Billy Bomber – polska gra logiczna debiutuje na Nintendo Switch

Autor: Mateusz Pietrzyk Redaktor: Motyl

Dodane: 13-10-2019 21:36 ()


Już wkrótce na Nintendo Switch pojawi się Billy Bomber. To gra logiczna, która wymaga kreatywnego podejścia oraz odpowiedniego wykorzystania sprężynek i trotylu (TNT), a każdy poziom można ukończyć na wiele różnych sposobów. Datę premiery w cyfrowej dystrybucji (Nintendo eShop) ustalono na 15 października br.

Za powstaniem gry stoi niezależny polski twórca młodego pokolenia – Jakub Lange. Wydawcą na Nintendo Switch jest Ultimate Games S.A.

Jak wskazuje wydawca, Billy Bomber to propozycja skierowana przede wszystkim do miłośników logicznych wyzwań, którzy lubią poddawać próbie swoją kreatywność.

Głównym celem rozgrywki jest przetransportowanie tytułowego pirotechnika do wyjścia. To możliwe tylko dzięki odpowiedniemu ustawieniu TNT i sprężynek, a potem uruchomieniu specjalnej reakcji łańcuchowej. Właściwe zaplanowanie „drogi” jest w tym przypadku najistotniejsze. Co ważne, każdy z dostępnych w grze poziomów można ukończyć na różne sposoby – w efekcie gracz ma niemal pełną swobodę w dobieraniu taktyki.

Tytuł oferuje w sumie 25 zróżnicowanych poziomów do ukończenia. Rozgrywkę wydłuża dodatkowo możliwość wyboru stopnia trudności (normalny albo hardcore).

Billy Bomber – główne cechy:

  • wymaga wyobraźni i kreatywności;
  • 25 zróżnicowanych poziomów;
  • sprężynki i TNT;
  • intuicyjne sterowanie;
  • 2 tryby gry (normalny i hardcore).

Datę premiery gry na Nintendo Switch zaplanowano na 15 października 2019 r. Billy Bomber jest dostępny też na urządzeniach mobilnych z systemem Android, a w przyszłości będzie wydany również na urządzeniach z systemem iOS.

 

Billy Bomber (Nintendo eShop):

https://www.nintendo.com/games/detail/billy-bomber-switch/

Trailer Billy Bomber:

https://youtu.be/X6x38SkaR1U

Media pack:

http://ultimate-games.com/press/Billy%20Bomber/

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Billy Bomber

gatunek: logiczne, zręcznościowe, edukacyjne

producent: Jakub Lange

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: angielski, rosyjski, portugalski, hiszpański, węgierski, polski, włoski, niemiecki, francuski

liczba graczy: 1

rozmiar pliku: 160 MB

data premiery: 15.10.2019 r. (Nintendo Switch)


comments powered by Disqus