„Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” - pełny zwiastun, klipy i szczegóły. Kto pojawi się gościnnie?

Autor: Marek Kamiński Redaktor: Motyl

Dodane: 05-12-2019 18:18 ()


Już w tę niedzielę 8 grudnia o godz. 19:00 czasu centralnego (czyli o 2:00 w nocy czasu polskiego) rozpocznie się Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, czyli szósty coroczny crossover seriali wchodzących w skład tzw. Arrowverse. Poniżej znajdziecie pełny zwiastun i zbiór wcześniejszych zapowiedzi oraz fragmentów wideo zapowiadających to wydarzenie.
 
 
 
 
Będzie to największy ze wszystkich crossoverów Arrowverse, z kilku powodów.
 
W jego skład wejdzie aż 5 odcinków, po jednym z każdego z aktorskich seriali Arrowverse: ArrowFlashSupergirlDC's Legends of Tomorrow oraz Batwoman.
 
Co więcej, pojawi się tam tytułowy bohater serialu Black Lightning, pozostającego poza tym uniwersum. Nie będzie to zwykłe cameo, bowiem Black Lightning (w tej roli Cress Williams) wystąpi aż w dwóch odcinkach i ma on być jednym z ważniejszych herosów.
 
Po raz kolejny zobaczymy też Flasha w wersji z serialu z 1990 roku (czyli bohatera z Ziemi-90). W tej roli ponownie John Wesley Shipp - aktor, który w obecnym Flashu wcielał się też w postacie Henry'ego Allena (ojca Barry'ego) i Jaya Garricka (Flasha z Ziemi-3).
 
Na tym jednak nie koniec, ponieważ reprezentanci kilku innych seriali i filmów DC pojawią się w serialowym Kryzysie. Oto ich lista:
 
• Erica Durance i Tom Welling powrócą do ról Lois Lane i Clarka Kenta z serialu Tajemnice Smallville (Durance zagrała w trzecim sezonie Supergirl biologiczną matkę głównej bohaterki),
 
• Brandon Routh ponownie wcieli się w Supermana z filmu Superman: Powrót. Będzie on starszy i nawiązujący wyglądem do herosa z komiksu Kingdom Come, (Routh jest też od dawna w obsadzie Arrowverse jako Ray Palmer / Atom),
 
• Ashley Scott wróci do roli Heleny Kyle / Huntress z serialu Ptaki Nocy z 2002 roku,
 
• Burt Ward (znany z roli Robina w serialu Batman z lat 1966-1969 i w filmie Batman zbawia świat z 1966) pojawi się w niesprecyzowanej roli, prawdopodobnie jako starszy Dick Grayson,
 
• Brec Bassinger zadebiutuje jako Courtney Whitmore / Stargirl (nie będzie to jednak wersja znana z drugiego sezonu DC's Legends of Tomorrow, tylko postać z przyszłorocznego serialu Stargirl, w którym Bassinger zagra tytułową bohaterkę),
 
• Kevin Conroy (!), etatowy aktor głosowy od Batmana, pojawi się osobiście w odcinku Batwoman jako Bruce Wayne w wersji z komiksu Kingdom Come (!!). Będzie to pierwszy raz od 1992 roku, kiedy to Conroy oficjalnie zagra na ekranie Batmana (nawet, jeśli nie ubierze peleryny), w przeciwieństwie do dotychczasowych ról głosowych w animacjach i grach.
 
W crossoverze powrócą też znani z gościnnych występów w Arrowverse:
 
• Tyler Hoechlin i Bitsie Tulloch jako Superman i Lois Lane,
 
• Johnathon Schaech jako Jonah Hex,
 
• Matt Ryan jako John Constantine (nieco zmodyfikowana wersja postaci z serialu Constantine, która aktualnie w Arrowverse jest członkiem drużyny Legend Jutra).
 
Gościnnie wystąpią także:
 
• Osric Chau jako Ryan Choi, znany z komiksów jako trzecia wersja Atoma,
 
• Stephen Lobo jako Jim Corrigan. Choć w komiksach było kilku mężczyzn o tym nazwisku, wysoce prawdopodobne, że chodzi o pierwszego z nich, pełniącego rolę nosiciela dla kosmicznej istoty znanej jako Spectre.
 
 
Serialowy Kryzys na Nieskończonych Ziemiach będzie luźno bazował na komiksie o tym samym tytule. W obu wersjach różni superbohaterowie z multiwersum DC jednoczą siły w walce przeciwko Anty-Monitorowi, istocie wyniszczającej różne Ziemie i cały multiwszechświat.
 
Plan crossovera przedstawia się następująco:
 
Część 1: Supergirl S05E09 (8 grudnia 2019).
 
Część 2: Batwoman S01E09 (9 grudnia 2019).
 
Tie-in: Black Lightning S03E09 (9 grudnia 2019).
 
Część 3: Flash S06E09 (10 grudnia 2019).
 
Część 4: Arrow S08E08 (14 stycznia 2020).
 
Część 5: DC's Legends of Tomorrow S05, odcinek specjalny (14 stycznia 2020).
 
Polecamy zapoznać się także z ubiegłorocznym crossoverem Elseworlds oraz z poprzedzającymi odcinkami Arrow S08 Flasha S06, które związane są z tym wydarzeniem.

comments powered by Disqus