Kieleckie Prezentacje Komiksowe

Autor: Paweł Chmielewski Redaktor: Motyl

Dodane: 19-06-2019 10:38 ()


06-07 września 2019 r. Magazyn Kulturalny „Projektor” i Stowarzyszenie Twórcze „Zenit” zapraszają wystawców, twórców, kolekcjonerów i prelegentów na „Kieleckie Prezentacje Komiksowe” do „Bazy Zbożowej”. To pierwszy od wielu lat festiwal komiksu w Kielcach i regionie świętokrzyskim. W programie prezentacje wydawców, spotkania z twórcami, warsztaty, pokaz „rysowania na żywo”, zaś organizatorzy zapewniają również tłumacza języka migowego dla osób niesłyszących oraz premiera najnowszego numeru magazynu kulturalnego „Projektor” dedykowanego komiksowi.

Wśród zaproszonych gości (aktualnie) znajdują się m.in. Jerzy Ozga, Krzysztof Wyrzykowski, Zygmunt „Zeke” Kowal, Hubert Czajkowski, Sławomir Zajączkowski, Piotr Kletowski, Robert Kolasa i inni.

„Baza Zbożowa” to ośrodek kultury stworzony w przestrzeni postindustrialnej, siedziba organizacji pozarządowych. Budynki zajmują prawie 5000 metrów kwadratowych, a korzysta z nich prawie 400 osób. BZ znajduje się 1,5 km od kieleckiego rynku, kilkaset metrów od campusu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Na terenie mieszczą się m.in. cztery galerie, dwie hale wystawiennicze, klub muzyczny, dwie sale teatralne, studio nagraniowe, pracownia ceramiczna, tor dla modeli precyzyjnych, ścianka alpinistyczna, sala koncertowa, pomieszczenia warsztatowe i prób oraz redakcja magazynu kulturalnego „Projektor”.

Nazwa "Baza Zbożowa" ma dość ciekawą etymologię ("baza" - związana jest z pierwotnym przeznaczeniem budynków, mieściła się tam baza transportowa Milicji Obywatelskiej; "zbożowa" - to nazwa ulicy, wywodząca się od jej dawnej funkcji, mieściły się tutaj m.in. składy rolne). Pierwotne przeznaczenie budynku odwzorowane zostało w nazwach pomieszczeń - Galeria "Lakiernia", Klub "Kotłownia". Teren "Bazy Zbożowej" jest ogrodzony, monitorowany, posiada całodobową ochronę i dużo miejsc parkingowych.

Wszystkie informacje dla zwiedzających i wystawców znajdują się na stronie: http://www.zenit-admin.ogicom.pl/KPK/kpk_strona.htm

Galeria


comments powered by Disqus