Chuck i Larry pokonali Zakon Feniksa

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 22-07-2007 22:10 ()


Zwariowana komedia z Adamem Sandlerem i Kevinem Jamesem zajęła pierwsze miejsce w amerykańskim box office, zostawiając w pokonanym polu najnowszą odsłonę przygód Harry'ego Pottera.

Obraz "Państwo młodzi: Chuck i Larry" podczas premierowego weekendu zarobił 34,8 milionów dolarów. W filmie obok Sandlera i Jamesa zobaczymy Dana Aykroyda, Jessicę Biel oraz Steve'a Buscemi. "Harry Potter i Zakon Feniksa" po dość wysokim spadku popularności, sięgającym 58%, zarobił 32,2 milionów dolarów. Na koncie produkcji Warner Bros. znajduje się obecnie 207,5 milionów dolarów.

Druga premiera weekendu - musical "Hairspray" - zarobił 27,8 milionów dolarów, co jest najlepszym wynikiem otwarcia dla musicalu w historii. W filmie w głównych rolach wystąpili: Michelle Pfeiffer, John Travolta, Christopher Walken, Queen Latifah oraz James Marsden.

Kolejny tydzień udanie zaprezentowała się produkcja "Transformers", która dorzuciła do puli wpływów 20,5 milionów dolarów. W sumie film Michaela Baya zarobił dotychczas 262,9 milionów dolarów.

Najniższy spadek popularności zaliczył obraz z Brucem Willisem. "Szklana Pułapka 4.0" zarobiła 7,3 milionów dolarów, a na koncie filmu znajduje się 116,5 milionów dolarów. Po 39% spadku popularności 11 milionów dolarów przypadło animacji komputerowej - "Ratatuj". Na koncie produkcji studia Disney-Pixar znajduje się już 165,2 milionów dolarów, ale wynik "Aut" będzie trudno powtórzyć (244 milionów dolarów).

Za tydzień w amerykańskich kinach pojawi się pełnometrażowa wersja "Simpsonów".

Źródło: variety.com


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...