Gollum znalazł nowy skarb - gry komputerowe

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 25-03-2019 23:51 ()


Dla fanów epickiej powieści Tolkiena, filmów i wkrótce serialu telewizyjnego mamy dobrą wiadomość o nadchodzących atrakcjach z życia hobbitów. Niemiecki producent gier wideo Daedalic Entertainment poinformował o swojej nowej grze wideo Lord of the Rings: Gollum. Firma pracuje nad grą, która będzie kontynuacją przygód postaci stworzonej przez Tolkiena po zdobyciu pierścienia, ale przed wydarzeniami z powieści i filmów Władca Pierścieni.

Wyjaśniając ogólną historię gry wideo, dyrektor generalny i współzałożyciel Daedalic Entertainment Carsten Fichtelmann powiedział: „Mamy historię, którą wszyscy znamy z książki, ale wszystko, co się dzieje z Gollumem, zanim pojawi się w książce, zobaczymy w naszej grze”. Jeśli chodzi o strategię gry, programista przedstawił wątek wykorzystujący rozdarcie, konflikt wewnętrzny Golluma. „Mamy duży konflikt w samej postaci, dwa głosy rozmawiające z sobą, co oznacza, że jest to dobry powód, aby podejmować decyzje w grze: decyzje Smeagola lub decyzje Golluma”.

Daedalic nie koduje samej gry, nawiązali współpracę z Middle-Earth Enterprises w celu opracowania i opublikowania gry. Zostanie ona wydany w 2021 roku na PC i dostępne konsole. Gollum to pierwsza gra, nad którą współpracują oba podmioty, a w przypadku sukcesu możemy się spodziewać dalszej eksploracji świata Tolkiena. 


comments powered by Disqus