„OKP Dolores”: „Ścieżka nowych pionierów” - zapowiedź i przykładowe plansze

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 16-01-2020 10:39 ()


Wydawnictwo Egmont szykuje w lutym kolejną fantastyczną premierę, a jest nią Okręt Kosmicznych Piratów, czyli pierwszy tom serii OKP Dolores zatytułowany Ścieżka nowych pionierów. Wszyscy zakochani w graficznej stronie przygód Lanfeusta otrzymają kolejne dzieło Didiera Tarquina (rysownik) i Lyse Tarquin (kolorystka), którzy tym razem odpowiadają również za scenariusz komiksu. Poniżej okładka i przykładowe plansze. 

 

Tytuł: OKP Dolores tom 1: Ścieżka nowych pionierów 

  • Scenariusz i rysunki: Didier Tarquin, Lyse Tarquin
  • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
  • Wydawca: Egmont
  • Objętość: 48 stron
  • 216x285
  • oprawa twarda
  • cena: 39,99 zł
  • premiera: 26.02.2020

Pierwszy tom space opery o szalonych przygodach byłej zakonnicy, a zarazem właścicielki legendarnego statku pirackiego. Sierota Mony została wychowana przez siostry Kościoła Nowych Pionierów. W dniu osiemnastych urodzin opuszcza klasztorne mury, wyposażona w pełną sakiewkę i torbę, którą podobno zostawił jej w spadku ojciec. Bogobojna dziewczyna szybko wpada w poważne tarapaty, a jej jedynymi sprzymierzeńcami okażą się podstarzały pilot i małomówna istota w masce, zaś jedynym domem – okryty złą sławą okręt piracki. Mony będzie musiała przebyć pół galaktyki, aby odkryć sekret swojego pochodzenia i przy okazji poznać niezwykłe tajemnice z czasów dawnych wojen. Humor i kosmiczne cuda gwarantowane! Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do słynnych opowieści o Lanfeuście z Troy.

Didier Tarquin urodził się w 1967 roku w Tulonie. Karierę rozpoczął w wydawnictwie Soleil w 1990 roku przy tytule Les Maléfices d'Orient, a następnie pracował przy serii Röq do scenariusza Béatrice Avossa. Didier Tarquin odnalazł się również w roli scenarzysty w seriach Les Ailes du Phaéton (rys. Serge Fino), Krashmonstrers (rys. Adrien Floch, Guillaume Bianco i Olivier Dutto) oraz S.P.E.E.D. Angels (rys. Tony Valente). Największy sukces odniósł, współpracując z Christophe'em Arlestonem nad przygodami Lanfeusta z Troy. 

Lyse Tarquin ukończyła studia na kierunku komunikacji wizualnej i reklamy. Próbowała sił w zawodzie, ale spotkanie z Didierem Tarquinem odmieniło jej karierę. Zadebiutowała w magazynie Lanfeust Mag jako kolorystka. Związała się również z wydawnictwem Soleil. W jej portfolio znalazły się m.in. takie tytuły jak: Gnomy z Troy, Izbarkan, Nocturnes rouges. W Polsce znana jest z serii Sloka i Rozbitkowie z Ythaq wydawanych w magazynie Fantasy Komiks oraz Odysei Lanfeusta


comments powered by Disqus