„Żywa stal” - Mazzitelli i Alcatena, czyli klasycy wreszcie w Polsce

Autor: Mandioca Redaktor: Motyl

Dodane: 17-02-2020 06:43 ()


Z nieukrywaną radością informujemy, że wydawnictwo Mandioca opublikuje jedną z najciekawszych serii komiksowych lat 80. XX wieku! Żywa stal to efekt niesamowitej współpracy profesora literatury brytyjskiej - Enrique Alcateny i pisarza Eduardo Mazzitelliego. Wielbiciele starożytnych cywilizacji, podróży w nieznane, science-fiction, Felliniego, japońskiego malarstwa i brytyjskiego komiksu przez kilka lat tworzyli historię, której rozwoju nie znał nawet wydawca. Po prostu, dwaj znakomicie artyści mieli wolną rękę i robili, co chcieli. A chcieli, by nam wszystkim opadły szczęki! Premiera już 28.03!

 

Żywa stal

Scenariusz: Eduardo Mazzitelli
Rysunki: Enrique Alcatena
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Liternictwo: Raraku
Redakcja i korekta: Iwona Gawryś
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Papier: 130 g
Stron: 290
Format: 215x290 mm
Cena okładkowa: 99 PLN
Premiera 28.03.2020


Niezwyciężony wojownik ze stali

Ostatni wielcy twórcy klasyki komiksu wreszcie w Polsce!

Genialny rysownik Enrique Alcatena (Batman, Conan) i specjalista od porywających scenariuszy, Eduardo Mazzitelli w najważniejszym wspólnym dziele pt. „Żywa stal”!
Ironiczny, zabawny, przerażający, porywający a przede wszystkim zaspokajający najbardziej wyrafinowane gusta wielbicieli komiksów – taki jest zbiór opowieści o niezwyciężonym wojowniku – Harku i towarzyszu jego doli i niedoli – Hybrydzie.

Nieprawdopodobne wyczyny i przygody Harka oraz spryt i przebiegłość Hybryda wciągają od pierwszej opowieści. Zamiast zakucia Harka w stalową zbroję, autorzy zmienili go w stal, żywą stal i posłali w świat bezwzględnych i szalonych władców, którzy do toczenia wyniszczających wojen wykorzystują mocarnych wojowników o nadprzyrodzonych możliwościach zamiast armii bogu ducha winnych rekrutów...

- Wybitny rysownik dostał najlepsze paliwo do eksponowania swojego kunsztu artystycznego – napisał jeden z argentyńskich recenzentów komiksu.

„Żywa stal” była wznawiana w każdym kraju, w którym ją wydano, a historia wzlotów i upadków największego wojownika świata imaginacji stworzonego przez Mazzitelliego i Alcatenę cieszy się nieustannym uznaniem wielbicieli komiksu. Od marca 2020 roku wreszcie w Polsce!

Preordery z rabatem 30% oraz okolicznościowymi prezentami tylko na stronie wydawcy: www.mandioca.pl

Galeria


comments powered by Disqus