„Detektyw” grą roku we Francji

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 25-02-2019 18:07 ()


21 lutego 2019 roku rozpoczął się Festiwal Gier w Cannes. Jednym z ważniejszych punktów festiwalu jest wręczenie nagród Złotego Asa – Gry Roku (l’As d’Or-Jeu de l’Année) dla najlepszych gier planszowych. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa wygrał nagrodę Gry Roku w kategorii ekspert!

Pierwszą nagrodę otrzymała gra Mr. Wolf autorstwa Marie & Wilfried Fortów oraz ilustratora Gaëlle Picarda, w kategorii gier dla dzieci.

Drugą nagrodę przyznano w kategorii ekspert. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (Detective: un jeu d’enquête moderne) wygrał! Nagrodę odebrali przedstawiciele IELLO, francuski partner Portal Games.

Trzecią i zarazem ostatnią nagrodą był l’As d’Or-Jeu de l’Année dla The Mind, gry Wolfganga Warscha, ilustrowanej przez Olivera Freudenreicha.

Historia L’As d’Or-Jeu de l’Année

W 1988 roku, Cannes rozpoczęło konkurs, w którym nagradzane były najlepsze gry prezentowane podczas festiwalu: nagrodą był Złoty As ( l’As d’Or).

W 2003 roku Francuski Związek Promocji Gier Planszowych stworzył nagrodę Gry Roku (Jeu de l’Année), wraz z określonymi kryteriami jej przyznawania i oceniania.

W 2005 roku twórcy obu nagród postanowili połączyć swoje wysiłki w promocji gier planszowych we Francji i, zwróciwszy uwagę, że ich starania są do siebie bardzo zbliżone, zdecydowali się połączyć obie nagrody w jedną, świadczącą o jakości i rozpoznawalną w całej branży.

Detektyw wygrał nagrodę kooperacyjnej gry roku 2018 wg. Brawlin’ Brothers!

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa wygrał nagrodę najlepszej gry kooperacyjnej w 2018 roku, przyznaną przez Brawlin’ Brothers!

Jeśli chcecie posłuchać podcastu, w którym nagroda została ogłoszona, to zapraszamy tutaj: https://brawlingbrothers.com/best-boardgames-2018-e94/ fragment dotyczący Detektywa w 1:48:00.

Detektyw nominowany do Laura Republiki

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa nominowany został do dorocznej nagrody "Laura Republiki", wręczanej przez Cardboard Republic.

Nominowani podzieleni są nie według tradycyjnych kategorii, a według sześciu archetypów. Każdy z nich odwołuje się do innego podejścia do grania wśród graczy, zarówno podkreślając, jak i świętując mnogość stylów gry istniejących w hobby planszówkowym.

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa został nominowany w kategorii immercjonistów (Immersionists), wraz z Chronicles of Crime, Kitchen Rush, Obsession i Western Legends.


comments powered by Disqus