Druga Era, ilość odcinków i inne rewelacje serialowego „Władcy Pierścieni”

Autor: Kender Redaktor: Motyl

Dodane: 10-08-2019 17:12 ()


Niedługo po zebraniu zespołu kreatywnego do adaptacji klasycznej powieści fantasy na małym ekranie pojawiły się plotki o pierwszym sezonie Władca Pierścieni dla Amazonu. Podobno pierwszy sezon ma składać się z 20 odcinków, jak ujawnił badacz Tolkiena Tom Shippey w wywiadzie dla Deutsche Tolkien

Dokładne lokalizacje są oczywiście nieznane i może być ich kilka. Zdjęcia nie odbywają się chronologicznie, lecz z uwzględnieniem na lokalizacje - powiedział Shippey. Logiczne jest, że próbujesz nakręcić wszystkie sceny z jednego miejsca, aby już tam nie wracać. To również oznacza, że wszystko musi być jasne na początku filmowania, trzeba znać koniec. W pierwszym sezonie powinno być 20 odcinków. Więc dopóki nie zdecydują, jaki będzie koniec, nie mogą rozpocząć zdjęć. Oznacza to, że Władca Pierścieni będzie miał większą ilość odcinków niż przeciętny serial Amazonu. 

Juan Antonio Bayona wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki serialu, a także obejmie funkcję producenta wykonawczego wraz ze swoim partnerem-producentem Belénem Atienzą. JD Payne i Patrick McKay piszą scenariusz serialu. Zwycięzcą nagrody Emmy Bryan Cogman (Gra o tron) został zaangażowany jako konsultant, który wspólnie z Gennifer Hutchison (Breaking Bad) również wspomoże scenarzystów. 

Fabuła serialu zostanie osadzona w Drugiej Erze, jak niedawno potwierdził Amazon, czyli około 3000 lat przed początkiem Władcy Pierścieni. Druga Era obejmowała 3441 lat i rozpoczęła się po wygnaniu Morgotha, mrocznego władcy przed Sauronem. W tym okresie mamy genezę Saurona, stworzenie Jedynego Pierścienia i pojawienie się Upiorów Pierścienia.

Produkcja rozpocznie się w 2020 roku, a premiera przewidziana jest w 2021 roku.


comments powered by Disqus