Nieustraszeni detektywi z Departamentu Q wracają z nowym śledztwem! "KARTOTEKA 64" od 14 czerwca na VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 12-06-2019 19:53 ()


Nieustraszeni detektywi z Departamentu Q wracają z nowym śledztwem! Czwarta ekranizacja bestsellerowej serii kryminałów Jussi Adlera-Olsena "KARTOTEKA 64" od 14 czerwca na VOD.

Oficjalny zwiastun filmu:

Czwarta, po „Kobiecie w klatce”, „Zabójcach bażantów” i „Wybawieniu”, ekranizacja bestsellerowej serii kryminałów Jussi Adler-Olsena – ulubieńca New York Times’a, pisarza stawianego przez krytykę i czytelników obok takich skandynawskich mistrzów gatunku, jak: Henning Mankell, Stieg Larsson i Jo Nesbo. Tym razem nieustraszeni detektywi z Departamentu Q podejmą się sprawy tajemniczego ośrodka, w którym na przetrzymywanych kobietach testowano nazistowskie praktyki eugeniki. „Kartoteka 64” od 14 czerwcach w serwisach VOD.

  

Kartoteka 64 © dystr. Kino Świat 2019

Przeżywający problemy osobiste komisarz Carl Mørck przystępuje do nierozwikłanej od lat sprawy tajemniczego zaginięcia prostytutki. W toku śledztwa odkrywa, że przypadek kobiety stanowi zaledwie fragment znacznie większej układanki, dotyczącej nadużyć najgorszego rodzaju. Takich, których geneza sięga pół wieku wstecz i które prawdopodobnie nadal mają miejsce. Nadużycia seksualne, medyczne eksperymenty, przemoc i gęstniejący mrok składają się na najtrudniejszą i jak dotąd najbardziej zawikłaną sprawą w dziejach Departamentu Q.

„Kartoteka 64” dostępna będzie od 14 czerwca na następujących platformach VOD:

VoD.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, NC+, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Toya, Netia, Inea, Chili.

 

Gatunek: thriller/kryminał

Produkcja: Dania 2018

Reżyseria: Christoffer Boe („Rekonstrukcja”, „Seks, narkotyki i podatki”)

Obsada: Nikolaj Lie Kaas („Anioły i demony”, „Zabójcy bażantów”, „Kobieta w klatce”), Fares Fares („System”, serial „Westworld”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”), Johanne Louise Schmidt („Zabójcy bażantów”, „Wybawienie”, „Małżeńskie porachunki”), Søren Pilmark („Wikingowie”, „Pomniejszenie”, „Kobieta w klatce”)


comments powered by Disqus