Wiemy, co musi się stać, by „Avengers: Endgame” osiągnął miliardowy wynik otwarcia na świecie!

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 23-04-2019 13:59 ()


Nie ustają spekulacje, jak duży rekord otwarcia zaliczy Avengers: Endgame. Że jakiś padnie, to wiadomo od dawna, zresztą Marvel tak dostosował premierę na światowych rynkach, że od najbliższej środy nie będzie istniało nic poza vendettą na Thanosie. Z niezwykłej dyscypliny wyrwali się jedynie Rosjanie, gdzie film zadebiutuje w poniedziałek 29 kwietnia. Na całym świecie, w tym zawsze opóźnionej Japonii, obraz trafi do kin między 24 a 26 kwietnia. Według analityków spodziewany jest wynik otwarcia rzędu 800 lub 800+ milionów dolarów, ale może okazać się, że rekordowa sprzedaż biletów i organizowane dodatkowe seanse z uwagi na olbrzymie zainteresowanie filmem spowodują, że wynik ten będzie znacznie większy. Jak bardzo? 

Szacuje się, że w USA czwarta część Mścicieli może osiągnąć nawet 300 milionów dolarów wpływów. Choć bezpieczniej szacować możliwości rynku amerykańsko-kanadyjskiego na 270-280 milionów dolarów. Z kolei Chiny, w których Infinity War zarobiło 360 milionów dolarów już po światowej premierze filmu, stać będzie również na spektakularny wynik. Mówi się o 250-280 milionach dolarów na dzień dobry, ale optymiści sądzą, że może to być nawet 310 milionów dolarów. Jakby się złożyło, że wpływy z dwóch najbardziej prężnych rynków światowych sięgnął 600 milionów dolarów w premierowy weekend, wydaje się, że 400 milionów z pozostałych będzie do osiągnięcia. Najbardziej dochodowe przy okazji Infinity War okazały się następujące państwa: Korea Południowa, Brazylia, Meksyk, Wielka Brytania, Australia, Francja, Niemcy i Indie. 

Infinity War bez udziału Chin zarobiło w weekend otwarcia 640 milionów dolarów, natomiast z Państwem Środka byłoby to 831 milionów dolarów. Czyli dwudziestoprocentowy wzrost zainteresowania najnowszym filmem Marvel Studios oraz szał przedsprzedaży biletów mogą sprawić, że wynik otwarcia będzie bliski miliarda dolarów wpływów. Szacuje się, że po 10 dniach emisji obraz braci Russo zarobi astronomiczne 1,5 miliarda dolarów wpływów. Końcowy wynik w USA przewidywany jest na 660 - 730 milionów dolarów wpływów. Szykuje się bardzo emocjonujący weekend i moc liczenia.  


comments powered by Disqus