Sukces tkwi w szczegółach! Sherlook z wyróżnieniem!

Autor: Trefl Redaktor: Motyl

Dodane: 07-03-2019 22:32 ()


"Sherlook", gra wydana przez Fabrykę Kart Trefl-Kraków, zdobyła wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat przyjazny dziecku przyznawanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Konkurs Świat przyjazny dziecku ma wieloletnią tradycję. Po raz pierwszy odbył się w 2002 roku, jest organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka już od 17 lat! Przez ten czas zyskał renomę i zaufanie rodziców.

Każdy nagrodzony i wyróżniony produkt otrzymuje specjalne logo. To znak przeznaczony dla produktów, które są nie tylko bezpieczne i atrakcyjnie wykonane, ale również pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci i młodzieży. Produkty wybiera Kapituła złożona ze specjalistów: pedagogów, psychologów, dziennikarzy, pisarzy i artystów.

Kilka słów o grze "Sherlook"

Gracze, niczym detektywi, badają dwa niemal identyczne, nieznacznie się tylko różniące obrazy - zdjęcia z miejsca zbrodni. Muszą użyć swojej spostrzegawczości, intuicji i pochwalić się siłą dedukcji.  By wygrać, należy jak najszybciej określić, ile jest różnic i anomalii na wylosowanych obrazach. Kto wykryje je pierwszy, ten wygrywa!

"Sherlook" zawiera aż czterdzieści obrazów, różniących się od siebie tylko detalami. Dzięki temu gracze mogą nieustannie powracać na miejsce zbrodni.  Autorem gry jest Silvano Sorrentino. Za oprawę graficzną odpowiadają Chiara Vercesi (ilustracje) oraz  Paolo Vallerga.

Na grę składa się 40 dwustronnych pozornie identycznych kart,  10 tabliczek z numerami, 30 żetonów punktów.

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 15-30 min.

Wiek graczy: 14+


comments powered by Disqus