Mroczne żniwa znalazły reżysera

Autor: Kender Redaktor: Motyl

Dodane: 11-09-2019 08:18 ()


W zeszłym roku New Regency nabyło prawa do nagradzanej powieści Normana Partridge'a Dark Harvest. David Slade - reżyser Pułapki i 30 dni nocy stanie za kamerą adaptacji tej powieści. Obraz jest produkowany przez Matta Tolmacha (Venom) i Davida Manpearla (Stay Alive).

Michael Gilio odpowiada za scenariusz, który rozgrywa się w Halloween w 1963 roku w małym miasteczku na środkowym zachodzie. Nazywają go październikowym chłopcem, Ol 'Hacksaw Face lub Sawtooth Jack. Bez względu na nazwę, wszyscy w tym małym miasteczku na środkowym zachodzie wiedzą, kim on jest. Jak wstaje z pól kukurydzy co Halloween, z nożem rzeźnickim w dłoni i idzie do miasta, gdzie gangi nastoletnich chłopców z niecierpliwością czekają na szansę zmierzenia się z legendarnym koszmarem. Październikowy chłopiec jest nagrodą w corocznym rytuale życia i śmierci. Pete McCormick wie, że zabicie październikowego chłopca to jego jedyna szansa na wyrwanie się z miasta. Jest gotów zaryzykować wszystko, w tym swoje życie, by choć raz zwyciężyć. Zanim noc się skończy, Pete spojrzy w twarz grozie i odkryje przerażającą tajemnicę październikowego chłopca.

Dark Harvest zdobyło Nagrodę Brama Stokera i zostało nazwane jedną ze 100 najlepszych powieści 2006 roku przez Publishers Weekly. 


comments powered by Disqus