Pierwsze zdjęcia z produkcji serialu „Wojna Światów”

Autor: FOX Redaktor: Motyl

Dodane: 28-06-2019 20:22 ()


Akcja najnowszej adaptacji powieści H.G. Wellsa WOJNA ŚWIATÓW toczy się współcześnie. Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.
 
Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie - kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo na naszych oczach rodzi się nienawiść.Świetnie nakręcony, emocjonujący serial WOJNA ŚWIATÓW z wyrazistymi bohaterami łączy w sobie elementy dramatu i gatunku science-fiction.
 
 
Copyright: Urban Myth Films Ltd.
- Żyjemy w niespokojnych czasach, w których strach i lęk są stałym elementem naszej kultury. H.G. Wells doskonale rozumiał poczucie zbiorowego, podprogowego i podświadomego strachu - podkreśla Gabriel Byrne, który występuje w serialu w jednej z głównych ról. - Dystopie i science fiction to gatunki literackie, które w naturalny sposób dają upust stanom zbiorowego przerażenia. Wells dobrze wiedział, że największe zagrożenie dla ludzkości nie przyjdzie z zewnątrz, ale wyjdzie od nas samych. Nasz serial rozwija jego myśl, bo jest ostrzeżeniem, że jedynym ratunkiem dla ludzkości jest nasze człowieczeństwo - dodaje.
 

„Jeśli kiedykolwiek odwiedzą nas kosmici, może się to dla nas skończyć jak dla Indian po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba”

Stephen Hawking

To stwierdzenie Stephena Hawkinga było naszym źródłem inspiracji podczas pracy nad nową ekranizacją powieści H.G. Wellsa Wojna światów. Chciałem rozwinąć ten wątek, żeby pokazać, że podobnie jak kosmici w powieści H. G, Wellsa, ludzie są zdolni niszczyć wszystko, co uważają za gorsze lub inne. Nasz serial jest nową interpretacją ponadczasowej powieści, która wnikliwie analizuje ludzkie relacje i więzi łączące rodziców i dzieci, kochanków lub nieznajomych - podkreśla scenarzysta i producent wykonawczy serialu Howard Overman. - Jest to serial zrealizowany z filmowym rozmachem, z intrygą i zagadką typową dla gatunku science fiction, gdzie źródłem suspensu nie jest wartka akcja, ale osobowości bohaterów - dodaje. 
 
 
Copyright: Urban Myth Films Ltd.
 
Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu, który liczy osiem godzinnych odcinków, jest zdobywca nagrody BAFTA Howard Overman. Serial został wyprodukowany przez spółkę Urban Myth Films jako koprodukcja Canal+, Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa i AGC Television. 
Producentami wykonawczymi ze strony Urban Myth Films są Howard OvermanJulian Murphy i Johnny Capps. Pierwsze cztery odcinki wyreżyseruje Gilles Coulier (DzieńŁadunekThe Natives), a reżyserem pozostałych odcinków jest Richard Clark (NiewinnyWersal).
W gwiazdorskiej obsadzie serialu WOJNA ŚWIATÓW występują Gabriel Byrne (Dziedzictwo. Hereditary), Elizabeth McGovern (Downton Abbey)Léa DruckerNatasha LittleDaisy Edgar JonesStéphane CaillardAdel Bencherif Guillaume Gouix. W pozostałych rolach zobaczymy Ty TennantaStephena Campbella Moore’aBayo GbadamosiegoAarona HeffernanaEmile de Preissac i Alysson Paradis
 
 
Copyright: Urban Myth Films Ltd.
 
WOJNA ŚWIATÓW jest własną produkcją stacji CANAL+ i regionalnym serialem fabularnym zamówionym przez spółkę FNG Europe & Africa. Premiera serialu odbędzie się pod koniec tego roku na antenie stacji CANAL+ we Francji. Produkcja zostanie wyemitowana na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce.

Za dystrybucję serialu na północnoamerykańskim rynku jest odpowiedzialna spółka AGC Television. STUDIOCANAL zajmie się dystrybucją produkcji w krajach Ameryce Łacińskiej, Azji, Australii, Nowej Zelandii i na Bliskim Wschodzie, a spółka FNG Content Distribution będzie sprzedawać prawa do emisji na terenie Europy i Afryki (za wyjątkiem francuskojęzycznych terytoriów).
 

comments powered by Disqus