Nowości Akademii Mądrego Dziecka - gra dla najmłodszych i wsparcie dla rodziców

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 19-02-2020 14:33 ()


Edukacyjny Egmont i Akademia Mądrego Dziecka nie zwalniają tempa i prezentują kolejne fantastyczne nowości przeznaczone dla najmłodszych czytelników. 12 lutego miały premierę gry planszowe z tej serii, a na początku miesiąca pod adresem www.akademiamadregodziecka.pl ruszył blog dla rodziców i opiekunów. Rosnącą popularnością cieszą się też wydane w styczniu w ramach Akademii nowości książkowe z cyklu „Bobas odkrywa naukę”, „Pierwsze słowa” i „Pierwsze bajeczki”.

Po raz pierwszy pod szyldem Akademii Mądrego Dziecka ukazały się gry planszowe dla najmłodszych. Pierwsze gry są zaprojektowane z myślą o dzieciach już powyżej drugiego roku życia. To jedne z niewielu propozycji na rynku przeznaczonych dla tak małych graczy. „Mniam!” i „Zwierzątka” angażują wiele zmysłów i wszechstronnie wpływają na rozwój małego człowieka. Pomagają ćwiczyć motorykę małą i spostrzegawczość, wspierają rozwój mowy, przyciągają dziecięcą uwagę intensywnymi kolorami i przyjaznymi ilustracjami. 

         

Nasza pierwsza propozycja to „Pierwsza gra. Mniam!”.

Gra zawiera żetony z rysunkami warzyw i owoców w różnych kolorach. Te elementy należy przyporządkować do odpowiednich tekturowych koszyczków. Rzucając dużą, lekką drewnianą kostką losujemy kolor i zbieramy pasujące warzywa i owoce.

Dzięki rozgrywce dzieci uczą się:

  • rozpoznawania kolorów,
  • nazw warzyw i owoców,
  • liczenia i określania ilości,
  • ćwiczą kompetencje społeczne.

Przy okazji w zabawie pokazujemy dzieciom zdrowe nawyki żywieniowe.

„Pierwsza Gra. Zwierzątka!” to pięć kolorowych plansz z wizerunkami zwierząt, z których powycinano figury geometryczne. Koła, kwadraty, trójkąty i serca w różnych kolorach umieszczamy w bawełnianym woreczku i kolejno losujemy. Nie można zaglądać do woreczka, ale można próbować palcami rozpoznać figurę, której szukamy. Jeśli trafimy na figurę w kolorze, który pasuje zwierzątka innego gracza, wręczamy mu ją, pamiętając o słowach „proszę” i „dziękuję”.

Grając w „Zwierzątka” dzieci:

  • poznają nazwy zwierząt,
  • uczą się rozpoznawać kolory i kształty,
  • ćwiczą palce,
  • doskonalą zmysł dotyku,
  • uczą się interakcji społecznych.

Wszystkie elementy gier wykonano z dużą starannością. Tekturowe elementy są na tyle grube, żeby dziecko niechcący ich nie przełamało. Krawędzie są bezpiecznie zaokrąglone. Dodatkowo w każdym pudełku znajdziecie książeczkę z serii Literkowe Przedszkole, która przygotowuje do nauki czytania i pisania.

Coraz większą popularnością cieszą się też wydane w styczniu br. książki „Jedzenie”, „Muzyka”, „Dzikie zwierzęta” i „Zwierzęta domowe”, czyli cztery nowe pozycje z ruchomymi elementami z uwielbianej przez dzieci serii Pierwsze Słowa. Ukazały się też kolejne tytuły popularnej serii edukacyjnej dla najmłodszych czytelników, Bobas Odkrywa Naukę, tym razem tłumaczące dzieciom, jak działają zmysły „Słuch!” i „Wzrok!”, co to są „Kwarki!” i „Inżynieria lotnicza!”.

Pojawiły się trzy propozycje z przesuwanymi elementami, zawierające krótkie opowieści. To Pierwsze Bajeczki: „Dzień dobry, samolociku!”, „Dzień dobry, samochodziku” i „Dobranoc, mała pando”. Przeznaczone są dla dzieci, które potrafią się już skupić na krótkiej fabule.

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Akademia Mądrego Dziecka przygotowała też coś dla dorosłych. Z początkiem lutego pod jej szyldem ruszył blog akademiamadregodziecka.pl.

To wyjątkowe miejsce w polskim Internecie, w którym rodzice i opiekunowie znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące rozwoju dzieci w pierwszych latach życia. Wśród przygotowanych przez Akademię Mądrego Dziecka artykułów są cenne porady uznanych ekspertów, podpowiedzi osób, które na co dzień zajmują się pracą z dziećmi, a także rodziców, popularnych blogerów czy dziennikarzy. Na łamach akademiamadregodziecka.pl zajmujemy się kwestiami wychowania, dziecięcymi emocjami i radzimy, jak wspierać dzieci w zdobywaniu nowych, cennych umiejętności. Prezentujemy też ciekawe książki i pomoce edukacyjne dla dzieci i podpowiadamy, jak efektywnie je wykorzystać w trakcie zabawy. Znajdą tu coś dla siebie zarówno świeżo upieczeni rodzice, jak i opiekunowie przedszkolaków czy osoby, które towarzyszą dzieciom w stawianiu pierwszych kroków w szkolnej rzeczywistości. W końcu mądre wsparcie dorosłych jest dziecku potrzebne na każdym etapie rozwoju.


comments powered by Disqus