Szokujący horror z Sundance "Koko-di Koko-da" już w serwisach VOD!

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 26-03-2020 15:40 ()


Sensacja festiwalu Sundance i jeden z najbardziej oryginalnych i intrygujących horrorów ostatnich lat, w którym dostrzec można silne wpływy Davida Lyncha czy Larsa von Triera. Wstrząsająca i hipnotyzująca upiorną aurą historia o stracie, traumie i żałobie, opowiedziana niczym najgorszy senny koszmar, w którym spirala przemocy nakręca się do ekstremum. Drugi film cenionego szwedzkiego reżysera Johannesa Nyholma, autora nagrodzonego podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego „Olbrzyma”. Niedający o sobie zapomnieć obraz okrzyknięty filmowym bękartem „Dnia świstaka” i „Babadooka”.

Pogrążeni w żałobie Tobias i Elin wyruszają pod namiot, aby zbliżyć się do siebie i spróbować uratować rozpadające się małżeństwo. Na miejscu, zamiast wyczekiwanej sielanki, zastają troje cyrkowych artystów, którzy wciągają ich w wir okrucieństwa, upokorzeń i psychicznego terroru.

„Koko-di Koko-da” pokazywane było w polskich kinach w ramach 4. Przeglądu Horroru Fest Makabra. To ogólnopolskie wydarzenie prezentujące najciekawsze i najoryginalniejsze dokonania światowego kina grozy ostatniego sezonu. W programie wydarzenia znajdują się mrożące krew w żyłach filmy z różnych stron świata, a większość z nich pokazywana jest w Polsce premierowo.

Seanse FEST MAKABRY odbywają się w kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce oraz na nocnych maratonach największych sieci kin. Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor filmowy Kino Świat.

W ramach poprzednich edycji Przeglądu Horrorów FEST MAKABRA polscy widzowie mogli obejrzeć m.in. takie filmy, jak: „Lament”, „Zombie Express”, „Poroniony”, „Wyleczeni”, „Mrok”, „Słudzy diabła”, „Szklana trumna”, „Pamiętam Cię” czy „Bodom”.

Premiera VOD: 23 marca 2020

Gatunek: horror

Produkcja: Szwecja, Dania 2019

Scenariusz i reżyseria: Johannes Nyholm („Olbrzym”)

Obsada: Peter Belli, Leif Edlund, Ylva Gallon, Katarina Jakobson,

Morad Baloo Khatchadorian, Brandy Litmanen


comments powered by Disqus