Dziś premiera dwóch nowych dodatków do Teotihuacan!

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 26-03-2020 15:37 ()


Długo wyczekiwane dodatki cieszącej się ogromną popularnością wśród eurograczy gry Teotihuacan autorstwa Daniele Tascini nareszcie trafiają do sklepów.

Teotihuacan: Późny Okres Preklasyczny wnosi do gry aż 5 modułów, które można dowolnie kombinować z grą podstawową i drugim dodatkiem. Wśród nich znajdziemy m.in.:
- nowe płytki Kapłanów i Kapłanek, wnoszące asymetryczne moce graczy (aż 10 różnych płytek graczy i 6 płytek Teotibota dla rozgrywki solo),
- kafle Postępu modyfikują zasady gry na czas do kolejnego zaćmienia,
- nowa czwarta pomarańczowa świątynia daje graczom stałe umiejętności,
- 2 nowe Płytki Akcji budujących świątynię i dekoracje wnoszą ciekawą odświeżoną mechanikę budowania (zastępują Płytki Akcji z gry podstawowej).
Mnóstwo nowych mechanik z dodatku pozwala na mocne zmodyfikowanie gry podstawowej i znacznie podnosi regrywalność tytułu.

Teotihuacan: W Cieniu Xitle dodaje nowe płytki Technologii oraz płytki startowe, które możemy dodać do gry podstawowej. Nie musimy tu opanowywać żadnych nowych zasad, a gra i tak staje się ciekawie odświeżona.

Oba dodatki, Późny Okres Preklasyczny oraz W Cieniu Xitle, można dowolnie kombinować ze sobą oraz grą podstawową, a także stosować w rozgrywce solo.

Teotihuacan to jeden z największych tytułów gier euro ostatnich lat. Aktualnie znajduje się na 65 miejscu w prestiżowym rankingu Board Game Geek. Autor, Daniele Tascini, znany również z takich gier jak Tzolk'in: Kalendarz Majów, Marco Polo, czy Trismegistus: Ostateczna Formuła, należy do czołowych projektantów gier planszowych na świecie. Dwa nowe dodatki do Teotihuacan wprowadzają wiele możliwości modyfikacji gry i znacznie zwiększają jej regrywalność.


comments powered by Disqus