Bestsellery planszówkowe Egmontu w nowych wersjach!

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 18-03-2020 21:53 ()


Marcowe nowości planszówkowe od Egmontu to nowe odsłony dobrze już znanych gier: FITS i Ubongo!

FITS Travel

Autor gry:                   Reiner Knizia

Projekt graficzny:       Piotr Kania

Kod EAN:                    5918215010620

Format:                       18,5 x 11,5 x 3,6 cm

Liczba graczy:             1-4 osób

Wiek graczy:               8-108

Sug. cena det.:           49,99 zł (brutto)

Premiera:                   31 marca 2020

 

FITS Travel to podróżna wersja bestsellerowej gry FITS. Układa się tak samo dobrze, jak w pierwowzorze. Kompaktowe wykonanie i szybka rozgrywka sprawiają, że gra jest idealna do zabrania ze sobą – wszędzie tam, gdzie będziesz miał ochotę pograć.

Najważniejsze atuty gry to:

- Kompaktowe pudełko!

- Szybka rozgrywka – 10 minut!

- Dobrze się układa!

Elementy gry:

- 4 plastikowe rampy

- 52 kafelki

- 17 kart

 

UBONGO EXTREME

Autor gry:                   Grzegorz Rejchtman     

Kod EAN:                    5908215009656

Format:                       18,5 x 11,5 x 3,6 cm

Liczba graczy:             1-4 osób

Wiek graczy:               8-108

Sug. cena det.:           49,99 zł (brutto)

Premiera:                   31 marca 2020

 
 „Ubongo Extreme” to nowa gra z linii „Ubongo”. Tak jak w pierwowzorze gracze starają się, jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy.

Gra jest następcą odnoszącego sukcesy „Ubongo”, lecz rozgrywka toczy się na wyższym poziomie trudności. Podobnie jak w „Ubongo”, wszyscy gracze kładą swoje klocki jednocześnie na planszy, aby najszybciej jak to możliwe wypełnić wymagane kształty. Czas odmierzany jest za pomocą klepsydry i każdy, kto wykona zadanie przed wyczerpaniem się klepsydry, krzyczy "Ubongo!", po czym bierze klejnot z woreczka – jeśli jest dwóch najszybszych graczy, biorą dwa klejnoty.

Jest trudniej niż we wcześniejszej wersji gry, ponieważ pojawiły się nowe, niezwykłe sześciokątne klocki. Mimo to gra jest równie fascynująca i uzależniająca, jak wcześniej. Zwycięzcą gry zostaje ten uczestnik, który zgromadzi najcenniejszą kolekcję klejnotów.

Elementy gry:

- 32 karty

- 32 kafelki

Opinie testerów:

Naszym zdaniem to najlepsza gra w tej serii. Pozbawiona dodatkowych znaczników i innych ozdobników, które starszym graczom nie są tak bardzo potrzebne. Ponadto w poręcznym pudełku i z dobrą ceną. „Ubongo Extreme” jest z rodziny „Ubongo” najtrudniejsze. Zapewnia świetną regrywalność dla starszych graczy. Kształty są na tyle pokręcone, na tyle trudne do ułożenia, że nie sposób ich zapamiętać. Mnóstwo śmiechu i mnóstwo złorzeczenia, że te elementy nie chcą się układać, jakbyśmy chcieli. Zdecydowanie polecamy.
Melanżownia TV

„Ubongo Extreme” to przede wszystkim nowe plansze, trochę bardziej skomplikowane. W zależności od wybranego poziomu trudności będziemy kompletować cztero lub pięcioelementowe układanki. Tym razem jednak elementy nie przypominają tetrisowych klocków, ale mają bardziej nieregularne i skomplikowane kształty.

Chciałbym jeszcze dodać, że początkowo wydawało mi się, że „Ubongo Extreme” to po prostu trudniejsza wersja „Ubongo” i nic ponad to. Że warto zaopatrzyć się tylko w jedną z części - taką, która spełni moje preferencje. Jak na złość okazało się, że w zasadniczych szczegółach gry tak się różnią, że najlepiej mieć obydwie wersje, bo dostarczają odmiennej, dobrze uzupełniającej się zabawy.

Ceryon (Gamesfanatic.pl)


comments powered by Disqus