie tak poważne, jak oni z nią. Każdy facet, z którym się ostatnio umawiała, został zabity
i pozbawiony twarzy. Niedługo potem w szkole, w której uczy Remi, pojawia się plaga gigantycznych, zmutowanych karaluchów. Detektyw, nauczycielka i jej uczniowie zostają uwięzieni w szkole, podczas gdy owady urządzają na nich polowanie.

 

KRAINA BEZPRAWIA

Powtórka 3. sezonu

W poniedziałki o 22:00

Finał sezonu 20 kwietnia o 22:00

Występują: Daniel Wu, Nick Frost, Emily Beecham, Aramis Knight

Seria przedstawia postapokaliptyczny obraz przyszłości, w którym cywilizacja jaką znamy uległa zniszczeniu. W wyniku szeregu klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka, miliardy ludzi zginęły, narody upadły, a miasta popadły w ruinę. Ocaleni wrócili na pola żyjąc z uprawy ziemi.  W tym świecie, który wszedł w okres regresji, liczy się tylko przeżycie. Z czasem na amerykańskim Środkowym Zachodzie powstaje społeczeństwo feudalne, w którym najsilniejsi
i najbardziej brutalni osiągnęli bogactwo i doszli do władzy kosztem innych. Obecnie obszar ten nazywany jest Krainą bezprawia i został podzielony między siedmiu rywalizujących ze sobą Baronów – mężczyzn i kobiet kontrolujących zasoby niezbędne do codziennego życia. Każdy Baron egzekwuje swoje żelazne rządy z pomocą lojalnych i wyszkolonych zabójców zwanych Siepaczami, którzy swą rygorystyczną edukację w zakresie sztuk walki rozpoczynają już jako dzieci nazywane Źrebcami. Każdy Źrebiec jest wybierany i szkolony przez starszego Siepacza nadzorującego szkolenie młodzieży. Siepacze cieszą się statusem i komfortem, o jakim ogół społeczeństwa może tylko pomarzyć i są gotowi poświęcić swoje życie w służbie Baronom.

PRODUKCJA WŁASNA AMC

 

FEAR THE WALKING DEAD

Powtórka 5. sezonu od 27 kwietnia w poniedziałki od 22:00 (po dwa odcinki)

W 5. sezonie „Fear the Walking Dead” misja grupy jest jasna: odnaleźć ocalałych i uczynić z resztek dawnego świata nieco lepsze miejsce. Morgan Jones (Lennie James) jest zdeterminowany, by przewodzić grupie w oparciu o filozofię, u podstaw której leżą życzliwość, oddanie społeczności
i nadzieja. Bohaterowie wierzą, że wzajemna pomoc pomoże im zadośćuczynić za błędy popełnione
w przeszłości. Jednak nie tak łatwo odzyskać zaufanie. Misja niesienia pomocy innym zostanie poddana ostatecznej próbie, gdy członkowie grupy znajdą się na nieznanym terytorium, co zmusi ich do stawienia czoła nie tylko swojej przeszłości, ale także lękom. Tylko w ten sposób będą w stanie odkryć zupełnie nowy sposób na przeżycie, który na zawsze ich odmieni.

Producentem wykonawczym „Fear the Walking Dead” jest Scott M. Gimple, showrunnerami Andrew Chambliss oraz Ian Goldberg, a także Robert Kirkman, David Alpert, Gale Anne Hurd i Greg Nicotero.

W serialu występują: Lennie James, Rubén Blades, Alycia Debnam-Carey, Colman Domingo, Danay Garcia, Garret Dillahunt, Maggie Grace, Jenna Elfman, Alexa Nisenson, Austin Amelio i Ruben Blades.

PRODUKCJA WŁASNA AMC

 

TERROR

Powtórka 1. sezonu w czwartki o 22:00

Finał sezonu 21 maja o 22:00

Występują: Jared Harris, Tobias Menzies, Ciarán Hinds

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, „Terror” koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego – drogi z Europy przez Ocean Arktyczny do Pacyfiku. Załoga stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – „Terror” świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

PRODUKCJA WŁASNA AMC 


comments powered by Disqus