Szczur przechytrzył Johna McClane’a

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 01-07-2007 21:04 ()


Najnowszy film animowany Brada Birda – „Ratatuj” zajął pierwsze miejsce w amerykańskim box office. Tuż za nim uplasowała się kolejna odsłona przygód Johna McClane’a z Brucem Willisem w głównej roli.

Według wstępnych danych „Ratatuj” podczas premierowego weekendu zarobił ponad 47 milionów dolarów. Poprzednia produkcja Brada Birda – „Iniemamocni” na starcie zgromadziła 70 milionów dolarów. Na drugim miejscu zestawienia znalazła się „Szklana pułapka 4”, której udało się zebrać 33 miliony dolarów, ale obraz Lena Wisemana („Underworld”) debiutował w środę i ma na koncie już 48 milionów dolarów. Na trzeciej pozycji box office’u uplasował się Evan Wszechmogący z wpływami w wysokości 15 milionów dolarów. W sumie na koncie filmu znajduje się 60 milionów dolarów (ale przy ogromnym budżecie rzędu 175 milionów dolarów), jednak sukcesu na miarę „Bruce’a Wszechmogącego” producenci nie powinni się raczej spodziewać.

Bardzo dobrze radzi sobie horror „1408”, który powstał w oparciu o twórczość Stephena Kinga. Film przy dość niskim budżecie (25 milionów dolarów) zarobił już 40 milionów. Na piątym miejscu znalazł się sequel „Fantastycznej Czwórki”, który w ten weekend zebrał 9 milionów dolarów. Na koncie filmu obecnie znajduje się 115 milionów dolarów.

„Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” dorzucili jeszcze 5 milionów dolarów, a obraz powoli zbliża się do granicy 300 milionów, którą powinien niedługo przekroczyć. Do szerszej dystrybucji niż przed tygodniem trafił dokument Michaela Moore’a – „Sicko”. Tym razem reżyser poruszył temat amerykańskiej służby zdrowia. Obraz zarobił 4,5 miliony dolarów, ale budżet produkcji wyniósł jedynie 9 milionów dolarów.

Już w poniedziałek wieczorem do amerykańskich kin trafi megahit Michaela Baya – „Transformers”. W nadchodzącym tygodniu obroty kin na pewno będą się utrzymywać na przyzwoitym poziomie, bowiem okres świąteczny (Dzień Niepodległości) zawsze przynosi ze sobą większą oglądalność niż podczas normalnego tygodnia. Za oceanem sezon filmowy trwa w pełni.

 

Źródło: boxofficemojo.com

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...