Marcowe nowości Klubu Świata Komiksu

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 04-03-2020 22:49 ()


Prezentujemy najbliższe premiery Klubu Świata Komiksu wydawnictwa Egmont, które trafią do sprzedaży 11 i 25 marca. 

 

Premiera 11 marca 2020 r.

 

Armada. Aktualizacja, tom 20

Scenariusz: Jean David Morvan

Rysunki: Philippe Buchet

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 215x290

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-3548-2

Język oryginału: francuski

Seria: Armada

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction

 

Długo oczekiwany dwudziesty tom słynnej serii science fiction o przygodach Navis, jedynej przedstawicielki ludzkiej rasy w Armadzie – wielkim konwoju statków kosmicznych przemierzających wszechświat. Navis nadal pracuje dla demokratycznego rządu Nowej Armady, która oddzieliła się od głównej grupy statków, zarządzanej przez skorumpowaną dyktaturę. Kiedy Bassachy, funkcjonariuszka sił specjalnych, a zarazem przyjaciółka głównej bohaterki, zostaje ranna w starciu ze zmiennokształtnymi przestępcami, Navis rusza w pogoń za zbrodniarzami. Odkrywa, że ukradli z archiwów Starej Armady pliki z utajnioną dokumentacją. Co więcej, zrabowane przez nich akta noszą nazwę Navis... Czy skrywają tajemnicę pochodzenia bohaterki? Czy wreszcie się dowiemy, w jaki sposób znalazła się w Armadzie? Oto historia kryminalna, która przenosi nas wiele lat wstecz na pokład ziemskiego statku kosmicznego i ujawnia ponurą przyszłość mieszkańców naszej planety... "Armada" jest tworzona przez dwóch francuskich autorów – scenarzystę Jeana Davida Morvana i rysownika Philippe’a Bucheta, którzy współpracują też przy innych seriach: "W poszukiwaniu odpowiedzi", "Nomad", "Spirou i Fantasio" oraz "Navis".

 

Czarny Młot ’45, tom 1

Scenariusz: Jeff Lemire, Ray Fawkes

Rysunki: Matt Kindt

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 120 stron

Format: 170x260

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9848-7

Język oryginału: angielski

Seria: Czarny Młot

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

W Złotej Erze superbohaterów powstał elitarny aliancki Szwadron Czarnego Młota, mający walczyć z okultystycznymi zagrożeniami ze strony nazistów oraz z siejącym zniszczenie pilotem znanym jako Widmowy Łowca. W skład Szwadronu weszli żołnierze, którzy w czasie pokoju nie cieszyliby się uznaniem dowództwa ani zainteresowaniem prasy. Dlaczego? Sami najlepiej to wytłumaczą, wspominając swoje potyczki z nadnaturalnymi niemieckimi wrogami i gigantycznymi radzieckimi mechami.

Autorami scenariusza są laureat Nagrody Eisnera Jeff Lemire („Łasuch”, „Extraordinary X-Men”) i Ray Fawkes („Wojna Robinów”, „Wieczny Batman”), a rysunki stworzył Matt Kindt („Suicide Squad”).

Hellblazer, tom 3

Scenariusz: Garth Ennis

Rysunki: William Simpson, Steve Dillon, David Lloyd

Przekład: Pauina Braiter, Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 416 stron

Format: 170x260

Cena: 109,99

ISBN: 978-83-281-4296-1

Język oryginału: angielski

Seria: Hellblazer

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Kolejna część opowieści o Johnie Constantinie – Hellblazerze – pierwsza w interpretacji Gartha Ennisa. W jego ujęciu Hellblazer to pijak, nałogowy palacz, mężczyzna nie dbający o siebie i innych. Jednocześnie to jeden z niewielu ludzi, którzy potrafią walczyć z demonami. Tym razem będzie musiał zaprząc złe moce do uratowania własnego życia.

Autorami rysunków do tego tomu są m.in. William Simpson („Sędzia Dredd”), Steve Dillon („Kaznodzieja”) i David Lloyd („V jak vendetta”).

Seria „Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison.

 

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 6

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: Mark Bagley

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda

Objętość: 300 stron

Format: 170x260

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9781-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Szósty tom przygód młodego Spider-Mana.

Choć nastoletni Peter Parker z sukcesem stawił już czoła wielu wyzwaniom, nawet on może nie sprostać bezdusznej maszynie do zabijania, jaką jest Carnage. Jednak utrata bliskiej osoby zmotywuje Pająka do zdecydowanego działania. Nieco później osobliwe zajście połączy Spider-Mana z Wolverine’em. Żeby rozwikłać tajemnicę, powinni współpracować, a to wcale nie będzie bułka z masłem. Spider-Man spotka także Doktora Strange’a i Johnny’ego Storma, który został zmuszony do skończenia liceum. Ludzka Pochodnia trafi do szkoły, do której uczęszcza też… Peter Parker.

Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis („Daredevil: Nieustraszony!”), a rysunki stworzyli Mark Bagley („Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man”).

 

Uniwersum DC. Batman kontra Deathstroke

Scenariusz: Christopher Priest

Rysunki: Carlo Pagulayan, Ed Benes, Roberto Viacava

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 152 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9604-9

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Przed nami starcie najbardziej zawziętych przeciwników w uniwersum DC! Jeden z nich to najlepszy detektyw na świecie. Drugi to najgroźniejszy zabójca. Niewielu jest ludzi tak przebiegłych i groźnych jak Batman i Deathstroke, ale tu kończą się podobieństwa między tymi dwoma zajadłymi rywalami. ...ale czy na pewno? Choć Bruce Wayne i Slade Wilson słyną z tego, że są zawsze przygotowani na każdą ewentualność, wkrótce dowiedzą się czegoś, czego nawet oni nie mogli przewidzieć.

Dwaj zamaskowani wojownicy otrzymują tajną wiadomość, że Damian Wayne wcale nie jest synem Batmana. Prawdziwym ojcem młodego zabójcy, który stał się bohaterskim Robinem, jest Deathstroke. Jeśli ta informacja się potwierdzi, zmieni wszystko. Dlatego dwie niepowstrzymane siły – Deathstroke i Mroczny Rycerz – stoczą walkę o serce oraz duszę Cudownego Chłopca... a także o prawdę. Poleje się krew. Ujawnione zostaną tajne tożsamości. A narastająca od dziesięcioleci rywalizacja osiągnie swój punkt kulminacyjny...

Legendarny scenarzysta Christopher Priest ("Black Panther") oraz rysownicy Carlo Pagulayan ("Planeta Hulka"), Ed Benes ("Justice League Of America") i Jason Paz ("Wieczni Batman i Robin") z dumą prezentują opowieść "Batman kontra Deathstroke" - zaciekłą bitwę pomiędzy dwoma niesamowitymi komiksowymi postaciami!

 

Jonah Hex. Licząc trupy, tom 9

Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti

Rysunki: Darwyn Cooke, Dick Giordano, Jordi Bernet,

Paul Gulacy, Billy Tucci

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 160 stron

Format: 167x255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-9609-4

Język oryginału: angielski

Seria: Jonah Hex

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Kolejna odsłona przygód legendarnego Jonaha Hexa. Niektórzy twierdzą, że zabił tysiąc ludzi. Ten wzbudzający przerażenie rewolwerowiec, najskuteczniejszy łowca nagród na Dzikim Zachodzie, posyłał do piachu największych twardzieli i najbardziej zdradliwe kobiety, za co płacono mu wszechwładnymi dolarami.

Czasami oznaczało to zużycie amunicji sześciostrzałowców na bandę kolejowych rabusiów, czasem wyrównanie rachunków ze skorumpowanymi szeryfami i bankierami, którzy nie chcieli mu zapłacić za wykonaną robotę. Niekiedy musiał bardzo się starać, żeby uniknąć stryczka.

Scenarzyści Justin Gray i Jimmy Palmiotti oraz legendarni rysownicy w składzie: Paul Gulacy, Darwyn Cooke, Dick Giordano, Jordi Bernet i Billy Tucci – przedstawiają surowy świat, w którym króluje twarda sprawiedliwość i którego pustkę może wypełnić jedynie szary mundur Jonaha Hexa.

 

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 7

Scenariusz: Jim Davis

Rysunki: Jim Davis

Przekład: Piotr W. Cholewa

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 200x223

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-9727-5

Język oryginału: angielski

Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Tłusty żartowniś nie rezygnuje i chwyta każdą okazję, żeby ponabijać się z Jona! Przez lata Garfield zdążył wyciąć wiele numerów swojemu nieszczęsnemu – i nieporadnemu – właścicielowi: przykleił mu telefon do ucha, wysmarował podeszwy tłuszczem, a kiedy Jon zasnął, ostrzygł go na irokeza (wiadomo, tego wina, kto sobie drzemkę ucina). Ale to tylko żarty. W głębi serca Garfield wie, że potrzebuje Jona. Kto inny zapłaciłby dostawcy pizzy? Usiądźcie wygodnie, rozluźnijcie się i przyłączcie do tłustego kocura na superobfitą ucztę prześmiesznych i szalonych wybryków! Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, bo nigdy dosyć zabawy!

Myszart, tom 1

Scenariusz: Thierry Joor

Rysunki: Gradimir Sumdja

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-9804-3

Język oryginału: francuski

Seria: Myszart

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Zabawna opowieść dla dzieci o myszce, która jest genialnym muzykiem!

Myszart mieszka w fortepianie wilka Salieriego, nadwornego kompozytora cesarza Austrii. Pewnego ranka Myszart widzi, że wilk i jego służący kot wyszli z domu. Postanawia więc poharcować, skacząc po klawiszach fortepianu, aby odtworzyć muzykę, która od dawna rozbrzmiewa mu w głowie... Przypadek sprawia, że utwór słyszą cesarz i cesarzowa, a myśląc, iż wykonywał go Salieri, rozkazują kompozytorowi zagrać tę melodię na urodzinach władczyni. Wilk, chcąc zachować swoją posadę na dworze, musi schwytać mysz i zmusić ją do występu podczas balu... ale występu potajemnego, aby Ich Wysokości nie domyśliły się oszustwa!

Scenariusz historii o Myszarcie napisał Thierry Joor, belgijski redaktor i wydawca, który po latach pracy w branży komiksowej zdecydował się samemu tworzyć opowieści obrazkowe. Rysunkami zajął się urodzony w byłej Jugosławii (a mieszkający we Włoszech) malarz i karykaturzysta Gradimir Smudja, który zdobył uznanie komiksem o Van Goghu.

 

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 2

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Jean Tabary

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 184 strony

Format: 216x285

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9749-7

Język oryginału: francuski

Seria: Iznogud

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Iznogud będzie próbował wysłać kalifa na Księżyc, skłócić go z potężnym sułtanem Pulmankarem, zamienić w złoty posąg, a nawet umyć mu zęby! A wszystko to po to, żeby spełnić marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel?

Drugi album z cyklu "Przygody wielkiego wezyra Iznoguda" zawiera tomy: "Gwiazdy dla Iznoguda", "Iznogud i magiczny komputer", "Marchewka dla wezyra" i "Dzień szaleńców". Postać głównego bohatera wymyślili dwaj legendarni francuscy autorzy: scenarzysta René Goscinny ("Asterks", "Lucky Luke", książki o Mikołajku) i rysownik Jean Tabary ("Corinne et Jeannot"). Na podstawie cyklu komiksowego o wielkim wezyrze powstały serial animowany i film fabularny.

 

Yakari i obcy, tom 7

Scenariusz: Job

Rysunki: Derib

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216x285            

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-9836-4

Język oryginału: francuski

Seria: Yakari

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Siódmy album przygodowo-humorystycznych opowieści o małym Indianinie i jego zwierzęcych przyjaciołach. Przypadek sprawia, że Yakari spotyka stworzenie obce w jego stronach – pelikana. Skrzydlaty przybysz jest chory i głodny. Chcąc mu pomóc, dzielny Indianin i jego konik Mały Piorun wożą biednego ptaka od jednych swoich przyjaciół do drugich, w nadziei, że ci zdołają go wyleczyć i nakarmić. Ale zadanie okazuje się znacznie trudniejsze, niż Yakari się spodziewa! Czy mimo wszystko zdoła znaleźć lekarstwo dla potrzebującego opieki obcego? I czy ten będzie umiał się odwdzięczyć?

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 "Yakariego" (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

 

Ptyś i Bill. Bill, na psa urok! Tom 6

Scenariusz: Jean Roba

Rysunki: Jean Roba

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9645-2

Język oryginału: francuski

Seria: Ptyś i Bill

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Premiera 25 marca 2020 r.

 

Plansze Europy. Jim Cutlass, tom 1

Scenariusz: Jean-Michel Charlier, Jean Giraud

Rysunki: Jean Giraud, Christian Rossi

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 188 stron

Format: 216x285

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9733-6

Język oryginału: francuski

Seria: Plansze Europy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: western

 

Seria westernowa autorstwa twórców legendarnego "Blueberry’ego"! Pierwszy album zbiorczy przygód młodego kapitana Cutlassa zawiera trzy epizody: "Mississipi River", "Człowiek z Nowego Orleanu" i "Biały aligator". Po wojnie secesyjnej Luizjana była bardzo niebezpiecznym miejscem. Bieda, upadające plantacje, bandy złożone z bezrobotnych Murzynów, zdzierstwa władz okupacyjnych Unii, rajdy Ku Klux Klanu, wszechobecna korupcja i walka o wpływy. W takiej sytuacji Cutlass wraca na Południe, aby objąć majątek ziemski, który dostał w spadku. Razem z piękną kuzynką zrobią wszystko, żeby uratować bankrutującą plantację. Niestety, znajdzie się wielu wpływowych i sprytnych ludzi, którzy nie cofną się nawet przed morderstwami, aby przeszkodzić kapitanowi i jego krewnej w osiągnięciu celu! Cykl wymyślili dwaj legendarni twórcy komiksu francuskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier i rysownik Jean Giraud, czyli Moebius ("Feralny Major", "Arzach", "Świat Edeny"). Po śmierci Charliera Giraud ograniczył się do pisania scenariuszy przygód Cutlassa, a rysunkami zajął się Christian Rossi, autor ilustracji do licznych serii, m.in. "W.E.S.T".

 

Plansze Europy. Trolle z Troy, tom 2

Scenariusz: Christophe Arleston

Rysunki: Jean-Louis Mourier

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 204 strony

Format: 216x285

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9635-3

Język oryginału: francuski

Seria: Plansze Europy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Drugi tom zbiorczy prześmiesznej i przekrwawej serii Christophe’a Arlestona, twórcy wielu opowieści o świecie Troy, w tym "Lanfeusta z Troy"! Album zawiera oryginalne części 5–8. Bezwzględny Risto Furiatu, najważniejszy mędrzec Akademii Eckmulskiej, nie przepuści żadnej okazji, aby zemścić się na trollach z osady Falomp. Wynajmie specjalistkę od doświadczeń naukowych, zatrudni agentów specjalnych od misji niewykonalnych, a nawet posunie się do skorzystania z usług zespołu rock’n’trollowego. Nie zapomni też oczywiście o wymyślaniu własnych zaklęć, mających służyć zniewoleniu włochatych potworów z dżungli. Tymczasem trolle, w przerwie między kolejnymi konfrontacjami z mędrcem, udadzą się na krótką wycieczkę do Hedulii, skąd przywiozą pewne ciekawe danie mięsne. W tym albumie poznamy też wiele innych potraw, w których gustują mieszkańcy Falompu. I tak właśnie mija życie trolli: na walkach, przygodach, eksperymentach kulinarnych i próżniaczeniu się. Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. "Odyseja Lanfeusta", "Zdobywcy Troy") wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do Trolli jest Jean-Louis Mourier, twórca ilustracji także do innych opowieści napisanych przez Arlestona: "Ognie Askellu" i "Wojowniczki z Troy".

 

Green Class. Pandemia, tom 1

Scenariusz: Jérôme Hamon

Rysunki: David Tako

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 72 strony

Format: 216x285

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-9687-2

Język oryginału: francuski

Seria: Green Class

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction/przygoda

 

Młodzieżowa opowieść postkatastroficzna, która od razu stała się przebojem rynku frankofońskiego. Grupa nastolatków z Kanady jedzie z opiekunem na bagna Luizjany, aby w ramach zielonej szkoły poznać trudne życie na łonie dzikiej przyrody. Gdy po dwóch tygodniach spędzonych na odludziu bohaterowie wracają do cywilizacji, okazuje się, że świat ogarnęła błyskawicznie rozprzestrzeniająca się pandemia. Całe miasteczka są wymarłe, a wielu ludzi zamieniło się w straszliwe stwory, z którymi walczy armia. Nastolatkowie trafiają do strzeżonej strefy dla zarażonych, gdzie warunki życia są koszmarne, a przemoc jest wszechobecna. Czy poradzą sobie w tak nagle zmienionym świecie? Autorami opowieści są dwaj francuscy twórcy: scenarzysta Jéróme Hamon, znany z komiksów mangowych, dziecięcych i fantastycznych (np. "Dreams Factory", "Nils"), oraz zafascynowany sztuką japońską rysownik o pseudonimie David Tako, dla którego seria "Green Class" jest pierwszym pełnowymiarowym wyzwaniem ilustratorskim.

 

Podniebny Harry. Chicago, tom 3

Scenariusz: Étienne Willem

Rysunki: Étienne Willem

Przekład: Paweł Łapiński

Oprawa: twarda

Objętość: 48 stron

Format: 216x285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9700-8

Język oryginału: francuski

Seria: Podniebny Harry

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał

Wrzesień 1933. Chicago to miasto, które jest gospodarzem światowej wystawy Century of Progress, a jednocześnie kwitnie w nim zorganizowana przestępczość, a szczególnie… przemyt alkoholu. Co może zrobić pilot, który z powodu knucia Howarda Hughesa został skreślony przez wszystkie linie lotnicze? Jedynie poszukać mniej legalnych okazji do latania. Szef lokalnego półświatka Al Capone z pewnością będzie potrafił wykorzystać talent Harry’ego Faulknera do miękkiego lądowania nawet podczas najgorszych tarapatów! Jednak lawirowanie między potentatem a mafiosem to niełatwa sprawa, a że kłopotów nigdy dość – w mieście pojawia się tajemniczy zabójca, który za wszelką cenę chce dopaść małpiego kaskadera.

 

Mistrzowie Komiksu. Providence, tom 3

Scenariusz: Alan Moore

Rysunki: Jacen Burrows

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 168 stron

Format: 170x260

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-3587-1

Język oryginału: angielski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

 

Robert Black dociera do Providence, gdzie spotyka samego H.P. Lovecrafta. Pisarz nie przestaje go fascynować, dziennikarz z zapartym tchem zanurza się w kolejne jego dzieła. Lovecraft staje się przewodnikiem Blacka po okultystycznych tradycjach Ameryki, a zarazem wprowadza go w swój tajemniczy świat pełen potworów i istot jak z koszmaru. Młody dziennikarz coraz mocniej zdaje sobie sprawę, że wkroczył do labiryntu, z którego nie sposób się wydostać, a ogarniającego go szaleństwa nie da się już uniknąć... 

Alan Moore, genialny twórca „Strażników” i „V jak Vendetta”, sięga do uniwersum autora „Zewu Cthulhu”. Tę mroczną, niepokojącą historię zilustrował Jacen Burrows.

Polskie wydanie zostało wzbogacone o leksykon nawiązań do twórczości H.P. Lovecrafta autorstwa Mateusza Kopacza.

 

Invincible, tom 7

Scenariusz: Robert Kirkman

Rysunki: Ryan Ottley, Cliff Rathburn, FCO Plascencia

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: twarda

Objętość: 368 stron

Format: 170x260

Cena: 109,99

ISBN: 978-83-281-9851-7

Język oryginału: angielski

Seria: Invincible

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Siódmy tom najlepszego komiksu superbohaterskiego we wszechświecie! Mark Grayson, znany jako Invincible, wraz z ojcem, Allenem i innymi superbohaterami wyrusza na wojnę z Viltrum. Czy uda im się zwyciężyć najpotężniejszych wojowników wszechświata? Czy uda im się przeżyć? Jaki los czeka Ziemię, jeżeli im się nie powiedzie? Widowiskowe walki, niespodziewane zwroty akcji, rozstania i powroty – to wszystko znajdziecie w tym albumie!

Autorem scenariusza serii jest Robert Kirkman, twórca m.in. „Żywych trupów”, a rysunki wykonał Ryan Ottley. Na tom składają się zeszyty 71–84.

 

Usagi Yojimbo: Początek, księga 1

Scenariusz: Stan Sakai

Rysunki: Stan Sakai

Przekład: Jarosław „Orkanaugorze” Rybski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 576 stron

Format: 145x205

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9849-4

Język oryginału: angielski

Seria: Usagi Yojimbo

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

 

Usagi Yojimbo: Początek” to dwuczęściowa seria zawierająca pierwsze tomy przygód królika ronina, poprzedzające historie zebrane w serii „Usagi Yojimbo Saga”.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie poznajemy Usagiego, a także jego mistrza Katsuichiego, który z młodego i niedoświadczonego adepta miecza uczynił prawdziwego wojownika. Dowiadujemy się, co wydarzyło się podczas bitwy na równinie Adachi. Usagi spotyka także łowcę nagród Gena, z którym jego droga jeszcze wiele razy się przetnie, oraz Zato-Ino – niewidomego mistrza miecza, którego wyróżnia doskonały węch.

„Usagi Yojimbo: Początek” to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Księga pierwsza zawiera materiały opublikowane w tomach: „Ronin”, „Samuraj”, „Droga wędrowca”, „Spisek ryczącego smoka”. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai.

 

Rick i Morty, tom 8

Scenariusz: Kyle Starks, Tini Howard, Josh Trujillo

Rysunki: Marc Ellerby, Katy Farina, Rii Abrego

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydelkami

Objętość: 132 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9739-8

Język oryginału: angielski

Seria: Rick i Morty

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Humorystyczny komiks science fiction oparty na amerykańskim animowanym serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem, który w pierwotnym zamyśle miał być parodią filmu "Powrót do przyszłości".

Ósmy tom to kolejne przygody zdegenerowanego geniusza Ricka Sancheza, który wciąga swojego wyjątkowo nieśmiałego wnuka Morty’ego Smitha w niebezpieczne przygody w całym wszechświecie! Tom zawiera specjalną dwuczęściową historię o wampirach pt. "Pozwól mu wejść". Z kolei Jerry przeżywa (z trudem) swój najgorszy dzień. A co powiecie na battle royale, w której można wygrać tylko przemieniając się w różne warianty Ricka? W Kaktusa Ricka? W Maselnicę Ricka? Czemu nie! To wszystko i jeszcze więcej w tym zbiorze obrazkowych historii o Ricku i Mortym!

 

Kaczogród. Wujek Sknerus i Kaczor Donald

– Powrót na Równinę Okropności, tom 2

Scenariusz: Don Rosa

Rysunki: Don Rosa

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 216 stron

Format: 170x260

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-9810-4

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Drugi tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy.

Najbogatszy kaczor świata znów rusza z bliskimi do Południowej Ameryki, żeby na Równinie Okropności zrealizować swoje plany powiększenia majątku. Wyśle też Donalda i siostrzeńców do gorącej Afryki w poszukiwaniu najrzadszej z odmian krokodyli, która była znana już w starożytnym Rzymie. W żadnej z tych dalekich wypraw nie zabraknie mrożących krew w żyłach przeżyć ani wesołych gaf! Oczywiście są też opowieści rozgrywające się w samym Kaczogrodzie! Dowiemy się, jakie były prawdziwe początki miasta, dlaczego Diodak nie zarobił fortuny, gdy oczyszczał skarbiec McKwacza ze szczurów, czemu Magika De Czar zrobi wszystko, aby zdobyć najważniejszą monetę Sknerusa, a także, czy wiedza o przyszłości pozwala na sukcesy giełdowe.

Album zawiera również bogate materiały ukazujące ciekawostki dotyczące zawartych w tym tomie opowieści.

Don Rosa jest uznawany za najwybitniejszego kontynuatora dzieła Carla Barksa, czyli twórcy większości bohaterów z Kaczogrodu. Rosa od ponad trzydziestu lat rysuje historie o barwnych postaciach kaczorowego świata. Jego talent doceniono w 1995 roku, kiedy za album "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" został uhonorowany najważniejszym amerykańskim wyróżnieniem komiksowym – Nagrodą Eisnera.

 

Uniwersum DC. Green Lantern

 – Galaktyczny Stróż Prawa, tom 1

Scenariusz: Grant Morrison

Rysunki: Liam Sharp

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 176 stron

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-9607-0

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Słynny scenarzysta Grant Morrison ("Batman", "All-Star Superman") powraca do DC Comics wraz ze znanym i cenionym rysownikiem Liamem Sharpem ("Brave And The Bold", "Wonder Woman") na łamach serii "Green Lantern". Morrison i Sharp snują pełną rozmachu opowieść, prezentując w nowym świetle postać Hala Jordana, Kontrolerów, Darkstars, Strażników Wszechświata, jak również wielu innych wrogów i sojuszników Zielonych Latarni, jacy pojawili się w komiksach ukazujących się w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat.

Spotkanie Green Lanterna z ukrywającym się na Ziemi kosmitą zapoczątkuje wydarzenia, które wstrząsną podstawami Korpusu Zielonych Latarni. W międzygalaktycznym spisku za sznurki może pociągać zdrajca kryjący się wewnątrz samego Korpusu... Niedługo później Ziemia zostanie porwana i wystawiona na aukcję. Kim okaże się jej tajemniczy nabywca i czy zechce ją oddać? By ocalić rodzimą planetę i jej mieszkańców, Hal będzie musiał złamać jedną z żelaznych zasad Zielonych Latarni!

 

Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości

– Planeta Jastrzębi, tom 3

Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV

Rysunki: Jim Cheung, Stephen Segovia i inni

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 184 strony

Format: 167x255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-9796-1

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

 

Trzecia odsłona przygód nowej Ligi Sprawiedliwości. Gdy część członków Ligi walczy o losy Atlantydy, Marsjański Łowca Ludzi, Green Lantern i Hawkgirl udają się na główną planetę imperium Thanagaru, zwaną Planetą Jastrzębi!

Jakie tajemnice skrywają tamtejsze skarbce? I co mają z tym wspólnego Strażnicy Wszechświata? Gdy nasi bohaterowie będą poszukiwać odpowiedzi, nowe moce Johna Stewarta zostaną wystawione na próbę. Z kolei Kendra Saunders będzie miała szansę zrozumieć swoje pradawne powiązania z Shayerą Hol, czyli Hawkgirl tej odległej planety. Poznamy także zaskakującą prawdę o splątanych losach J’onna J’onzza i Lexa Luthora.

Tymczasem pękająca Ściana Źródła grozi zniszczeniem całego multiwersum!

Za album odpowiadają jedni z najlepszych scenarzystów: Scott Snyder i James Tynion IV oraz niezwykle utalentowani rysownicy – Jim Cheung i Stephen Segovia.

 

Marvel Now 2.0, Astonishing X-Men: Życie X, tom 1

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Jim Cheung, Mike Deodato Jr., Ed McGuinness,

Mike del Mundo, Carlos Pacheco, Ramon Rosanas

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9648-3

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom nowej serii przygód X-Men.

Pradawne zło błyskawicznie przejmuje kontrolę nad kolejnymi jednostkami i społecznościami. Kto kryje się za tym zagrożeniem? Psylocke, Loganowi, Archangelowi, Gambitowi i innym szybko udaje się zdemaskować wroga. Jakie zamiary ma tajemniczy Król Cieni? Część drużyny wyrusza do wymiaru astralnego, żeby zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem. Wkrótce okaże się, że X-Men mogą liczyć na wsparcie niespodziewanego sojusznika. Ale czy to wystarczy?

Autorem scenariusza jest Charles Soule („Inhumans kontra X-Men”, „Thunderbolts”), a rysunki stworzyli Jim Cheung, Mike Deodato jr., Ed McGuinness, Carlos Pacheco, Ramon Rosanas i Mike Del Mundo.

 

Marvel Now 2.0, Kapitan Ameryka: Steve Rogers, tom 1

Scenariusz: Nick Spencer

Rysunki: Javier Piña, Jesús Saiz

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 284 strony

Format: 167x255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-9767-1

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom głośnej sagi o Kapitanie Ameryce, zwieńczonej wydarzeniem „Tajne imperium”. Od czasu II wojny światowej Steve Rogers symbolizuje amerykańskie ideały. Niedawno odzyskał siłę i młodość – i wszyscy liczą na to, że przywróci ład w świecie, w którym po upadku więzienia Pleasant Hill znów panoszą się arcyłotrowie, a faszystowska organizacja Hydra błyskawicznie rośnie w siłę. Kapitan Ameryka ma jednak własne plany… i zrealizuje je, choćby miał iść po trupach. Czy ten genialny strateg, z którego zdaniem liczą się najważniejsi politycy, wciąż jest szlachetnym bohaterem, za którego wszyscy go uważają? Czy też służy teraz mroczniejszej sile?

Scenarzystą tego tomu jest Nick Spencer – autor historii zebranych w albumie „Ant-Man: Druga szansa” oraz serii „Iron Man 2.0” i „The Amazing Spider-Man”. Twórcami rysunków są Javier Piña („Birds of Prey”) oraz Jesús Saiz („Avengers: Impas – Atak na Pleasant Hill”).

 

Marvel Now 2.0, Deadpool: Póki śmierć nas…, tom 8

Scenariusz: Joshua Corin, Gerry Duggan, Christopher Hastings

Rysunki: Salva Espin, Scott Koblish

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 136 stron

Format: 167x255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9769-5

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Ósmy tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Wade Wilson i Shiklah przebyli niegdyś pół świata, by się pobrać i uwolnić od Draculi. Teraz jednak ich miesiąc miodowy dobiegł końca. Ukryte pod Manhattanem królestwo Shikli, zwane Metropolią Potworów, wypowiedziało wojnę naziemcom, a Deadpool musi dokonać trudnego wyboru. Czy dochowa wierności żonie, czy raczej stanie w obronie ludzkości? I jak zareagują na to jego sprzymierzeńcy – Spider-Man oraz Najemnicy do Wzięcia?

Scenariusz tego tomu napisali Joshua Corin („Spider-Man/Deadpool”), Gerry Duggan („Hawkeye kontra Deadpool”) i Christopher Hastings („Vote Loki”), a rysunki stworzyli Salva Espin oraz Scott Koblish.


comments powered by Disqus