Biznes plan i nasz niecny plan...

Autor: Marcin Garbowski & Tomasz Bylina Redaktor: GONZO

Dodane: 07-07-2007 20:49 ()


 

 

 

 

GARBOWSKI & BYLINA

sp. z o.o.

 ......................................................

 

Biznes plan

i nasz niecny plan

(sorry, że rymuję :)

 

 

 

 

 

SKONDENSOWANY OPIS DZIAŁALNOŚCI

 

Czym się zajmuje „Garbowski & Bylina sp. z o. o."?

To jest bardzo dobre pytanie. Często zastanawiamy się nad odpowiedzią w długie zimowe wieczory. Popijamy sobie kakao i wspominamy dawne czasy... O czym to mówiłem? Aha, broń chemiczna! To jest to! Gdy przeprowadzali w naszej szkole badania nad możliwymi drogami naszego rozwoju my  - Marcin Garbowski i Tomasz Bylina - jako jedyni w szkole zostaliśmy wytypowani do nadzorowania podnoszącego się z upadku polskiego przemysłu zbrojeniowego ze szczególnym naciskiem na broń chemiczną. Wtedy to powstał pomysł założenia spółki zajmującej się produkcją wielofunkcyjnej broni chemicznej zrealizowany w 2005 r.

 

Co jest naszym głównym celem?

To też jest bardzo dobre pytanie. Naszym głównym celem jest tworzenie miejsc pracy na terenie Polski oraz innych państw trzeciego świata, wspomagając zarówno gospodarkę zbrojeniową, jak i rozbudowując infrastrukturę w miastach, gdzie będą nasze fabryki. Pierwszą fabrykę mamy zamiar wybudować w Suwałkach, bo tam i tak nikogo nie ma, to nikt nie będzie miał do nas pretensji.

 

Czy nasza działalność jest szkodliwa dla środowiska?

Oczywiście, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, jednak nie obchodzą nas takie dyrdymały. Testujemy nasze produkty na różnego rodzaju gatunkach ludzi (Eskimosach, Murzynach, Latynosach, Azjatach oraz Estończykach). Równocześnie musimy podkreślić, że obrońcy praw zwierząt zabronili nam przeprowadzania testów na zwierzętach, gdyż jest to podobno nieetyczne.

 

Dlaczego produkujemy broń chemiczną skoro jest zakazana przez Konwencję Genewską?

Każdy ma jakieś hobby, a poza tym nie my ją podpisywaliśmy.  Już oni nie zamkną nam drogi do spełnienia naszych marzeń! Poza tym jest tyle potrzebujących dyktatorów państw trzeciego świata, którzy płaczą po nocach, bo nie mają skąd zdobyć swojej upragnionej broni. My tylko jesteśmy dobrymi samarytanami wychodzącymi im naprzeciw z pomocną bronią.

 

 

 

PLANY ROZWOJU

 

Nasza fabryka w Suwałkach będzie wyglądać mniej więcej tak:

Tylko, że nie czarno-biała.

 

A w środku będą różne różności, np. maszyny, ludzie, gotowa broń chemiczna, broń czekająca na wyprodukowanie oraz butik z pamiątkami - wszystko po 3,89 zł !!!

A na zewnątrz będą: kominy, parki, kominy, place zabaw oraz kominy, nie wspominając oczywiście o kominach!

Oto sposoby pakowania broni chemicznej stosowane w fabryce „Garbowski & Bylina sp. z o. o.":

wersja Mini - 20 dm3            wersja Kombi+ - 1000 dm3

 

Środki dostępne w naszej ofercie dzieli się zasadniczo na następujące typy:

 • środki duszące - zwykle oparte na cyjankach, które blokują transport tlenu przez krew z płuc do tkanek, powodując tym samym szybkie obumieranie mózgu i innych kluczowych narządów człowieka, co powoduje szybką śmierć. - Cena orientacyjna: 300 PLN za wersję mini,14 999,99 PLN za wersję Kombi + 

 • środki parzące - takie jak np. gaz musztardowy, które powodują rozległe oparzenia skóry. Środki te zwykle nie zabijają, powodują jednak całkowitą niezdolność do walki, masową panikę i konieczność udzielania pomocy masom poparzonych żołnierzy, co skutecznie dezorganizuje zaplecze wroga. - Cena orientacyjna: 267,52 PLN za wersję mini, 12 974,45 PLN za wersję Kombi +, przy zakupie 10 000 litrów fundujemy darmową czapkę z logiem naszej firmy

 • środki krztuszące - takie jak chlor czy fosgen, które silnie podrażniają górne drogi oddechowe, powodując krztuszenie i wymioty. Same w sobie nie są one zbyt skuteczne i szybko zarzucono ich stosowanie, jednak są one używane w kompozycji z innymi środkami. Ich efektywność wynika z faktu, że żołnierze narażeni na ich działanie nie są w stanie skorzystać z masek przeciwgazowych o ile nie założyli ich zanim środki te do nich dotarły. Najczęściej są one stosowane w kombinacji ze środkami paralityczno-drgawkowymi. - Cena orientacyjna: 199,99 PLN za wersję mini, 9 899,76 za wersję Kombi +, przy zakupie 13 001 litrów firma funduje darmowy długopis z wymiennym wkładem albo pobyt na Majorce dla 2 osób, do wyboru (pamiętajcie! - z wymiennym wkładem!)

 • środki paralityczno-drgawkowe - takie jak np. sarin, które wpływają na układ nerwowy człowieka działając jak silne neurotrasmitery, lub odwrotnie - szybko blokując działanie naturalnych neurotransmiterów. Środki paralityczno-drgawkowe są najgroźniejszym i zarazem najskuteczniejszym bojowym środkiem trującym - cena orientacyjna: 430 PLN za wersję mini, 20 020,02 PLN za wersję Kombi +

 • środki halucynogenne i usypiające, zwane psychogazami - (takie jak LSD czy BZ), które również działają bezpośrednio na układ nerwowy człowieka, nie powodując jednak natychmiastowego zgonu, lecz tylko czasową niedyspozycję uniemożliwiającą skuteczną walkę.  - cena orientacyjna: 320,03 PLN za wersję mini, 13 333,34 za wersję Kombi + 

 

Do wszystkich produktów zakupionych przed 11 kwietnia, br. fundujemy pluszową pacynkę z wizerunkiem Władimira Putina.

(wygląda mniej więcej tak, tylko, że jest pacynką i jest pluszowy)

 

Dodatkowo przewidujemy zniżki:

 • dla wszystkich organizacji charytatywnych trudniących się światowym terroryzmem, dzieci przed 4 rokiem życia (za okazaniem dowodu osobistego), osób starszych, jeńców wojennych i delfinów - 5%.

 • dla Basków, Kurdów, Ślązaków oraz tych takich małych mieszkańców Azji walczących o niepodległość - zniżka 6,04%

 • dla Węgrów, Szwajcarów, Austriaków, Czechów i innych krajów walczących o dostęp do morza przewidujemy pierwszeństwo w rozpatrywaniu zamówień.

 

 

 

ANNA - LIZA RYNKU

 

Nasza firma nie będzie miała żadnej konkurencji. Dlatego łatwo podbijemy rynek nie tylko polski, nie tylko europejski, ale również rynek w Kazimierzu Dolnym i w Zamościu. Będziemy mogli podpisać umowy z tamtejszymi władzami, by w dni targowe wystawiać nasze stoiska. W Kazimierzu może być ciężko, bo dużo nielegalnej konkurencji zza Buga przyjeżdża w czasie festiwalu filmowego, ale jeśli pozwolą na to środki operacyjne, będziemy mogli im poprzebijać opony jeszcze na granicy. Ponadto chcieliśmy podkreślić, że rynek bywa kwadratowy, choć to nie zawsze jest regułą. Pośrodku rynku w Kazimierzu Dolnym znajduje się  studnia, która w zimie nie jest czynna, w przeciwieństwie do sezonu letniego. Ale nawet wtedy nie można z niej pić wody w dużych ilościach, za to można ją wykorzystywać do użytku w gospodarstwie domowym. Można nią podlewać kwiaty, myć naczynia, prać, a po przegotowaniu wykorzystywać do zaparzania herbaty. Za to Zamość jest miastem zaprojektowanym wg renesansowych standardów na planie ośmiokąta. Przy rynku znajduje się zabytkowy ratusz. Zamość był oblegany przez Bohdana Chmielnickiego w 1648 roku, ale nie został zdobyty. To były czasy...

Rynek w Kazimierzu Dolnym (w tyle Kościół Farny przed remontem)

 

 

 

STRATEGIA I WDRAŻANIE

 

Główną strategią reklamową naszej firmy będzie tworzenie propagandy, poprzez zrzucanie ulotek z firmowych samolotów, prezentacje działań produktów na meetingach, zamieszczanie wszędzie loga naszej firmy oraz pomoc w akcjach charytatywnych wszelkiego rodzaju. Będziemy również organizować koncerty na świeżym powietrzu z darmowym piwem i Krzysztofem Cugowskim, a nie z Beatą Kozidrak bez piwa. To powinno wystarczyć, aby zwrócić na nas uwagę i skłonić do wyboru odpowiedniego produktu - naszego produktu! 

Na zdjęciu poniżej od lewej: piwo, Krzysztof Cugowski

 

 

 

CHARAKTER SPÓŁKI

 

Spółka „Garbowski & Bylina sp. z o. o." jest spółką o ograniczonej odpowiedzialności, bowiem odpowiedzialność obu wspólników  jest wątpliwa, a ograniczenie umysłowe nie podlega dyskusji. Spółka ma charakter partnerski i choć obaj są partnerami to przynajmniej Garbowski jest praktykującym hetero. Starali się zarejestrować już w różnych urzędach: skarbowym, powiatowym, urzędu stanu cywilnego, itd. Dostali pozwolenie na związek partnerski, ale tylko w Holandii, co nie w pełni ich usatysfakcjonowało. W końcu zarejestrowali swoją firmę u sutenera z lewymi papierami na Trynidadzie i Tobago. Całość tej pasjonującej historii opisana jest oddzielnie w wielkiej epopei napisanej 13-zgłoskowcem z muzyką Krzysztofa Cugowskiego. 

Dodatkowe (powiększone) zdjęcie dla fanów Krzysia.

 

 

 

OGÓLNY OPIS ZARZĄDU

 

Zarząd w którym zasiadają dwaj szefowie będzie rządził spółką i od niego będzie zależało, czy rodziny pracowników będą spały bezpiecznie czy znajdą się w niewoli.

Tomasz Bylina - pierwszy pierwszy szef spółki, mający nieograniczoną władzę nad spółką, jest pacyfistą, ale lubi oglądać wojnę w telewizji jedząc rosół; w wolnym czasie uczy się podstaw przedsiębiorczości, chciałby zostać przedsiębiorcą, ma około 173 cm wzrostu i wadę postawy, w przyszłości chce zdać maturę z chemii, w zasadzie jest pozbawiony ambicji.

 

Marcin Garbowski - drugi pierwszy szef spółki, mający nieograniczoną płotem władzę nad spółką, nie lubi wojny, ale lubi pierogi leniwe i dobrze sobie pospać, w wolnym czasie uczy się podstaw przedsiębiorczości, chciałby zostać przedsiębiorcą, ma około 82 kg wagi, wyciska maksymalnie 85 kg na klatę, cierpi na przerost chorych ambicji i chciałby jakoś zdać maturę.

 

 

 

PLAN FINANSOWY

 

Początkowo uważaliśmy to za bezcelowe, by w ogóle zamieszczać plan finansowy spółki, ale sami o to prosiliście...

Przewidywane wydatki:

 • koszt budowy fabryki - 1,3 mln PLN

 • koszt wysuszenia i zasypania jezior mazurskich - 12,5 mld PLN

 • „prezenty" dla ministra ochrony środowiska i jego rodziny - 3,6 mln PLN

 • opłaty za pensje robotników - 1,2 mln PLN rocznie dla 1000 zatrudnionych

 • opłaty za pensje ochroniarzy - 0,8 mln PLN rocznie dla 50 zatrudnionych

 • opłaty za pensje manicurzystów - 2,4 mln PLN kwartalnie dla 360 zatrudnionych

 • koszt materiałów do produkcji broni chemicznej - 23,4 mln PLN

 • koszty utrzymania pralni chemicznej - 0,2 mln PLN rocznie

 • koszt baterii „paluszek" w butiku na terenie fabryki - 3,89 PLN

 • koszt batona „Lion" w butiku na terenie fabryki - 3,89 PLN

 • koszt paczki zapałek w butiku na terenie fabryki - 3,89 PLN

 Przewidywane dochody:

 • sprzedaż broni -ok. 320 mln PLN rocznie

 • szantażowanie państw całego świata -ok. 2,3 mld rocznie

 • sprzedaż w butiku - ok. 35 tys. PLN rocznie

 

 

 

OCENA RYZYKA PRZEDSIĘWZIĘCIA

 

„Rób swoje - ryzyko jest twoje" jak to mawiają fani hedonistycznych doznań, ale my jesteśmy świadomi swej niekompetencji i wiemy, że taki projekt, choć genialny mija się z realnymi możliwościami obu wspólników i nie ma szans na realizację z co najmniej dwóch powodów:

 • Nikt nie ufa żabom drzewnym z wadą postawy;

 • Dzieciom do 4 roku życia nie wydaje się dowodów osobistych.

 

 

 

UWAGI KOŃCOWE

 

Specjalne podziękowania kierujemy do Leszka Kasztana, bez którego to wszystko nie byłoby możliwe. A tak w ogóle to dziękujemy także Wam za Wasz zmarnowany czas i mamy nadzieję, że Rolling Stonesi przyjadą jeszcze do Polski, a Zbigniew Religa nie zostanie wybrany na prezydenta oraz, że czytając nasz plan bawiliście się chociaż w połowie tak dobrze jak my tworząc to dzieło znajdujące się teraz przed Waszymi oczami. Dodatkowo Gabryś chciałby oficjalnie przeprosić wszystkich za to, że powiedział, iż Joe Satriani nie jest dobrym gitarzystą. Powiedział to w przypływie emocji i przyznaje się do błędu, bowiem przez ostatnie tygodnie dokładniej zaznajomił się z jego twórczością.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...