Rusza sprzedaż dodatku „Królestwa Północy: Sztandary Rzymu”

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 18-02-2020 22:21 ()


Drugi dodatek do Królestw Północy: Sztandary Rzymu wydawnictwa Portal Games wchodzi do sprzedaży 20 lutego. Rozszerzenie zawiera nowe talie kart dla dwóch rzymskich klanów a także dodatkowe karty wysp.

Pierwsza z nowych frakcji, Klan Flawiana, buduje swoje imperium w oparciu o do tej pory zbudowane budynki. Im więcej budowli jest w jego obszarze, tym łatwiej zbudować jest kolejne. Druga frakcja, Klan Trajany, dzielnie podbija nowe obszary. Ale ekspansja kosztuje - im większe jest jej imperium, tym drożej jest sfinansować kolejne inwestycje. Dzięki dodatkowi Sztandary Rzymu liczba różnych frakcji Królestw Północy, którymi możemy zagrać, zwiększa się do aż 10, co zapewnia ogromną regrywalność tej gry.

Sztandary Rzymu to już drugi dodatek do Królestw Północy, po dodatku Wyspy Japonii wydanym przez Portal Games jesienią 2019. Pierwszy dodatek zawierał piękne ilustracje nawiązujące do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, 14 nowych kart wysp oraz dwie talie kart dla nowych japońskich klanów i wnosił nowe mechaniki, m.in. dokowania, transportu i składowania.

Gra Królestwa Północy zadebiutowała w połowie 2019 roku i zdobyła świetne recenzje w branży gier planszowych. Do tej pory została wydana w 8 językach: polskim, angielskim, niemieckim, niderlandzkim, francuskim, hiszpańskim, czeskim i koreańskim. Królestwa Północy to dynamiczna gra wykorzystująca mechanizmy budowy silniczka, zarządzania zasobami oraz pracownikami, w której każdy z graczy kieruje jednym z asymetrycznie działających klanów aby zbudować swoje imperium, podbijać nowe lądy i gromadzić bogactwo. Gra łączy w sobie proste zasady, niesamowitą regrywalność dzięki licznym odmiennie działającym frakcjom i piękne humorystyczne ilustracje, dzięki czemu jest świetną propozycją zarówno dla doświadczonych graczy, jak i dla osób mniej zaawansowanych.


comments powered by Disqus