Ogłoszenie Prasowe Portal Games – Detektyw: Sezon 1

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 02-03-2020 18:54 ()


Portal Games z radością ogłasza szczegóły dotyczące nowej gry Detektyw: Sezon 1., zainspirowanej wielokrotnie nagrodzonym Detektywem: Kryminalną Grą Planszową. W nowej grze, która ukaże się latem tego roku, gracze znajdą 3 niepowiązane ze sobą sprawy.

Sprawa „Krew, tusz i łzy” przeniesie graczy do starej posiadłości w Wielkiej Brytanii, gdzie odkryją oni rodzinne tajemnice z przeszłości oraz związaną z nimi tajemniczą śmierć patrona rodziny. To świetna pełna humoru historia, idealna dla fanów literatury Agaty Christie.

W „Żelaznym alibi” gracze znajdą się w samym środku krwawych porachunków między gangami toczącymi się we włoskiej dzielnicy. Będą musieli nie tylko rozwiązać sprawę, odkryć kto zabił Roberta Parksona, ale i obserwować rosnące napięcie w dzielnicy oraz ustalić, czy komuś można zaufać w atmosferze przemocy i wzajemnych oskarżeń.

Sprawa „Przyczyny naturalne” przeniesie graczy na kampus uniwersytecki w Stanach Zjednoczonych. Profesor Calvin Higgs zostaje znaleziony martwy w swoim laboratorium w Instytucie Biologii Uniwersytetu stanu Virginia. Gracze będą musieli odkryć, czy zmarł z przyczyn naturalnych, czy jednak stoi za tym ktoś z jego otoczenia. Ale jaki mógłby być motyw zbrodni?

“Przyczyny naturalne” były wcześniej dostępne na stronach Portal Games jako darmowa sprawa demonstracyjna. Dzięki krótszemu czasowi rozgrywki była ona idealna do pokazania nowym graczom mechanik gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa.

Portal Games chce nadal wspierać graczy darmową sprawa, dlatego z przyjemnością ogłasza, że od marca udostępnia za darmo sprawę “Przedmieścia”, w której gracze będą mogli rozwiązać zagadkę śmierci młodej dziewczyny znalezionej w opuszczonym domu. Podobnie jak w przypadku “Przyczyn naturalnych” “Przedmieścia” to krótsza sprawa o czasie rozgrywki do 90 minut. Wszystkie materiały potrzebne do gry są dostępne do pobrania na stronach Portal Games (w tym instrukcja, plansza do gry, karty), zatem nie jest konieczne posiadanie gry Detektyw do rozegrania tej sprawy.

Dodatkowo, Portal Games przygotował specjalną niespodziankę dla wszystkich graczy, którzy ukończyli już “Przyczyny naturalne”. Szczegóły zostaną ujawnione już wkrótce!

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa jest grą kooperacyjną dla 1 do 5 graczy, z których każdy przyjmuje rolę śledczego próbującego rozwikłać zbrodnię. Gra zdobyła już ponad 30 nagród i nominacji do najważniejszych branżowych wyróżnień, m.in. Gra roku we Francji, nominacja do Kennerspiel Des Jahres w Niemczech, The Dice Tower Best Theming w USA i wiele innych. Został przetłumaczony i wydany już w kilkunastu językach na całym świecie.


comments powered by Disqus