Ostatnia książka Carla Sagana „Miliardy, miliardy” niebawem w księgarniach

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 19-11-2019 09:31 ()


„Miliardy, miliardy. Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia” to książka wyjątkowa ze względu na czas powstawania - zarazem u schyłku tysiąclecia i życia autora. Rozmyślania o Kosmosie, Naturze, ludzkości i społeczeństwie zebrano w jedną publikację i wydano po raz pierwszy w 1997 roku. Prof. dr hab. Marek Abramowicz, polski naukowiec i astrofizyk, znał Carla Sagana osobiście, dlatego z tym większą radością dzielimy się z Państwem jego rekomendacją:

Gorąco polecam tę książkę wszystkim czytelnikom zainteresowanym zagadkami egzystencji — a przede wszystkim zagadką sensu istnienia ogromnego Kosmosu wokół nas. Carl Sagan, autor zebranych tu pośmiertnie esejów, całe swoje zbyt krótkie życie rozmyślał, rozmawiał i spierał się z innymi na te właśnie tematy — dlaczego Kosmos jest tak ogromny, dlaczego i w jaki sposób powstaliśmy jako biologiczny gatunek homo sapiens? (...) Jak długo przetrwa nasza cywilizacja? Czy powinniśmy szukać Obcych? Inne pytania dotyczą globalnego ocieplenia oraz spraw moralnych i społecznych, także takich jak aborcja. Carl Sagan pisał niektóre z esejów wiedząc, że wkrótce umrze. Umarł zbyt wcześnie. Mógł dać nam jeszcze wiele dobrego — był jednym z najbardziej znanych i charyzmatycznych uczonych XX wieku”.

PREMIERA 26 LISTOPADA

Przenikliwa analiza najważniejszych kwestii dotyczących naszego życia, świata i kosmosu.

W swojej ostatniej książce słynny astronom, futurolog i pisarz Carl Sagan zabiera nas zarówno w bezmiar kosmosu, jak i w zakamarki ludzkiego umysłu, zadając fascynujące pytania o to, jak powstał wszechświat i jaki będzie jego koniec, a także jak, łącząc naukę ze współczuciem, możemy stawić czoło wyzwaniom nadchodzącego stulecia.

W swojej książce autor odnosi wiedzę z dziedziny biologii, matematyki i astronomii do życia codziennego, a także do arcyważnych kwestii związanych ze środowiskiem i naszą przyszłością. Prezentując szeroki wachlarz tematów, zabiera czytelnika we wspaniałą podróż, od wynalazku szachów po możliwość życia na Marsie, od poniedziałkowego futbolu po relacje między USA a ZSSR, od globalnego ocieplenia po debatę aborcyjną. Jest też bardziej intymny fragment: mamy wyjątkową okazję poznać samego autora, czytając o jego walce o życie, o miłości do rodziny i o osobistych przemyśleniach na temat śmierci i Boga.

Miliardy, miliardy, książka przenikliwa, tchnąca niepohamowaną ciekawością autora, to spuścizna jednego z największych umysłów naszych czasów.

„Sagan wykorzystał reflektor swojej sławy, by oświetlić przepaść, w którą mogą nas zepchnąć głupota, chciwość i żądza władzy. Wszystkie te mechanizmy są sprawnie opisane w Miliardach, miliardach”.
The Washington Post Book World

„Astronom Carl Sagan nie dożył nowego tysiąclecia, ale prawdopodobnie zrobił więcej niż każdy inny popularyzator nauki, by przygotować nas na jego nadejście”.
Atlanta Journal & Constitution


comments powered by Disqus